Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 12. 4. 2021 svátek má Julius

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?

Zack Snyder prozradil, o čem měly být Justice League 2 a 3. Kdo by zemřel a co znamenaly postapokalyptické vize Batmana?

Snyder Cut opět rozvířil vody kolem původní vize světa komiksů DC a budoucích filmů, které zřejmě nikdy neuvidíme.

23. březen 2021, 12:30 Čas čtení: 3:33
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Filmy a Seriály - Filmy
6
Dominik Vetrák
23. březen 2021, 12:30
Čas čtení: 3:33

Zack Snyder prozradil, o čem měly být Justice League 2 a 3. Kdo by zemřel a co znamenaly postapokalyptické vize Batmana?

Snyder Cut opět rozvířil vody kolem původní vize světa komiksů DC a budoucích filmů, které zřejmě nikdy neuvidíme.

Dominik Vetrák
23. březen 2021, 12:30
Čas čtení: 3:33
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

Warner Bros. a HBO už několik dní streamují film Zack Snyder’s Justice League na HBO Max. Všichni fanoušci Justice League se tedy mohli na vlastní oči přesvědčit, o kolik lepší je verze filmu od režiséra Snydera. My jsme už snímek rozebrali v recenzi, srovnali největší rozdíly a zastavili jsme se i u skvělé Jokerově scéně z epilogu. 

 

Během premiéry se několik reportérů dostalo k režisérovi a jiným producentům, kteří prozradili více o původních plánech pro Justice League 2 a 3. Ty zřejmě nikdy neuvidíme, protože Warner Bros. a režisér Joss Whedon změnili děj Justice League a nasměrovali DCEU (svět komiksových filmů DC) úplně jiným směrem.

 

 

Studio Warner Bros. a další však tvrdili i to, že sestřih režiséra Snydera nikdy neuvidíme — a hle, nakonec je skutečnost zcela jiná. Snyder ale upozorňuje, že Warner Bros. vnímá jeho Snyder Cut jako odbočku od hlavního děje. To znamená, že ho studio nepokládá za součást oficiální časové a dějové struktury.

 

Platným dějem tedy zůstává původní kinoverze Justice League. Pokud by se chtěli vrátit k Snyderově vizi, museli by znovu předělat děj světa DC a změnit plány pro budoucí filmy. Ale nikdy neříkej nikdy.

 

Zack Snyder však během rozhovorů prozradil své plány pro Justice League 2 a 3. Když tvůrci vysvětlují a odhalují, co by udělali v pokračováních svých filmů, na 99 % to znamená, že nikdy nevzniknou. Můžeme se tedy alespoň pokochat tím, co by bylo.

 

Zdroj: Warner Bros. Pictures

 

Dvojka Justice League měla začínat spokojeným životem hrdinů. Flashův otec se měl díky Batmanovým právníkům dostat z vězení, Aquaman se měl stát králem Atlantidy, Wonder Woman by se stala královnou Themysciry, Cyborg by byl jakýmsi králem internetu a Superman by žil šťastný život s Lois Lane. 


Pak měla vzniknout liga záporáků Lexe Luthora tvořená Captainem Coldem, Riddlerem, Ocean Masterem, Black Mantou, Dr. Poisonem a dalšími. Poslední tři jmenované jsme už viděli v sólovce Aquamana a v první Wonder Woman. Tyto informace pocházejí ze skic, které na internet vypustil jeden z jejich tvůrců. Studio Warner Bros. však obrázky vymazalo. To zvyšuje teorii její věrohodnost.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1883 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Jak se postavit rakovině? 10 výjimečných filmů o lidech, kteří bojují s onkologickými onemocněnímiJak se postavit rakovině? 10 výjimečných filmů o lidech, kteří bojují s onkologickými onemocněními
Nejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahyNejbrutálnější sport na světě: Barmský box je jen pro silné povahy
Top 10 fashion momentů supermodelky Alessandry AmbrosioTop 10 fashion momentů supermodelky Alessandry Ambrosio
VÍCE

Dvojka měla pokračovat tak, že Lex Luthor měl hledat antiživotní rovnici, Anti–Life Equation, která je zmíněna i ve Snyderově filmu. Nakonec ji měl najít Riddler, který ji vyřešil, a jakmile to oznámil Batmanovi, spáchal sebevraždu. Ten si jeho smrt dlouho vyčítal. 

  

Následující informace jsou již oficiální, protože pocházejí z rozhovorů Zacka Snydera s Vanity Fair a Deadline. Bruce Wayne měl mít ve dvojce mnohem více společných scén s Lois Lane. Snyder je chtěl původně spojit do romantického vztahu, což mu ale studio Warner Bros. zakázalo.

