Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. ledna 2022 17:43
Čas čtení 1:22
Radim Šlechta

Kryptoměnový trh ztratil 3,2 bilionu korun za 24 hodin. Bitcoin se propadl už na 38 tisíc dolarů

Kryptoměnový trh ztratil 3,2 bilionu korun za 24 hodin. Bitcoin se propadl už na 38 tisíc dolarů
Zdroj: Getty Images/Chesnot
NEWS BITCOIN KRYPTOMĚNY
Uložit Uložené

Trh s kryptoměnami zasáhl další propad. Za poslední den ztratily na ceně přes v přepočtu 3 biliony korun. Investoři jejich prodejem reagují na situaci na akciových trzích.

Velká část kryptoměn ztrácí na své hodnotě. A to výrazně. Podle dat dostupných na serveru Coinmarketcap se cena virtuálních měn za posledních 24 hodin snížila přibližně o 150 miliard dolarů (zhruba 3,2 bilionu korun). Vedle Bitcoinu, který se dostal na nejnižší hodnotu od minulého srpna, padá cena také Ethereu, BNB nebo Cardanu. 

Nejznámější kryptoměna Bitcoin se ze čtvrtka na pátek dostala na hodnotu přibližně 38 tisíc amerických dolarů. To představuje nejnižší cenu od loňského srpna. Ještě včera se přitom s virtuální měnou obchodovalo za ceny převyšující 43 tisíc amerických dolarů. Půdu pod nohama ztrácí Bitcoin již několik měsíců. Za poslední čtvrtletí se propadl přibližně o 37 %. 

Po BTC se propadají i další kryptoměny

Bitcoin ale nepředstavuje jedinou kryptoměnu, jejíž hodnota s dneškem prudce klesla. Oslabilo také Ethereum, které se propadlo téměř o 13 %. V současnosti se obchoduje za 2 834 dolarů. Ke dvěma nejznámějším kryptoměnám se ve svém oslabení však přidala i většina ostatních alt coinů.

Přibližně 10% pád zaznamenala také kryptoměna XRP, Wrapped Bitcoin nebo Bitcoin Cash. Některá aktiva se ale znehodnotila ještě dramatičtěji. Litecoin ve svém pádu překročil 13 %, v minulosti populární Shiba Inu klesl o více než 12 %, Crpyto.com coin překonal hranici propadu o 15 % a podobně se propadla také Solana. 

Reakce na akciové trhy

V sestupné tendenci mají podle serveru Coindesk kryptoměny s Bitcoinem v čele ještě nějakou dobu pokračovat. „Kryptotrhy se již nějakou dobu nacházejí na kritické úrovni podpory. Další pokračování tohoto trendu pravděpodobně povede k obchodování BTC v polovině 30 USD,“ uvedl server. 

Doporučeno
Byl to růst bitcoinu, který nastartoval zcela novou popkulturu Byl to růst bitcoinu, který nastartoval zcela novou popkulturu 15. listopadu 2023 10:42

Na vině jsou podle Coindesk ovlivnil především americký akciový trh, na kterém oslabily převážně technologické firmy. Index Nasdaq Composite za tento týden oslabil přibližně o 5 %. Více než 3 % ztratil také index pěti set nejvýdělečnějších firem S&P 500. Investoři na podobné situace reagují často právě prodejem rizikových a volatilních investic, mezi které patří právě kryptoměny, a přesouvají se do konzervativnějších aktiv.

Podle serveru Coindesk jsou investoři momentálně nastavení do módu „počkám, co se bude dít“, zatímco další část v panice prodává. Právě proto je možné, že se kryptoměny i technologické akcie ještě nějakou dobu budou spíše propadat.

Domů
Sdílet
Diskuse