Útoky vyřadily z provozu web i aplikace České televize, podle mluvčí existuje spojitost mezi útoky a olympiádou v Číně.
Česká televize čelila ve čtvrtek v dopoledních hodinách masivním kybernetickým útokům. Oznámila to na svém Twitteru. Podle televize se jednalo o DDoS útoky podobné jako v sobotu, avšak v násobně větším rozsahu. Z provozu byly vyřazeny mobilní aplikace České televize, možnost přehrát video v iVysílání, webové stránky nebo HbbTV. Instituce se na své sociální síti omluvila za komplikace a poprosila diváky o shovívavost.
„Jedná se o násobně větší útok, než který jsme řešili v sobotu. Zasáhl HbbTV, mobilní aplikaci i naše webové stránky,“ řekla REFRESHERu tisková mluvčí České televize Karolína Blinková. Návštěvníci si zároveň nemohli přehrát ani video na iVysílání. Podle ní se Česká televize domnívá, že útoky měly souvislost s probíhajícími zimními olympjiskými hrami v Číně, podrobnosti však mluvčí nesdělila. Problémy se veřejnoprávní televizi podařilo vyřešit v pátek před 13. hodinou.
Česká televize plánuje během zimních olympijských her v Pekingu odvysílat 240 prémiových hodin a využívat bude i repríz. Během minulých olympijských her v Tokiu odvysílala veřejnoprávní instituce o 50 hodin méně.
Článek jsme aktualizovali ve 13:11.