Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. května 2022 10:49
Čas čtení 0:48
Ilona Hobzová

Počasí o víkendu: Teplota překoná hranici třiceti stupňů, přijdou ale bouřky a déšť

Počasí o víkendu: Teplota překoná hranici třiceti stupňů, přijdou ale bouřky a déšť
Zdroj: ČHMÚ
NEWS PŘEDPOVĚĎ POČASÍ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Předpověď vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Meteorologové slibují na závěr týdne opravdu letní teploty. Pátek bude dnem, kdy rtuť teploměru výjimečně překoná hranici třiceti stupňů Celsia. Večer se ale začnou objevovat přeháňky a bouřky, které mohou být ojediněle silné. 

Teploty nad třicet stupňů Celsia

Závěr týdne bude podle ČHMÚ teplý. Čtvrtek bude téměř bez mraků. V noci se mohou ojediněle objevit přízemní mrazíky, přes den ale teploty vystoupají až ke 28 stupňům. Pátek pak bude prvním dnem roku, kdy teplota výjimečně překoná hranici 30 °C. Vysoké teploty ale odpoledne a večer vystřídají místy přeháňky nebo bouřky, ojediněle i silné.

Počasí s mírným ochlazením hlásí meteorologové na víkendové dny. V sobotu bude oblačno, přechodně zataženo, místy se bude objevovat déšť, přeháňky, ojediněle bouřky. Teploty se budou pohybovat v rozmezí 21 až 25 stupňů Celsia, na jihovýchodě území může být až 27 stupňů. Teploty klesnou i v neděli, kdy ČHMÚ předpovídá maxima okolo 23 stupňů. 

Domů
Sdílet
Diskuse