Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. října 2021 14:20
Čas čtení 0:59
Ondřej Jarůšek

Dálnice D1 je po devíti letech opravená, za dlouhé práce podle Babiše mohli ekologičtí aktivisté

Dálnice D1 je po devíti letech opravená, za dlouhé práce podle Babiše mohli ekologičtí aktivisté
Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR
NEWS
Uložit Uložené

Premiér a ministr dopravy poděkovali řidičům za trpělivost.

Po devíti letech byly dokončeny práce na dálnici D1. Poslední opravy byly provedeny mezi Mirošovicemi a Kývalkou, kde už nyní mohou jet řidiči bez omezení. Dokončení dálnice na Twitteru okomentoval ministr dopravy Karel Havlíček (ANO) společně s premiérem Andrejem Babišem (ANO), kteří děkovali řidičům za trpělivost.

Doporučeno
Jak se staví české politické strany k důchodové reformě? Zeptali jsme se jich Jak se staví české politické strany k důchodové reformě? Zeptali jsme se jich 2. října 2021 11:30

„Děkuju všem, kdo se podíleli na výstavbě úplně nové dálnice D1 Praha-Brno, a taky děkuju moc všem řidičům za trpělivost. Úžasná práce všech stavařů, kteří při výstavbě za provozu prokázali neuvěřitelnou odvahu a často riskovali životy. Moc si jich vážím,“ napsal předseda vlády.

„Byla provedena kompletní rekonstrukce 160 kilometrů D1 v obou směrech, a to včetně mostů (92 dálničních mostů, 35 nadjezdů), mimoúrovňový křižovatek, středního dělícího pásu dálnice, kanalizace a několika odpočívek,“ dodává Havlíček.

Domů
Sdílet
Diskuse