Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. září 2021 20:37
Čas čtení 1:12
Vojtěch Vanda

„Kdyby vláda zavedla tvrdší opatření, mohlo se zachránit 15 000 životů,“ řekl Prymula

„Kdyby vláda zavedla tvrdší opatření, mohlo se zachránit 15 000 životů,“ řekl Prymula
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Bývalý ministr zdravotnictví tvrdí, že pokud by vláda zavedla restriktivnější opatření, mohlo by to vést k záchraně 15 000 životů, jež vyhasly kvůli pandemii.

Včasná restriktivnější opatření by zachránila spoustu životů, měl jasno bývalý ministr zdravotnictví, epidemiolog a ředitel Nemocnice Agel Říčany Roman Prymula. Řekl to v pondělí pořadu Interview ČT24. Dle jeho výpočtů by se mohly zachránit tisíce lidí, konkrétně až 15 tisíc lidských životů.

Bývalý ministr zdravotnictví nahradil v postu hlavy rezortu Adama Vojtěcha v září 2020. Na začátku jeho mandátu přišla do České republiky druhá koronavirová vlna; Prymula následně mezi občany proslul jako ministr, který zavedl nejvíce restriktivních opatření. Jeho mandát však nevydržel ani měsíc, jelikož byl po skandálu, během nějž porušil vlastní opatření, odvolán.

Domů
Sdílet
Diskuse