Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
4. listopadu 2021 19:55
Čas čtení 1:06
Ilona Hobzová

Toto je 10 nejlepších zemí světa. Česko je až na 30. místě

Toto je 10 nejlepších zemí světa. Česko je až na 30. místě
Zdroj: Unsplash/Anthony DELANOIX/volně k užití
NEWS
Uložit Uložené

Oproti minulému roku si Česko o tři příčky pohoršilo.

Společnost Ipsos v říjnu 2021 zveřejnila žebříček šedesáti nejlepších zemí na světě. Česko v něm skončilo na třicátém místě. Vítězně si vedlo Německo, které se nejlepší zemí stalo popáté v řadě.

Česká republika si oproti minulému pohoršila o tři příčky, skončila třicátá. Slovensko loni v žebříčku vůbec nefigurovalo, letos se umístilo na 37. místě.

Doporučeno
Berlín bez aut? Petice za zákaz aut v centru města už má přes padesát tisíc podpisů Berlín bez aut? Petice za zákaz aut v centru města už má přes padesát tisíc podpisů 4. listopadu 2021 16:56

Německu se podařilo vyhrát popáté v řadě, celkově posedmé. V TOP 10 se oproti loňsku pouze měnilo jen pořadí, země zůstaly stejné. Nejvíce si pohoršila Velká Británie, která z 2. místa klesla na 5. Naopak si polepšily Spojené státy. Ty loni první desítku uzavíraly, letos poskočily na 8. místo. 

Žebříček je sestavován podle tzv. Indexu národních značek. Od roku 2005 měří image národů a jejich vývoj v kategoriích export, vláda, kultura, obyvatelé, turismus, investice a imigrace.

Německo mělo silnou pozici hned v několika kategoriích, konkrétně šlo o export, imigrace a investice, vláda a kultura. Respondenti, kteří se výzkumu účastnili, pozitivně ocenili především nákup německých produktů, přitažlivost investic do německých podniků, zaměstnatelnost Němců, práci vlády v boji proti chudobě nebo vynikání ve sportu.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
  Měj aktivní roční předplatné REFRESHER+ a získej lístek na festival dle vlastního výběru.Zapoj se do slosování
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse