Pondělí 23. 4. 2018 svátek má Vojtěch, Vojtěška

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Česká krása s balkánskými kořeny: REFRESHER dívka Džana Valjevac

I v nejnovější části našeho seriálu pokračujeme v Praze, kde jsme fotili se sympatickou Džanou.

22. květen 2016, 19:02

I v nejnovější části našeho seriálu pokračujeme v Praze, kde jsme fotili se sympatickou Džanou.

V seriálu REFRESHER dívka vám už nějaký ten rok pravidelně představuje zajímavé tváře Česka a Slovenska. Naposledy jste měli možnost poznat sympatickou Hannu z našeho hlavního města, kde se ale ještě chvilku zdržíme. Z Vyšehradu se akorát přesuneme do pražské Art & Event Gallery Černá Labuť, která je už od 20. let minulého století místem, kde se prolíná svět umění, gastronomie a obchodu.

 

Džana Valjevac – pro některé možná známá tvář i z prostředí street outfitů, kterou jste už měli možnost vícekrát vidět na našem webu, dokonce i v samostatném článku. Co se za pár let změnilo v životě sympatické Češky s balkánskými kořeny, ale i něco více o jejím životě, se samozřejmě dozvíte v rozhovoru.

 

Celou sérii fotek najdeš i na Facebooku.

 

Česká krása s balkánskými kořeny: REFRESHER dívka Džana Valjevac

 

Ahoj, Džano, na našem webu jsi byla už vícekrát představena v článcích Outfity z ulice. Tvůj život ale určitě není jen o módě, zkus se nám tedy ve zkratce představit.
Ahoj Slovensko a Česko, jak se máte? Jestli správně počítám, tak uběhly asi dva roky od článku o mně, to to letí. Dlouhý vlasy jsou pryč a bílý conversky jsem vyměnila za Stan Smithy, což je vidět právě u mých novějších outfitu. Bohužel jich moc není, protože jak říkáš, můj život se netočí jen okolo módy. Studuju už třetím rokem grafický design v Praze na Hollarce a poslední rok se snažím zaměřovat právě na to a na budoucnost, která spočívá v tom, abych v tomto oboru pokračovala a následně se tak i uplatnila. Chodím do školy ráda, nejsem člověk, co by dokázal sedět a luštit křížovky z matematiky (když to řeknu tak, jak to cítím) nebo prostě seděl v místnosti a marnil čas tam, kde ho to nebaví. Když jsem se narodila s citem v ruce a fantazií, tak proč toho nevyužít, proto bych chtěla poradit všem mladým co neví, co se školou a jsou talentovaní a mají nápad, aby rozhodně toho využili.

 

Česká krása s balkánskými kořeny: REFRESHER dívka Džana Valjevac

 

Vzhledem k tomu, co studuješ, máš určitě dobrý vztah i k umění jako takovému. Zajímáš se i o jiné druhy umění?
Je to jeden velký kus mě. Miluju jednoduchost, myšlenku, barvy, vtip, cit, všechno, co člověku vykouzlí úsměv a řekne si: „Wow, to je dobrý nápad.“ Já sama tvořím věci na takový způsob. I když to může být někdy fakt šílený, co si budem povídat. Všechno je to prostě o nápadu. Když máš nápad, máš všechno. Inspiraci hledám všude, často mě věci napadají z čista jasna, jen je problém je pak nezapomenout. Taky moc ráda chodím na výstavy, ne jenom tady v Praze, kde je jich až až, ale snažím se vždycky i ven z Čech, zajímá mě to a naplňuje mě to. Sama móda je samozřejmě jedno velké umění, a to jedno z mých nejoblíbenějších. Rada to spojuju a využívám jak znalostí ze školy, tak z oblasti modelingu.

 

Česká krása s balkánskými kořeny: REFRESHER dívka Džana Valjevac

 

Mnohé určitě zaujme tvé poměrně exotické jméno v našich končinách. Žiješ v Praze od narození?

