Čtvrtek 26. 4. 2018 svátek má Oto

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: JerryRigEverything / youtube.com

Nožem do ochranného skla, nelítostné ohýbání nebo menší plamen. Kolik toho snese drahý iPhone X?

Jak je na tom desítka s fyzickou výdrží?

6. listopad 2017, 11:47

Jak je na tom desítka s fyzickou výdrží?

Kalifornský výrobce letos změnil několik let po sobě zažité provedení konstrukce jeho high-end smartphonu, a to z unibody hliníku na kombinaci dvou kusů skel a rámečku z nádherně vypadající nerezavějící oceli. Když však odhlédneme od krásnějšího, podstatně modernějšího designu, pád na tvrdou zem může vyjít majitele iPhonu X podstatně dráž. Někteří z nich si to už navíc stihli vyzkoušet i na vlastní kůži.

 

 

Otázkou nyní zůstává už jen to, co elegantní tělo stále horké iOS novinky vydrží při interakci s ostrým předmětem nebo jak obstojí nadstandardní fyzické zacházení. Známý tech youtuber JerryRigEverything se proto pustil do práce a natočil pro nás již tradičně kvalitně provedený test odolnosti, kde si tentokrát vzal na paškál novou desítku s logem nakousnutého jablíčka. A jak to tedy celé dopadlo?

 

Jak je možné vidět, skelná ochrana Super AMOLED displeje polevila při šesté úrovni takzvané Mohsovy škály tvrdosti, přičemž při té sedmé už vznikají celkem mohutné rýhy. Klíče a ani mince mu jen tak neublíží. Když vezmeme v úvahu současnou konkurenci včetně konzervativních osmiček, iPhone X stojí zhruba na stejné úrovni, což i jiné high-end smartphony.

 

Co se týče ohýbání obnovené konstrukce, další kus skla ji citelně zpevnil. Pokud ale přední stranu vystavíte ohni, více než jistě ji natrvalo poškodíte. Více detailů včetně poškození ocelového rámečku najdeš v zmíněném testu trošku níže.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse2 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
2 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Xsteposx8. listopad 2017, 17:35

Nevím no když si koupím mobil tak nepočítám s tím ze s nim budu zakládat táborák nebo ze na něm budu krájet cibuli... celkem nechápu smysl těchto testů...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Giuseppe6. listopad 2017, 19:40

Deti v afrike by ten iPhone mohli zjesť!

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější