Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
dnes 2. října 2025 v 8:03
Čas čtení 0:51
Anna Sochorová

Konec jedné éry? Jan Špaček končí s politikou, z poslední debaty odtančil

Konec jedné éry? Jan Špaček končí s politikou, z poslední debaty odtančil
Zdroj: Instagram / @fabulacejanaspacka
REFRESHER ČESKÉ OSOBNOSTI VOLBY DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY 2025
Uložit Uložené

Čtyři roky bojoval za lepší politiku, teď prý definitivně odchází. Na pódiu se rozloučil písní.

Jan Špaček před pár týdny oznámil, že končí v politice. Po čtyřech letech, kdy se snažil debatami, videi a nadsázkou měnit českou demokracii, sám uznal, že „už nemůže jinak“. Jenže loučení nepojal nijak tiše. Jeho poslední velká debata v Ostravě skončila muzikálovou show s písní a tanečkem s deštníkem.

Na pódiu tak po boku Zbyňka Stanjury a Jiřího Rajchla proběhla možná nejbizarnější, ale i nejzábavnější tečka za jeho politickým angažmá. Publikum sledovalo, jak se z vážné diskuse postupně stává rozlučkový kabaret. A kdo by čekal teatrální gesto? Špaček se otočil s deštníkem v ruce a odtančil svou poslední repliku.


„Tohle je moje poslední show,“ vzkázal Špaček. Volby už nechává jiným, ale jeho derniéra vstoupila do historie českých politických debat, a to minimálně jako moment, kdy politika připomínala spíš Broadway než boj o Poslaneckou sněmovnu.

Ačkoli podle vlastních slov nebude kandidovat v žádných volbách, zmínil, že lidé ho ještě můžou podpořit hlasováním v anketě Křišťálová lupa. „Moc tyhle věci neřeším, ale kdybyste mě chtěli podpořit než skončím s politikou, máte možnost,“ napsal k videu z ostravské debaty. 

Jestli to bude skutečně konec jeho politických videí, nebo šlo celou dobu jen o varování před koncem demokracie, nebo jen o další z řady jeho vtipů, které nikdo nepochopil, to asi ukáže až čas.

jan špaček jan špaček jan špaček jan špaček
Zobrazit galerii
(4)
Doporučeno
Prezident Pavel: Česko potřebuje vládu, která ho nenechá napospas Rusku Prezident Pavel: Česko potřebuje vládu, která ho nenechá napospas Rusku 30. září 2025 v 20:47
Doporučeno
KOMENTÁŘ: Volby nejsou o ideálním spojení, ale o směru. Tentokrát je cílem Evropa a bezpečí KOMENTÁŘ: Volby nejsou o ideálním spojení, ale o směru. Tentokrát je cílem Evropa a bezpečí 30. září 2025 v 14:00
Doporučeno
FOTO: „Zabraňme vládě extremistů.“ Tisíce lidí v Praze podpořily demokratickou budoucnost Česka FOTO: „Zabraňme vládě extremistů.“ Tisíce lidí v Praze podpořily demokratickou budoucnost Česka 28. září 2025 v 18:59
Domů
Sdílet
Diskuse