Neděle 21. 10. 2018 svátek má Brigita

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

TOP 10 nejlépe hodnocených článků na Refresheru za posledních sedm dní (38. týden)

Jsme šťastní, že rádi čtete mnohé naše články.

25. září 2016, 17:38

Jsme šťastní, že rádi čtete mnohé naše články.

Refresher se za ta léta své existence postupně vyvíjel, rozšiřoval se o nové kategorie, nové redaktory a vlastní obsah se neustále zvyšoval. I proto jsme zavedli možnost hodnocení článků, abychom mohli dostat feedback od lidí, pro které to celé děláme a abychom tedy věděli, co vás zajímá nejvíce a jakým směrem bychom se měli ubírat. I proto jsme se rozhodli vám každý týden nabídnout výběr deseti článků, které vás za poslední období zaujaly nejvíce a pokud vám nějaký unikl, můžete tuto chybu nyní napravit.
 
Jak budete moci vidět, váš feedback je opravdu podstatný a dvě kliknutí (lajk + hodnocení) vám opravdu nezaberou mnoho času a tímto činem akorát tak dodáte redaktorům motivaci. Až 4 z 10 článků z dnešního výběru jsou autorské, na kterých si dali redaktoři záležet a taková jednoduchá odměna v podobě hodnocení jim dodá síly, aby ve své práci pokračovali.

 

 

 

Demitra, Hossa a Chára. Kanadská televize připravila dokument o hráčích z nejhokejovějšího města na Slovensku

Nejlépe hodnocený článek za poslední týden se týká největších hokejových hvězd našich sousedů. Město Trenčín můžeme klidně označit za nejhokejovější město na Slovensku, když do světa vypustilo spoustu hráčů, kteří se tam nejen prosadili, ale i navždy zapsali do historie. Vždyť třeba jen Stanley Cup se ocitl v tomto městě za poslední roky nespočetněkrát, protože Trenčín vychoval Hossu, Gáboríka či Cháru, jejichž týmům se v posledním době nesmírně daří.
 
Tito tři dokonce bydlí ve stejné ulici, což je pravděpodobně z pohledu zisků Stanley Cupu světový unikát (SC se dostal do Trenčína 5krát za sedm let). A toto nemohlo ujít kanadské televizi sportsnet, která se vydala na Slovensko a rozhodla se zdokumentovat tento nevídaný úspěch Trenčína.

 

 

 

Slovenský umělec tvoří dechberoucí graffiti, do jeho portfolia patří i bowlingová hala

Na Refresheru obvykle promujeme mnoho talentovaných lidí z našich končin, a proto nesmírně potěší, když vás někdo takový zaujme. Už stále více lidí přichází na to, že otřesné tagy na budovách, kde se jen autor podepíše a má hotovo, za umění nelze považovat ani při nejlepší vůli, graffiti však má i pěknou stránku. Právě tou se snaží prorazit 26letý košický umělec vystupující pod pseudonymem Grint, jehož díla opravdu stojí za zmínku a obdiv. Ulice svého města začal ozvláštňovat už v patnácti, od té doby se jeho malby dostaly i do reklamních spotů.

 

"Ve volném čase se věnuji tzv. 'plastice', tedy 3D tvorbě. Snažím se objektům a písmenům vdechnout tvar."

 

TOP 10 nejlépe hodnocených článků na Refresheru za posledních sedm dní (38. týden)

 

 

 

Z moderní školky v Banské Štiavnici děti nechtějí chodit domů. Důvod? Je prostě úžasná

Teď, když už jsme mnozí dospělí, vzpomínáme na časy ze školky jen a jen příjemně, ale ještě lepší vzpomínky na tu svou školku budou mít děti z Banské Štiavnice. Pan jménem Ing. arch. Richard Murgaš udělal svou prací na přestavbě školky v Banské Štiavnici radost nejen samotným dětem, ale určitě i rodičům, kteří mají určitě dobrý pocit z toho, v jakém prostředí jejich milované děti rostou a učí se první důležité věci. A to je určitě jeden z hlavních důvodů, proč jsou soukromá zařízení tak často upřednostňována. Vraťme se ale raději rychle zpět na adresu: Poľovnícka ulica 3/B, kde se Mateřská škola Guliver nachází. Úžasný objekt, ze kterého se malým ratolestem nechce příliš odcházet, se rozprostírá na pozemku s výměrou přes 3700 metrů čtverečních, přičemž zastavěná plocha činí přesně 581,78 m² a podlažní až 879,58. Mnohem více však řeknou samotné fotografie.

 

TOP 10 nejlépe hodnocených článků na Refresheru za posledních sedm dní (38. týden)

 

 

 

Šaka Zulu: Černý Napoleon, který díky své vojenské genialitě vytvořil nejobávanější mocnost na africkém kontinentu

Nebyl by to týden nejlépe hodnocených článků, kdyby se v něm alespoň jednou neobjevil oblíbený redaktor Daimyo. Jeho nejlepší článek minulého týdne se zaměřil na Šaka Zulu. Náčelník malého afrického kmene Zuluů pocházel z oblasti jihovýchodní Afriky a už odmalička byl vystaven nelehkým podmínkám. Obklopovala ho krutost a vraždění, což způsobilo, že stejné praktiky později vnášel i do svých vůdčích metod. Násilím vybudované posty nejvyššího soudce, zákonodárce, vojenského velitele jakož i duchovního vůdce z něj udělaly jednoho z nejpozoruhodnějších vojenských náčelníků nejen v historii Afriky, ale i v historii celého světa.

 

TOP 10 nejlépe hodnocených článků na Refresheru za posledních sedm dní (38. týden)

 

 

 

Za půlstoletí se v Chris Sizemore vystřídalo přes 20 osobností. Důvodem byla silná psychická porucha

Jedna byla energií nabitá extrovertka, druhá do sebe uzavřená introvertka. Další uměla jezdit autem, druhá šít, třetí malovat. Chris Sizemoreová trpěla závažnou disociační poruchou osobnosti ve velmi extrémním rozsahu. Narodila se v roce 1927 v Jižní Karolíně a už odmalička pociťovala, že je jiná než ostatní děti. Ve škole ji učitelé zkoušeli z učiva, které neznala. Přesvědčivě tvrdila, že v ten den chyběla, ale zápisy o docházce v třídní knize nasvědčovaly něco jiného. Učitelé i spolužáci ji označovali za chorobnou lhářku. Více o zajímavém životě Chris Sizemoreové v článku.

 

TOP 10 nejlépe hodnocených článků na Refresheru za posledních sedm dní (38. týden)

 

 

 

Mark Zuckerberg chce vyléčit všechny známé nemoci a do svého plánu investuje 3 miliardy dolarů

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg a jeho manželka Priscilla Chan při narození jejich dcery Max prohlásili, že postupně rozdají až 99 procent svého majetku z akcií Facebooku a vše půjde na dobročinné účely. Od loňského prosince uběhlo už deset měsíců a Mark pokračoval v charitativní činnosti, jenže před pár hodinami oznámil, kam nasměruje společně s manželkou další obrovský balík peněz.
 
Až 3 miliardy dolarů poputují během následujících 10 let mezi týmy nejlepších specialistů a odborníků v jednotlivých oblastech medicíny a jim příbuzných věd. Vyčleněné peníze budou sloužit k tomu, aby specialisté analyzovali, experimentovali a nakonec i vynalezli léky či zcela vyhubili nejčastější nemoci jako je rakovina, různé infekce, nemoci postihující srdce, ale i neurologické diagnózy.

 

 

 

Humorný skeč asijských mistrů stolního tenisu budeš sledovat s otevřenými ústy a ještě tě i zahřeje u srdce

Stolní tenis patří mezi sportovní disciplíny, v nichž dominují zejména hráči a mužstva z asijského kontinentu, ale ne vždy musí jít o soutěžení a vítězství. Vtipné video z kanálu Takkyuu Geinin proto obsahuje řadu fascinujících tenisových triků v různých lehčích i těžších podmínkách a jakoby toho nebylo dost, chlápci z hraní ping pongu sestříhali humornou kompilaci toho, jak to vypadá v životě zaníceného hráče. Zpočátku tě budou hypnotizovat zejména samotné triky, jenže ke konci se to začne zvrhávat a dovolíme si tvrdit, že poslední scéna s mužem a ženou nám na tvářích vykouzlila velikánský úsměv a kdyby se na jejím místě nacházela jakákoli jiná slečna, určitě by začala vnitřně tát z takového romantiky.   

 

 

 

William Haast byl uštknut jedovatými hady více než 170krát, píchal si do těla injekce jedu a dožil se 100 let

Jméno Bill Haast bude pro mnohé pravděpodobně zcela neznámé, ale život tohoto muže je plný zajímavostí a kuriózních událostí, díky kterým se jeho příběh zapíše člověku pořádně tučným písmem na dlouhou dobu do paměti. Tyto příhody jsou zvláště spojené s jeho celoživotní vášní - chovem hadů a prací s jedem zástupců i těch nejnebezpečnějších druhů, které choval ve své vědecké instituci Miami Serpentarium specializující se na extrahování hadího jedu na účely lékařského využití. Jed se ocitl v Billově těle mnohokrát, a to doborovolně, ale celý pozoruhodný příběh se již dozvíš v samotném článku.

 

 

 

 

Ikonické kombi do terénu od Volva je zpátky. Jmenuje se V90 Cross Country a má pozoruhodné vlastnosti

Velké kombi s terénními prvky, to je vozidlo, které prostě v portfoliu Volva nemůže chybět, jde totiž odjakživa o jeden z nejdůležitějších, ale i nejoblíbenějších modelů severské značky vůbec. Dlouhá léta tuto kategorii zastupovala tradiční XC70ka, Švédové se však mezigeneračně rozhodli změnit název v duchu avizovaných změn označení modelů, a tak písmena XC zůstanou po ruce už jen pravým SUV, zatímco upravené vozy kombi se budou pyšnit dodatkem Cross Country. Výsledkem toho je tak zcela nové Volvo V90 Cross Country, které, jak číselné označení napovídá, vychází z největšího sedanu, respektive kombíku a zastupuje tak třetí a zároveň poslední variantu této automobilky v rámci vyšší střední třídy.

 

TOP 10 nejlépe hodnocených článků na Refresheru za posledních sedm dní (38. týden)

 

 

 

 

Jared Leto zosobní světoznámého umělce se slovenskými kořeny Andyho Warhola

Portál The Hollywood Reporter informuje, že se ve světě filmu rýsuje pořádně zajímavý projekt. Biografický snímek Warhol si totiž vezme na paškál vůdčí osobnost uměleckého směru pop art, která má dokonce kořeny u našich sousedů na severovýchodě Slovenska. Nebude to první film, který nám Warholův život přiblíží, ale tento vypadá zajímavě díky jménům, která se k němu připojila. Andyho Warhola si zahraje Akademií oceněný Jared Leto(Suicide Squad, Dallas Buyers Club, Requiem for a Dream) a scénář zajistí ostřílený Terence Winter (The Wolf of Wall Street, Boardwalk Empire, The Sopranos). Režisér zatím u filmu s označením „Warhol“ nefiguruje, ale na produkci se bude podílet Michael De Luca (American History X, The Social Network, Captain Phillips) a také zmíněný Leto. Ještě připomínáme, že snímek bude založen na knize z roku 1989, Warhol: The Biography od Victora Bockrise. Co říkáte? Těšíte se?

 

TOP 10 nejlépe hodnocených článků na Refresheru za posledních sedm dní (38. týden)

 

 

Ještě na závěr tedy připomínám, že pozitivní hodnocení článků se opravdu vyplatí a díky tomu vám týden co týden přinášíme množství kvalitních článků. Vám to zabere sekundu, ale redaktory to motivuje na dlouhou dobu. Děkujeme!
Ohodnoť článek
36
Sdílej článek
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a ohodnotit článek.
Přihlásit se
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.