Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. července 2022 13:26
Čas čtení 0:51
Radim Šlechta

Kevin Spacey znovu před soudem. Veškerá obvinění „důrazně odmítá“

Kevin Spacey znovu před soudem. Veškerá obvinění „důrazně odmítá“
Zdroj: TASR/AP/Steven Senne
NEWS KEVIN SPACEY ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Proces bude pokračovat v polovině příštího roku a bude trvat přibližně měsíc.

Kevin Spacey, který čelí obvinění z celkem pěti sexuálních napadení tří mužů, u soudu prohlásil, že je nevinný. Dvojnásobný držitel Oscara v Londýně uvedl, že všechna obvinění „důrazně odmítá“. Informuje o tom The Guardian.

Herec Kevin Spacey čelí několika obviněním ze znásilnění a účasti na sexuální aktivitě bez souhlasu druhého člověka. Svou vinu ale u soudu popřel stejně jako v polovině června, kdy před londýnským soudem stanul poprvé.

Během čtvrtečního patnáctiminutového slyšení stanovil soudce délku procesu na tři až čtyři týdny. Začít by měl 6. června příštího roku. Pokud by se termín nevešel do Southwaterského korunního soudu, bude podle něj případ projednávat Old Bailey.

Doporučeno
„Je příliš ošklivá na to, aby byla znásilněná.“ Australští policisté měli urážet oběti sexualizovaného a domácího násilí „Je příliš ošklivá na to, aby byla znásilněná.“ Australští policisté měli urážet oběti sexualizovaného a domácího násilí 13. července 2022 20:23

Poté, co Spacey během dnešního slyšení potvrdil své jméno, bydliště a věk, všechna obvinění odmítl. Do Anglie prý přišel s tím, aby očistil svoje jméno a pokračoval v normálním životě. Nakonec byl propuštěn na kauci, po slyšení zamířil rovnou do auta a médiím se zatím nevyjádřil, uvedl Daily Mail.

Trestných činů se měl Spacey dopustit mezi roky 2005 a 2013. Ze spáchání násilného sexuálního chování jej obvinilo třicet mužů. Před současným obviněním ale před soudem stanul jen jednou. Prokuratura jeho obvinění nakonec stáhla. Herec je známý především pro své role ve filmu Americká krása nebo v seriálu House of Cards. Z toho byl právě kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování vyhozen.

Domů
Sdílet
Diskuse