Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 4. 12. 2020 svátek má Barbora, Barbara

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti
3
johnnybravo
1. duben 2017, 19:01
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Posledních 24 hodin Adolfa Hitlera se mělo nést ve znamení divokého sexu a drogového maratonu. Nacisté v bunkru si poslední chvíle užívali naplno

Den, kdy Hitler pochopil, že si pro něj přišla smrt.

johnnybravo
1. duben 2017, 19:01
Posledních 24 hodin Adolfa Hitlera se mělo nést ve znamení divokého sexu a drogového maratonu. Nacisté v bunkru si poslední chvíle užívali naplno
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Adolf Hitler byl na začátku druhé světové války zřejmě nejmocnějším mužem na celé planetě, ale postupem času svou sílu ztrácel. Ztrácel politickou i vojenskou převahu a v průběhu války i vlastní zdraví, když byl dlouhá léta závislý na amfetaminu, opioidech či dokonce kokainu. Autoři Jonathan Mayo a Emma Craigie se proto prostřednictvím dobových záznamů a svědectví detailně podívali na to, jak vypadalo jeho posledních 24 hodin při životě a i když bys mohl očekávat zdrceného nacistického vůdce, kolem něj se lidé bavili, pili alkohol, užívali drogy a oddávali se i divokým sexuálním hrátkám. Hitler však věděl, že svému osudu neunikne.
 
Hitlera přišel probudit jeho dvorní pomocník Heinz Linge, jenže nacistický vůdce byl již dávno vzhůru a čekal na Heinze jen kvůli tomu, aby spolu splnili ranní rituál s kravatou. Po úspěšném zvládnutí vázání kravaty se Hitlerovi začal věnovat August Wollenhaupt, jeho holič, a postaral se o jeho vlasy i ikonický knír, kterým si Hitler zakrýval své přílišné nosní dírky. Vůdce pak dostal do pravého oka kokainové kapky na uklidnění bolesti, vzal si několik tabletek na trávení a nechal si do místnosti přivést štěňátko své feny Blondi, se kterým si rád hrával.

 

 

Zanedlouho se vojenští pohlaváři Burgdorf, Krebs a tajemník Bormann setkali, aby opět vybrali láhve s alkoholem a pořádně se opili. Nijak jinak to nevypadá ani ve velících místnostech, kde alkohol ze skladů teče roudem a záletník Bormann se díky vyšší míře opilosti dokonce rozhlíží po vhodných kandidátkách na jeho novou milenku. Zajímavostí je, že mimomanželské vztahy mu jeho žena Gerda tolerovala a byla ochotna přivítat jeho nové objevy v jejich společné domácnosti. Na chodbách bunkru se v té době hrávaly i děti Goebbelsových, které vesele pobíhaly a zpívaly si, nevěda o tom, že během několika hodin je vlastní rodiče přinutí nedobrovolně zemřít.
 
Kolem druhé odpoledne se Hitler s přibývajícími vráskami na tváři společně s Evou Braunovou přidává ke svým kolegům, aby si vychutnali společný oběd. Hitler se prý odmítal při jídle bavit o prohrách, které německá armáda zažívala v boji, a tak se jeho kolegové snažili mluvit jen o příjemných věcech. V ten den však všechny překvapil plány o tom, jak musí jeho tělo spálit, aby ho Sověti ani Američané nemohli najít a zneuctít. Adolf Hitler pak s ostatními začal mluvit o tom, jaký způsob sebevraždy by bylo nejefektivnější zvolit a sám za nejlepší považoval kulku do hlavy. Na druhé straně, jeho manželka Eva Braunová nechce, aby se její hlava roztříštila na tisíce kousků, a tak si ze šatů vytahuje kyanidovou kapsli a vypráví o tom, jak doufá, že její smrt bude rychlá a bezbolestná. Hitler pak všechny ujistil, že kyanid je skvělý způsob, jak zemřít rychle, a tak se několik kolegů a kolegyň přidalo a požádali vůdce, aby jim jednu kapsli zajistil.

 

 

Hitler nakonec vydá rozkaz, aby jeho milovaný pes Blondi podstoupil test a vyzkoušel si kyanidovou kapsli. Nechtěl dovolit, aby ho zabili Rusové, a tak se jen přišel podívat na to, jak Blondi ležela na zemi během několika sekund od okamžiku, kdy jí v ústech praskla kapsle s kyanidem. Stejný osud pak postihl i všech pět dalších štěňátek, které však nezabije kyanid, ale obyčejná kulka. Následuje menší oslava pro členy a podporovatele Hitlerovy mládeže, ale to už všichni radost jen předstírají a vědí, co je čeká v dalších hodinách.
 
O desáté večer si Hitler přečetl zprávy o tom, že jeho spojenec Benito Mussolini skončil zastřelený a pověšený na náměstí a v té chvíli mu bylo jasné, že neexistuje jiná možnost a musí spáchat sebevraždu. Svým vojenským velitelům v Berlíně ještě nechal rozeslat informace o tom, jak by měli postupovat nacistické odvetné útoky, ale nikdo už nevěří, že by se Berlín dal zachránit. Nic se na tom nezměnilo ani po půlnoci, kdy se Hitler v očekávání dobrých zpráv naposledy dožadoval nových informací z fronty, avšak žádné nepřicházely, a tak si vůdce svolal několik kolegů a oznámil jim, jak plánuje odejít z tohoto světa. Všem poděkoval za jejich službu a pak se ještě setkal s jedním z doktorů z provizorní nemocnice, profesorem Ernstem Schenckem, kterému bylo jasné, že Hitler trpí Parkinsonovou chorobou a jeho tělo mu vypovídá službu.

 

Téměř všichni se společně baví s alkoholem a drogami, které v bunkru ještě zůstaly, a na chvilku se na večírku objevila i Eva Braunová, tedy tehdy už Hitlerova manželka, aby zřejmě na pár minut zapomněla na to, co se jí stane. Hitlerův vůdcovský bunkr však zůstal tichý a vůdce si společně s medikem Haasem vypráví o tom, jak chce zemřít. Jeho manželka Eva se prý bála, že nezemře ve stejné chvíli jako její manžel a když ho uvidí ležet mrtvého na zemi, lekne se a nedokáže spáchat sebevraždu. Medik všechny uklidnil, že mají dostatek kapslí i dvě pistole, pokud by se jedna zasekla, a vše by mělo vyjít podle plánu. Hitler se pak uložil do postele, zatímco v ostatních částech bunkru probíhají divoké orgie. V zubařském křesle měla sedět přivázaná žena a užívat si divoké hrátky se svým vyvoleným, protože žádné lepší zábavy už v té době nebylo. Hitler si už uvědomoval, že mu zbývá maximálně 24 hodin života do momentu, než do bunkru neproniknou Sověti a nezničí vše, co jim bude stát v cestě. Rádiové zprávy přicházejí s hrozivými informacemi, že Sověti jsou blíž, než se čekalo, a tak nastává hodina pravdy.

 

 

Eva Braunová vyšla těsně před vlastní smrtí na zahradu, aby si naposledy přehlédla oblohu nad Berlínem, ale místo ní viděla jen oblaka kouře a kapitulující nacistickou obranu u Reichstagu. O několik minut později se na stejnou cestu vydal i samotný Hitler, ale nedokázal vystoupit ven, protože ho zřejmě ovládl pocit strachu z výbuchů a kulek svištících napříč okolím bunkru. Věděl, že někde na stejné zahradě bude jeho tělo už za pár desítek minut zapálené, aby se nedostalo do rukou Sovětům, kteří by z něj udělali Maškarádu pro celý svět. A to on nemohl dopustit.

 

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
360
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.