Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Čtvrtek 22. 10. 2020 svátek má Sabina

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Pod radarem
29
Dominik Vetrák
25. duben 2016, 18:31
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

Jejich samotné obsazení do filmu je předzvěstí úspěchu.

Dominik Vetrák
25. duben 2016, 18:31
10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
29
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Herci a herečky byli odjakživa hlavním lákadlem velkých filmů. Už od známých jmen na černobílém plátně, po dnešní oblíbence či serióznější herce s obrovským talentem. Na některé z nás zabírá více talent, na jiné známá či oblíbená tvář. Někteří začínají mladí, někteří zlanaří Hollywood až ve středním věku. Někteří hrají v malých filmech, jiní jen v blockbusterech, no a jsou tu i tací, kteří si sami vybírají, v čem hrát budou a co odmítnou, přičemž mají právo podílet se i na scénáři či výsledném vizuálu projektu. Dnes se podíváme na desítku herců, kteří svými filmy vydělali studiím nejvíce peněz. Po jménu herce bude následovat počet jeho filmů, v nichž účinkoval, částka vydělaná v USA a na závěr průměr na jeden film.
 
10. Michael Caine - (57), 3 miliardy a 286 milionů dolarů a průměr 57,7 milionu dolarů na film
Chtěli jsme začít větou, že jde o velkého miláčka publika, rychle jsme si však uvědomili, že to je případ všech zúčastněných. Na 10. příčce se nachází předposlední Alfred, jeden z dvorních herců Chrise Nolana, který natočil již téměř 60 filmů. Nejúspěšnějším se stal v 21. století, kdy účinkoval zejména v Nolanových velkofilmech, Now You See Me, Children of Men, Youth či Kingsmanovi. Jeho nejúspěšnějším počinem je Dark Knight a celá ta trilogie vůbec.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

 

9. Gary Oldman - (38), 3 miliardy a 290 milionů dolarů, 86,6 milionu dolarů na film
Nemůžeme se zbavit pocitu, že Gary Oldman je podceňovaný herec. Svůj talent a zapálení pro roli dokázal přenést na plátna už mnohokrát, ale málokdy se mu dostane zasloužené pocty. My jsme si pro vás připravili i žebříček jeho 10 nejlepších filmů, takže pokud se o tohoto pána zajímáte více, klikejte sem. Podstatné pro studia je, že jeho angažováním neudělají nikdy chybu, ať jde o jakýkoliv žánr. Stejně jako v případě Michaela Caina, i Oldmanův nejúspěšnější počin byl The Dark Knight.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

 

8. Johnny Depp - (44), 3 miliardy a 291 milionů dolarů, 74,8 milionu dolarů na film
Ženy by chtěly být s ním, muži zase jím. Padesátník, který vypadá lépe než mnoho z nás, sice poslední roky téměř výhradně tápe a kvůli tučné odměně se podepíše pod ledajaký film asi i předtím, než si přečte scénář, publikum ho však stále miluje a po dalších Pirátech z Karibiku se jeho sláva zase jednou zablyští na dalších pár let. Už ve svých prvních projektech dával veřejnosti znát, že s ním bude třeba počítat na celé dekády dopředu a my věříme, že v následujících letech se vrátí do top formy.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

 

7. Robert Downey Jr. - (52), 3 miliardy a 539 milionů dolarů, 68,1 milionu dolarů na film
Zde snad není potřeba vysvětlovat, proč je Downey úspěšný a vyhledávaný. Znovu nakopl Sherlocka, postaral se o úspěch MCU a kromě toho si zahrál v několika vynikajících filmech. Sice už má peněz dost a po Avengers 3 by se nikdy nemusel postavit před kameru, pravděpodobně se s ním na plátnech ještě budeme setkávat, snad i v obleku Iron Mana.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

 

6. Tom Cruise - (36), 3 miliardy a 587 milionů dolarů, 99,6 milionu dolarů na film
Tom není oscarový herec, ale téměř vždy podá solidní výkon. Je oblíbený i kvůli tomu, že si dělá většinu kaskadérských kousků a snaží se upsat filmům až poté, co si je jistý, že se obecenstvu budou líbit. Za poslední roky přitom donesl do kin výhradně blockbustery a povedené akční špionážní filmy. Edge of Tomorrow, Mission: Impossible, Jack Reacher či Oblivion. Až na Oblivion se dočkáme sequelů ke každému z nich, nemluvě o tom, že si Cruise zahraje i v restartované Mumii. Tom je velká hvězda a každý producent s ním chce být kamarád. Jeden z největších sympaťáků Hollywoodu i přesto, co před pár lety vyvedl v telce.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

 

