Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. června 2021 14:13
Čas čtení 0:55
Tereza Šnajdrová

K očkování se registrovala polovina Čechů. Mladí s vakcinací otálejí, riziková skupina ji využila takřka naplno

K očkování se registrovala polovina Čechů. Mladí s vakcinací otálejí, riziková skupina ji využila takřka naplno
Zdroj: TASR - Jakub Kotian
NEWS OČKOVÁNÍ PROTI KORONAVIRU
Uložit Uložené

Do registru na očkování se přihlásilo 48,1 % lidí starších 16 let.

Ministerstvo zdravotnictví uveřejnilo data ze kterých vyplývá, že do systému na očkování proti koronaviru se zaregistrovalo 48,1 % lidí starších 16 let. Mladší ročníky sice s vakcinací otálejí, ale v nejohroženější věkové skupině nad 65 let se k očkování zapsalo 84,5 % lidí.

Doporučeno
Cestování v době koronaviru: Do kterých zemí můžeš bez omezení, jaké jsou podmínky návratu a na co se připravit Cestování v době koronaviru: Do kterých zemí můžeš bez omezení, jaké jsou podmínky návratu a na co se připravit 8. června 2021 11:47

Největší zájem o očkování projevili senioři

Největší zájem o očkování projevili senioři a chronicky nemocní, kteří zároveň patří k nejvíce ohroženým skupinám obyvatel. O tom vypovídají i data o úmrtnosti, neboť valná většina z bezmála 30 200 úmrtí souvisejících s koronavirem připadá právě na seniory. Proto pro ně bylo očkování klíčové a měli také přednostní registraci.

Domů
Sdílet
Diskuse