V Praze jsem se narodila, tudíž tu žiju celý život. Moje celá rodina je z Bosny a Hercegoviny, pojďme říct bývalé Jugoslávie, rodiče tu žijí přes 20 let. Česky jsem mluvila ve škole a bosensky doma, a tak vlastně plynule mluvím dvěma jazyky, z toho bosenštinou se domluvím skoro všude po Balkánu. Každé léto se tam vracím a občas mi ta mentalita chybí, ale to mi vynahrazují kamarádi, co mám tady v Praze. Co víc říct, mám to prostě v krvi, miluju balkánskou komunitu, jídlo, hudbu, humor…

 

Více lidí tě možná zná právě díky tvé zálibě v módě a fotkám tvých outfitů, které jsi pravidelně zveřejňovala na různých stránkách.
Řeknu to upřímně, moje outfity mi dřív fotil můj 12letý bratr. Dřív tomu bylo tak, že jsem mu za to naslibovala různé dárečky nebo i peníze, samozřejmě k tomu nedošlo, a tak přestal, haha. Souvisí to ale samozřejmě i se mnou – neměla jsem moc čas a postupně se ztratila i chuť, ale ráda bych to obnovila, snažím se aspoň fotit v zahraničí.

 

Česká krása s balkánskými kořeny: REFRESHER dívka Džana Valjevac

Česká krása s balkánskými kořeny: REFRESHER dívka Džana Valjevac

 

Jak jsi už zmiňovala, věnuješ se modelingu a působíš v pražské agentuře Agents. Chtěla by ses tomu věnovat i v budoucnu?
Modeling je jedna velká zajímavá věc plná překvapení. Já osobně už to beru tak, že co se mi má stát, se stane. Vím, že na mě nikdo nečeká. Tenhle systém běží strašně rychle, je opravdu milion modelek a každá tě může nahradit kvůli jednomu malýmu nedostatků. Ze 100 castingu ti vyjde 1, tak už to je. Jde o to být ve správný čas na správným místě, znát se s dobrýma lidma nebo být v dobrých rukou a umět se prodat. Makat na sobě a vědět, co jste vy sami zač. Nejsem úplně high fashion tip, nemám kladný vztah k superhubeným tipů holek, nelíbí se mi to. Zkoušela jsem jím být, ale skončila jsem s tím ve správný čas, a za to jsem ráda. Člověk prostě nevypadá hezky a v hlavě to má taky mimo. Mám ráda přírodní krásu, co má nějakou normální hmotnost a je zajímavá i vnitřně, dokáže si užívat života, než aby si zkazila zdraví. Modelky, co jsou přirozeně vychrtlé, jsou jiná věc a poruchy příjmu potravy je věc druhá. Já část kouzla modelingu objevila a chci ho ještě objevovat. Jsem chytřejší a moudřejší, než když jsem s tím začala. Dokud budu mít nabídky a joby, tak budu mít i chuť pokračovat. Poznala jsem skvělý lidí, poznala jsem i takové, kteří mě naučili se nikdy nechovat jako oni. Dalo mi to do života hodně zkušeností a zážitků, co nikde jinde nedostanu, a za to jsem strašně ráda! V současné době je každá vyšší holka modelkou, v uvozovkách. Ale to, že máš podepsanou smlouvu a hashtag na Instagramu #model prostě nestačí.

 

Česká krása s balkánskými kořeny: REFRESHER dívka Džana Valjevac

 

Patříš do generace Instagramu a jiných sociálních médií – jak vnímáš tuto dobu, kdy se všechno v tomto světě odvíjí od počtu followerů a často vyumělkovaných fotek?

Dřív kluk dal holce pravou růží, teď dá emoji smajlík a tím to končí (samozřejmě to nemyslím úplně vážně). Každý víme, jak to dnes je, všechno se točí kolem toho, Facebook, Instagram, Snapchat, YouTube. Vždyť už i klienti se ptají na tvoje followers, aby ti mohli dát práci. Kolik hodin vlastně na tom strávíme? Kolik vztahů se rozpadlo, protože někde někdo něco viděl? Ale stejně to jedeme dál, i já, my všichni. Má to ale svoji výhodu, nikdy nevíš, kdo si tě díky tvýmu „dokonalýmu profilu“ všimne.

 

Česká krása s balkánskými kořeny: REFRESHER dívka Džana Valjevac

 

Jak jsi už říkala, i díky tvým balkánským kořenům často cestuješ. Je to jen povinnost, nebo vidíš v cestování i tvoji zálibu, případně chtěla bys navštívit nějaká vysněná místa?