 

Zdroj: Warner Bros. HBO Max

 

Něco spolu však měli mít, protože s ním Lois měla otěhotnět. V Snyderově verzi totiž můžeme v její zásuvce vidět těhotenský test. Batmanovi však měla říci, že to dítě není jeho, ale Supermanovo.

 

Lex Luthor se měl mezitím seznámit s Darkseidem a prozradit mu, že zabitím Lois Lane může Supermanovi velmi ublížit. Darkseid ji měl zabít a tím Supermana úplně zlomit.

 

Díky rovnici Anti–Life Equation z něj měl udělat svého poskoka a společně s ním ovládnout Zemi. Superman měl pak Luthora zabít a s ostatními záporáky zvítězit.

 

Je to i v epilogu Snyderovy verze. V této scéně sledujeme Batmana, Meru a Cyborga společně se záporáky Jokerem a Deathstrokem, jak se pokoušejí dostat Flashe na nějaké místo. Odtud mají spustit svůj poslední pokus, jak svět zachránit. Klíčem je Flash, který má odcestovat do minulosti a varovat Batmana před tím, co se stane. 

 

V tu chvíli je najde Superman toužící zabít Batmana. Batman měl totiž na starosti ochranu Lois, zatímco Superman bojoval s Darkseidem, což se mu nepodařilo. Flash měl tedy v Justice League 3 cestovat do minulosti a varovat Batmana před tím, co se stane. Jenže to už jednou zkoušeli.

 

Ve filmu Batman vs. Superman je totiž scéna, v níž se Bruci Waynovi ve snu zjeví Flash a říká mu, že ohledně Supermana měl pravdu a že klíčem má být právě Lois Lane. V tom momentě ještě Wayne věřil, že Superman je hrozbou pro celé lidstvo. Flashovo varování však nepadlo na úrodnou půdu a situace, kdy se Superman otočil vůči lidstvu, se zopakovala.

 

Zdroj: Warner Bros./HBO Max

 

V Justice League 3 měl tedy Batman poradit Flashovi, aby své varování změnil. Flash se měl následně vrátit v čase a Batmanovi říci, že Lois lže a malý chlapec je jeho, ne Supermanův. Batman měl s touto informací získat odvahu a odhodlání obětovat se a zachránit těhotnou Lois Lane.

 

Superman měl díky tomu nadále bojovat za lidi a hrdiny. Posléze se měli spojit všichni hrdinové, bohové a lidé a postavit se Darkseidovi ve scéně, která by se zřejmě podobala závěru Avengers: Endgame. 

 

Na 20. výročí Batmanovy smrti měli přivést Lois a Clark Kent svého syna Bruce do Batcave, kde mu měli prozradit, že jeho strýc Bruce by na něj byl pyšný, kdyby po něm přebral ochranu Gothamu a celého světa. Mladý Bruce Kent totiž po otci neměl zdědit žádné nadlidské schopnosti. Prozradil to Zack Snyder v rozhovoru pro Vanity Fair.

 

Zdroj: Warner Bros./HBO Max

 

Jaké jsou tedy naděje, že se někdy dočkáme zpracování těchto příběhů? Nejspíš jen velmi mizivé. Šéfka WarnerMedia Studios Ann Sarnoff v rozhovoru pro Variety potvrdila, že Justice League Zacka Snydera byl posledním filmem z trilogie jeho DC filmů (Man of Steel, Batman vs. Superman, Justice League) a že nadále plánují natáčet další filmy podle oficiální verze příběhu.

 