5. Eddie Murphy - (38), 3 miliardy a 810 milionů dolarů, 100,3 milionu dolarů na film
Snad největší překvapení žebříčku i pro nás samotné. Eddie Murphy nepřišel s kasovním trhákem do kin už dobrá dvě desetiletí. Posledních 10 let mnoho ovoce nepřineslo a nebýt Heist Tower či povedených Tisíc slov, asi bychom ani nevěděli, že něco natočil. Žije zejména z rodinných komedií a zašlé slávy, jakož i z dabingových úkolů v animácích. Koneckonců, to on propůjčil hlas Oslíkovi v Shrekovi. Poslední dva či tři roky čeká na nejlepší možný scénář pro Policisty z Beverly Hills 4, jehož odmítá udělat, dokud mu opravdu nepřinesou kvalitní děj. Díky Eddie, máš to u nás. I tak se nám ale ta 5. příčka jaksi nezdá. Bůhví, na jakém místě by se nacházel bez započítání hlasu v Shrekovi.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

 

4. Tom Hanks - (44), 4 miliardy a 337 milionů dolarů, 98,6 milionu dolarů na film
Že jste tady Hankse nečekali? Měl úžasné filmy, stejně jako Russell Crowe či Leonardo DiCaprio, ale ty dva byste zde také hledali jen marně. Crowe se nedostal ani do TOP 50, zatímco DiCaprio je na 39. pozici i skrz fakt, že mnoho filmů opravdu vzhledem ke svému věku nenatočil. Hanks je ale jiný případ. Na rozdíl od Crowea či DeNira s Al Pacinem totiž na stará kolena neztratil dech a stále točí perfektní dramata. V rozmezí 13 let natočil hned několik nezapomenutelných celovečeráků, z nichž mnohé se nesmazatelně zapsaly do dějin kinematografie. Také je součástí franšízy (hlas Woodyho v Toy Story), což je klíčové pro každého herce v tomto žebříčku. Koneckonců, i Stellan Skarsgard či Anthony Daniels obsadili 13., respektive 14. místo, za což vděčí MCU, respektive Star Wars.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz 

3. Morgan Freeman - (59), 4 miliardy a 378 milionů dolarů, 74,2 milionu na film
Morgan Freeman si 3. místo vybojoval díky své bohaté filmografii, mnohým vedlejším rolím, účasti na geniálních snímcích a také díky trilogii The Dark Knight. Jak vidíte, Nolan sem dostal díky Batmanovi hned tři herce. Freeman rozhodně nepolevuje a v budoucnu se s ním na plátně budeme setkávat, pravděpodobně už tu 5. miliardu ale nedokope.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

 

2. Samuel L. Jackson - (68), 4 miliardy a 646 milionů dolarů, 68,3 milionu na film
Pravděpodobně jste jeho účast v dnešním článku i čekali. Kromě mnoha zářezů v MCU rád spolupracuje s těmi nejlepšími režiséry Hollywoodu a během těch několik desítek let nás obšťastnil s několika kultovními filmy. I navzdory svému vysokému věku však stále nepolevuje. Má sice 67 let, ale již nyní víme o cca dalších 10 projektech, které má naplánované.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

 

1. Harrison Ford - (41), 4 miliardy a 871 milionů dolarů, 118,8 milionu dolarů na film
Nejúspěšnější herec má zároveň největší průměr výdělků na jeden film, přičemž jich z top 10 natočili méně jen Gary Oldman, Tom Cruise a Eddie Murphy. Harrison je skvělý herec a neuvěřitelně velký sympaťák, čehož si byli Spielberg s Lucasem a Scottem vědomi, a tak ho obsadili do tří ikonických rolí nejen pro kinematografii. Han Solo, Indiana Jones a Rick Deckard. Pokračování příběhu Han Sola do kin přinesl loni, pátého Indiana Jonese uvidíme v roce 2019, no a jako Rick Deckard se pod režijním dohledem Denisa Villeneuva (Sicario, Prisoners, Enemy) ukáže po boku Ryana Goslinga již příští podzim. Celkem to možná Harrison dotáhne i na 6 miliard.

 

10 herců a hereček, jejichž filmy vydělaly studiím nejvíce peněz

 

Pokud jste při čtení jmen více přemýšleli o jejich rolích celkově, došlo vám, že kromě velkého počtu projektů, kasovních trháků nebo opravdu úžasných počinů hodně spočíval i fakt, zda jsou nebo byli herci součástí nějaké ságy. Pokud jste na to nepřišli, už vám můžeme prozradit, že součástí nějaké frančízy, ságy nebo trilogie byli všichni herci v seznamu. A také to platí i pro druhou desítku. Do první dvacítky se přitom dostala jediná žena - Cameron Diaz. V případě zájmu se příště podíváme i na nejúspěšnější režiséry. Celý žebříček najdete zde.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
5
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.