Nejsem člověk, co by dokázal být na jednom místě, se stejnýma lidma. Žijeme prostě jen jednou, a Země je na to moc velká, abychom zůstali na jednom malým místě. Nemůžeme si říkat, proč bychom měli za něco takovýho utrácet, ale za co vlastně jinýho? Za oblečení, za jídlo, za cigarety, alkohol, nevím, co kdo všechno dělá, ale z toho zážitky přece nejsou. Nemůžu říct, že jsem byla všude, ale každým rokem odcestuju do jinýho města. Je to skvělý odreagovat se a poznat novou kulturu, mentalitu a jak si jinde žijou. Často je pak těžký vrátit se domů do reality.

 

Česká krása s balkánskými kořeny: REFRESHER dívka Džana Valjevac

 

 

Fotografie – Martin Lačný | @martinlacny
Modelka – Džana Valjevac - Agents Model Management | @dzana.valjevac

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse26 komentářů
nebo odeslat jako anonym
26 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
peso23. květen 2016, 0:30

ako, naozaj nič proti, ale vyzerá ako ďalších 2 487 489 z instagramu ktoré ste postli predtým

23 Odpovědět · Nahlásit
avatar
.22. květen 2016, 20:25

zatial 1:0 pre Kanadu

23 Odpovědět · Nahlásit
avatar
loo7722. květen 2016, 22:37

veľmi poučný článok, som o niečo múdrejšia. Kde sú nejaké zaujímavé cestovateľské články z ktorých sa aspoň niečo dozvieme. Myslím, že toto nikoho nezaujíma.

10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
<script>alert(1)</script>22. květen 2016, 23:10

<script>alert(1)</script>

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
geňo22. květen 2016, 19:26

nuda

10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fff23. květen 2016, 13:50

hrudnik jak moj dvanastrocny brat

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
borec22. květen 2016, 19:47

chvilu sa mi zdalo ze sa podoba na shayk

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
julius23. květen 2016, 9:25

skor penelope

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
The Black Mamba22. květen 2016, 19:53

No od Iriny ma dost daleko teda

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sklerotik23. květen 2016, 11:54

Ten obojok má aby ju mohol priateľ vyvenčiť ?

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
umenie24. květen 2016, 7:58

...keď si raz pekná, ľudia ti budú rozprávať že pekne kreslíš, aj keby si hrala na flaute...

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Listoorin22. květen 2016, 20:38

Tak túto lubničku som už na pár akciach v Prage videl .. nadherný úsmev in real :D

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vikyy9823. květen 2016, 19:38

Tuhletu Džanu jsem asi rok nazpátek sledoval na ig. Asi po měsíci mě ty její stejnotvárný fotky přestaly zajímat, takže unfollow. Takovýchto pohledných holek je na ig dost, ale několik stovek fotek svýho obličeje mi fakt nepřijde jako různorodý a zajímavý obsah. Zajímají mě jen zajímaví lidé.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
KOKOT23. květen 2016, 21:14

suck my dick bitch

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
really??24. květen 2016, 7:56

20 ročná šťanda čo sa vyzná do života ide poučovať, ako to sledujem títo ludia si prežijú život do 25-ky. čo tak brigáda v hrachu, našporiť si na festival eaaaz down a lil bit?...svet neutečie, ty "umelkyňa" v stan smithoch...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dzanka23. květen 2016, 7:29

nepaci sa mi teda absolutne

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
<script>alert(1)</script>22. květen 2016, 23:09

<script>alert(1)</script>

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
<script>alert('ahoy')</script>22. květen 2016, 23:09

<script>alert('ahoy')</script>

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
<script>alert(1)</script>22. květen 2016, 23:09

<script>alert(1)</script>

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
javascript29. červenec 2016, 16:26

nefunguje :D mozes skusit console.log() :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Noob6617. leden 2017, 16:29

Tuctovka

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
PABLO22. květen 2016, 20:33

je nadherna. mozno najkrajsia zatial. poznam ju uz ale od baroka :D

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Micka22. květen 2016, 20:15

irina shayk!!

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
m22. květen 2016, 19:40

Žiadne boky, to si môžem rovno rozdať s pravítkom.

-7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fanboy Ověřený použivatel22. květen 2016, 19:49

Daj vedieť ako ti to šlo potom.

35 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Nejčtenější