Škoda, že neprozradila, co udělají s Batmanem Bena Afflecka, který v roli skončil, respektive se Supermanem, od kterého si dal Henry Cavill možná trvalou pauzu. Nečekej tedy žádný Snyderův Justice League 2 ani režisérskou verzi Suicide Squad, které se fanoušci také dožadovali.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Warner Bros. Tagy: justice league 2, Snyder Cut
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
1 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
2 V úterý začne sněžit, během týdne napadne až 25 cm nového sněhu, varuje ČHMÚ
3 V Brazílii vznikla nová varianta koronaviru kombinující až 18 mutací. Za den tam teď umírá přes 4 tisíce lidí
4 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
5 Saúdský princ koupil zřejmě „falešný“ obraz od Leonarda da Vinciho za 450 milionů. Nutil prý Louvre, ať ho vystaví s Mona Lisou
1 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
2 Data z Izraele přinesla špatnou zprávu: Vakcína od Pfizeru nemusí stačit na jihoafrickou mutaci
3 V Brazílii vznikla nová varianta koronaviru kombinující až 18 mutací. Za den tam teď umírá přes 4 tisíce lidí
4 Pohřeb Petra Kellnera: Rozloučení proběhlo v jeho vile v Dejvicích, rakev měl obloženou mechem
5 Saúdský princ koupil zřejmě „falešný“ obraz od Leonarda da Vinciho za 450 milionů. Nutil prý Louvre, ať ho vystaví s Mona Lisou
1 Rektální testování dětí: Arenberger jej chtěl povolit, zděšený Plaga psal Babišovi
2 Nový film režiséra Lidské stonožky možná nikdy neuvidíme. Je tak nevhodný, že jej odmítají všichni distributoři
3 Data z Izraele přinesla špatnou zprávu: Vakcína od Pfizeru nemusí stačit na jihoafrickou mutaci
4 V patnácti jí řekli, že je pro modeling moc „tlustá.“ Dnes česká modelka Jana Plesníková pracuje po celém světě (Rozhovor)
5 Matka ženicha v Číně na svatbě zjistila, že nevěsta je její ztracená dcera, kterou si adoptovala cizí rodina
1 Jasminu Alagič znechutil vlastní manžel Rytmus i komička Simona: Drahý Paťko, svou reakcí jsi za ní skočil na dno
2 Vláda udělila výjimky pohybu pro některé okresy. V této mapě zjistíš, které to jsou
3 Obrysy křivek i odhalené pozadí. Značka Mugler představila pokračování sexappealem nabité kolekce jaro/léto 2021
4 Sčítání lidu 2021: Jak vyplnit formulář, kde jej sehnat a na co se připravit
5 Česká sériová vražedkyně s přezdívkou Krvavá blondýna vraždila pouze muže. Charakterizovala ji bezcitnost a arogance
více z témy filmy a seriály
Sovětský svaz počátkem 90. let natočil Pána prstenů. Pustit si jej můžeš nyní na YouTubeSovětský svaz počátkem 90. let natočil Pána prstenů. Pustit si jej můžeš nyní na YouTube
Superhrdinové v důchodu napravují chyby svých dětí. Spojí síly proti zlu, které ohrožuje lidstvo?Superhrdinové v důchodu napravují chyby svých dětí. Spojí síly proti zlu, které ohrožuje lidstvo?
Andrew Garfield je šílený youtuber, který pro slávu a čísla udělá cokoli. Film Mainstream poukáže na problémy současné mládežeAndrew Garfield je šílený youtuber, který pro slávu a čísla udělá cokoli. Film Mainstream poukáže na problémy současné mládeže
více článků
Sponzorované články
Zažij víkend ve vyloučené lokalitě. Toto je 10 finálových projektů středoškoláků ze Soutěž & PodnikejZažij víkend ve vyloučené lokalitě. Toto je 10 finálových projektů středoškoláků ze Soutěž & Podnikej
Může pití alkoholu přispět ke vzniku rakoviny?Může pití alkoholu přispět ke vzniku rakoviny?
Toto je 10 nejzajímavějších párů tenisek s cenovkou do 2 600 korun pro muže i ženy Toto je 10 nejzajímavějších párů tenisek s cenovkou do 2 600 korun pro muže i ženy
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Zack Snyder bude natáčet nové scény pro svou verzi Justice LeagueZack Snyder bude natáčet nové scény pro svou verzi Justice League
Konečně uvidíme první verzi Justice League! Čtyřhodinový režisérský sestřih Zacka Snydera zveřejní HBO MaxKonečně uvidíme první verzi Justice League! Čtyřhodinový režisérský sestřih Zacka Snydera zveřejní HBO Max
Sleduj Supermana v černém obleku. Zack Snyder by raději spálil celý film, než aby použil záběry, které natočil Joss WhedonSleduj Supermana v černém obleku. Zack Snyder by raději spálil celý film, než aby použil záběry, které natočil Joss Whedon
Kino verze Justice League stojí za h**no, tvrdí jeden ze šéfů studia Warner Bros.Kino verze Justice League stojí za h**no, tvrdí jeden ze šéfů studia Warner Bros.
Jak se postavit rakovině? 10 výjimečných filmů o lidech, kteří bojují s onkologickými onemocněnímiJak se postavit rakovině? 10 výjimečných filmů o lidech, kteří bojují s onkologickými onemocněními
Amy Adams viděla vraždu sousedky. Policie ani vlastní rodina jí však nevěří a hrozí, že se zblázníAmy Adams viděla vraždu sousedky. Policie ani vlastní rodina jí však nevěří a hrozí, že se zblázní
Filmy od studia Sony uvidíme exkluzivně po premiéře jen na Netflixu. Warner zase plánuje premiéry od roku 2022 pouze v kinechFilmy od studia Sony uvidíme exkluzivně po premiéře jen na Netflixu. Warner zase plánuje premiéry od roku 2022 pouze v kinech
Emma Stone si užívá život Cruelly. Fanoušci přirovnávají snímek k novému JokeroviEmma Stone si užívá život Cruelly. Fanoušci přirovnávají snímek k novému Jokerovi
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.