Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
7. června 2022 12:28
Čas čtení 0:47
Tereza Šnajdrová

Andrej Babiš půjde v září k soudu

Andrej Babiš půjde v září k soudu
Zdroj: TASR/AP
NEWS ANDREJ BABIŠ ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) půjde v září před soud. Ten zamítl žádosti obviněných o zastavení stíhání v kauze Čapí hnízdo.

Podle zjištění deníku Právo se Městský soud v Praze začne v září zabývat kauzou Čapí hnízdo. V té je obžalovaný bývalý premiér Andrej Babiš (ANO), ale také jeho tehdejší poradkyně Jana Nagyová. Oba obvinění žádali o zastavení trestního stíhání, avšak soud jejich žádost zamítl.

Doporučeno
Babiš jde k soudu, rozhodl žalobce v kauze Čapí hnízdo Babiš jde k soudu, rozhodl žalobce v kauze Čapí hnízdo 21. března 2022 13:01

Líčení, které bude sestávat ze třinácti jednacích dnů, má začít 12. září a skončit by mělo 21. října. Babiš podal spolu s Nagyovou žádost o zastavení trestního stíhání, kterou však soudce smetl ze stolu, a kauza Čapí hnízdo se tak po téměř 15 letech dostane před soud.

„Mohu potvrdit, že v trestní věci obžalovaných Ing. Nagyové a Ing. Babiše předseda senátu neshledal důvody pro nařízení předběžného projednání obžaloby a dne 6. 6. 2022 nařídil hlavní líčení v termínech, které se podávají z veřejné databáze infoSoud. Trestní kanceláří již bylo vypraveno předvolání a vyrozumění zúčastněným osobám,“ řekl pro Právo mluvčí pražského městského soudu Adam Wenig.

Bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) je obžalován z dotačního podvodu, kdy měl neoprávněně čerpat dotaci 50 milionů korun na výstavbu areálu Čapí hnízdo. V případě, že se jeho vina prokáže, mu hrozí až 10 let za mřížemi.

Předseda hnutí ANO však –⁠ stejně jako druhá obviněná Jana Nagyová –⁠ vinu odmítá. 

Domů
Sdílet
Diskuse