Neděle 22. 4. 2018 svátek má Evženie

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Zpomalení iPhonu se slabou baterií si budeme moci vypnout. Apple však tento krok nedoporučuje

Aktualizace přijde již brzy.

18. leden 2018, 11:37

Aktualizace přijde již brzy.

Před nedávnem zasáhla Apple celosvětová vlna kritiky poté, co se na světlo dostala informace o zpomalování zařízení se staršími nedostatečně výkonnými bateriemi. Část uživatelů se s tímto krokem ztotožnila, ale na druhou stranu se našli i výrazní odpůrci zásahu do celkové hbitosti telefonu. Podle našeho názoru je tato nenávist zčásti neopodstatněná, omezením výkonu ve starších bateriích lze totiž předejít jejich rychlému znehodnocení a zároveň nečekaným selháním telefonu v momentech, kdy ho potřebujete nejvíce.

 

Každopádně, společnost o tomto kroku více než rok neinformovala koncové uživatele, a také z toho důvodu dnes čelí nejedné žalobě. Nejnovější rozhodnutí by však technologickému gigantovi mělo napravit renomé.

 

Tim Cook prozradil, že přicházející aktualizace iOS 11, která je momentálně v rukou beta-testerů, nabídne mimo jiné možnost vypnout omezení výkonu a pracovat s telefonem tak, jako kdyby disponoval novou a neporušenou baterií.

 

Také přibude možnost sledovat „zdravotní stav“ baterie. Cook přiznává, že podobné hardwarové nastavení nemá v iOS obdoby a jedním dechem dodává, že rozhodně nedoporučuje uživatelům toto omezení vypínat z výše uvedených důvodů.

 

Toto však není jediné odškodnění ze strany Apple. V rámci veřejné omluvy má každý majitel iPhone 6 a vyšší nárok na zvýhodněnou cenu výměny baterie v ceně 30 €. Nabídka je časově omezena do 31. 12. 2018 a týká se všech autorizovaných prodejců Apple.

 

Pokud vlastníte Mac a chcete si zkontrolovat stav baterií vašich zařízení od Applu, stáhněte si bezplatnou utilitu coconutBattery. Výkon telefonu můžete otestovat v iOS appce Geekbench 4.

 

Dostupnost aktualizace je předběžně naplánována na březen.

 

Zpomalení iPhonu se slabou baterií si budeme moci vypnout. Apple však tento krok nedoporučuje

Zdroj: theverge.com Tagy: iphone, ios, apple
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
vrso219. leden 2018, 1:58

mam 11.2.5 beta... idem pokukat ci to tam je ;)

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější