Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
13. října 2023 12:30
Čas čtení 0:45
Radim Šlechta

Lidé díky filtru na TikToku zjistili, že jsou barvoslepí

Lidé díky filtru na TikToku zjistili, že jsou barvoslepí
Zdroj: Pixabay/konkarampelas/volně k užití
NEWS TIKTOK
Uložit Uložené

Po zhlédnutí videa lidé zjistili, že mají možná poruchu barevného vidění.

Na světě žije přibližně 300 milionů lidí s poruchou barevného vidění. Většina z nich nedokáže rozeznat zelenou, červenou a žlutou. Naopak nemívají problém s modrou barvou. Tvůrkyně na TikToku vyzkoušela filtr, který jí měl ukázat, jak svět vidí její manžel s poruchou barevného vidění. To skutečně zajímavé se ale odehrálo v komentářích.

„Jsem v šoku a nikdy se z něj nevzpamatuji,“ napsala k videu Tess poté, co si vyzkoušela, jak vnímají barvy lidé s poruchou barevného vidění. V sekci komentářů se ale hned několik lidí svěřilo, že kvůli videu přišli na svou vlastní poruchu.

@tessromie I’m in shock and I’ll never recover #colorblind #husband #dogvision ♬ original sound - tess

„Hej, takhle vidím já!“ napsal jeden z uživatelů do komentářů. „Žádný filtr nevidím, nechápu, co tam mám vidět,“ přidal se k němu další. Jedna z uživatelek v komentářích označila svou dceru s tím, že její táta taky neviděl žádný rozdíl a je třeba mu koupit brýle.

Na video reagovali i lidé, kteří s poruchou barevného vidění žijí a vědí o ní. Uznávali, že je filtr velmi věrohodný a že stejně jako Tessin manžel nejčastěji nakupují modré oblečení, protože rozeznají, jakou má barvu.

Domů
Sdílet
Diskuse