Sobota 21. 4. 2018 svátek má Alexandra

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Výjimečné jídlo za rozumnou cenu. Pražská restaurace Eska se může pochlubit oceněním Bib Gourmand od Michelina

Michelin udělil oblíbené karlínské restauraci Eska prestižní ocenění, díky čemuž se dostala do gastronomické příručky pro rok 2017.

8. březen 2017, 13:04
8. březen 2017, 13:04

Michelin udělil oblíbené karlínské restauraci Eska prestižní ocenění, díky čemuž se dostala do gastronomické příručky pro rok 2017.

Michelinský průvodce evropskými restauracemi každoročně oceňuje nejen zaběhnuté, ale také nové podniky v metropolích, přičemž bere v úvahu hned několik podstatných faktorů. I v aktuálním roce svou pozici s michelinskou hvězdou obhájily všechny tři pražské restaurace, a to jmenovitě La Degustation Bohême Bourgeoise, Alcron i Field, které samozřejmě určitě doporučujeme navštívit. Kromě hvězd se předávalo i ocenění Bib Gourmand pro restaurace, které nabízejí výjimečné jídlo za rozumnou cenu, a právě to nově získala i karlínská Eska.

 

Podnik, který aktuálně sídlí v bývalé výrobní hale dýchá výbornou atmosférou a vyznačuje se tím, že k přípravě jídel používá často velmi neobvyklé suroviny a také se snaží zacházet do historie a znovu objevovat zapomenuté recepty našich předků. V jídle tak máš možnost najít například sušenou moruši, kvašenou červenou pšenici či smrkový olej. Eska je také velmi dobře známá díky svému nenapodobitelnému chlebu pečenému na bukovém dřevě, protože má i vlastní pekárnu. Titulem Bib Gourmand se může pyšnit i dalších šest restaurací, které byste stejně neměli při návštěvě Prahy vynechat. Jmenovitě jsou to Maso a Kobliha, Aureole, Divinis, Na Kopci, Sansho a SaSaZu.

Výjimečné jídlo za rozumnou cenu. Pražská restaurace Eska se může pochlubit oceněním Bib Gourmand od MichelinaVýjimečné jídlo za rozumnou cenu. Pražská restaurace Eska se může pochlubit oceněním Bib Gourmand od MichelinaVýjimečné jídlo za rozumnou cenu. Pražská restaurace Eska se může pochlubit oceněním Bib Gourmand od Michelina

Foto: Eska FB Tagy: eska, Bib Gourmand
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější