Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 27. 5. 2019 svátek má Valdemar

hledej na refresheru

Odteď si můžeš článek
uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Tech - Hry
3
Dominik Vetrák
11. červen 2018, 7:03

Bethesda oznámila pokračování Skyrimu, Wolfensteina, Doom 2, vesmírné RPG Starfield a ukázala úžasně vypadající Rage 2. Přivítejte next-gen

Odhalení prvních next-gen her, mobilní tituly, obrovské online světy, DLC zdarma a pokračování klasických stříleček. Vítejte v Bethesdě.

Dominik Vetrák
11. červen 2018, 7:03
Bethesda oznámila pokračování Skyrimu, Wolfensteina, Doom 2, vesmírné RPG Starfield a ukázala úžasně vypadající Rage 2. Přivítejte next-gen
Zdroj: Bethesda
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Všichni od Bethesdy očekávali mnohé a dá se říci, že ohledně her to i splnili. Každý si od E3 sliboval DLC k Prey, odhalení Starfieldu, přídavky do jejich multiplayerových světů, gameplay pro Rage 2 či nového Dooma. A hráči to všechno dostali.

 

Na scéně úřadoval zejména Pete Hines, který si neodpustil nějaký ten vtip na adresu Wall-Martu, který kromě jiných her leaknul i Rage 2. Mnohem více prostoru ale dostal legendární Todd Howard, který toho odhalil více než celá EA „E3 konference“ dohromady.

 

A přestože měl Microsoft vynikající obsah a skvělá oznámení, konference nebyla tím pravým ořechovým pro hráče, kteří si vedle novinek rádi vyslechnou i vývojáře. Bethesda to však dělá jinak, a tak se při každém titulu ukázali i jejich tvůrci a něco málo odprezentovali.

 

Potěšil zejména výstup kluků z Machine Games. Ti připomněli, že už zanedlouho budeme moci zabíjet nácky už i na Switchi, protože Wolfenstein 2 na něj vychází už 29. června. Přidal se k nim i Pete Hines s krásným poselstvím Bethesdy při oznámení Wolfenstein: Cyberpilot pro VR.

 

Ano, trošku předbíhám, ale jsou to největší odhalení a už o nich asi víte...

Bethesda oznámila pokračování Skyrimu, Wolfensteina, Doom 2, vesmírné RPG Starfield a ukázala úžasně vypadající Rage 2. Přivítejte next-gen
„Ve hře se stanete hackerem schopným převzít kontrolu nad válečnými stroji nácků a obrátit je proti jejich pánům ... v naší nekonečné snaze vyjádřit jasný vzkaz ‚fuck nazis' na všech možných platformách.“ 

Wolfenstein loni krásně ukázal, jak se má veřejnost k nacistům postavit a nás nesmírně mrzí, že ačkoli hra dopadla na výbornou a odnesla si i nějaké to ocenění, prodeje byly slabší.

 

Možná to ale vývoj trojky nakopne. V každém případě, celá Bethesda stojí za Machine Games a jejich poselstvím, které z celého vydavatelského týmu dělá našeho miláčka.

 

Je velmi těžké nefandit Bethesdě, a to zvláště, pokud ukazuje takový krásný přístup k hráčům, sebereflexi, humor a lidskou stránku společně s faktem, že si neváhají střílet sami ze sebe.

 

Ale teď už k samostatným hrám.


V první řadě se musíme podívat na nesmírně zábavně vypadající Rage 2. Po úvodních videích jsem byl skeptický, ale dnes mohu říci, že se na hru těším. Spojte si Just Cause, Bulletstorm, Rage a Doom. Vznikne vám Rage 2, ulítlá sci-fi FPS s chytlavé působícím gunplayem.

 

 

Její jediný problém je, že vychází až na jaře 2019. Jakmile jsem viděl ten gameplay, řekl jsem si, že ten Doom 2 letos nevyjde. Tyto hry se totiž hratelností náramně podobají, a tak by si na trhu navzájem škodily. Jenže Bethesda sequel pro reboot Doom z roku 2016 i tak odhalila!

 

Naneštěstí ale šlo jen o teaser s informací, že se hra ukáže až v srpnu na Quake Conu a jediné, čím si můžeme být jisti, je dvojnásobek unikátních démonů, Hell on Earth a název Doom Eternal. Což nás přivádí k myšlence: Co vlastně budeme letos od Bethesdy hrát?

 

Po loňské náloži (Wolfenstein 2, The Evil Within 2, Dishonored: Death of the Outsider, Prey a Elders Scrolls Online) prostě všichni čekali, že nám vydavatel něco přinese i letos. Nicméně, pokud se již těšíte na nějakou singleplayerovou pecku, zklameme vás.

 

 

Jedinou AAA hrou od Bethesdy, kterou tento rok uvidíme, je Fallout 76. Jde o prequel zasazený před všechny dosavadní tituly a co je nejdůležitější, mluvíme tu o multiplayerové hře.

 

Západní Virginia (rozlohou 4x větší než Fallout 4) se stane bojištěm nového Falloutu zaměřeného na kooperaci a společné budování nového světa. Samozřejmě, hru budete moci hrát i sami, ale jak už to bývá, mnohem více si ji užijete se svými kamarády, nemluvě o tom, že bude i jednodušší.

 

Hra měla opravdu pěknou prezentaci, jejíž součástí bylo i odhalení nového hratelnostního prvku – atomových bomb. Po získání několika klíčů k odpálení jedné z těchto bomb se budete moci rozhodnout, kam ji chcete poslat. Po výbuchu byste na to místo měli i zajít, protože tam kromě spouště najdete i cenné materiály... a příšery.

 

 

 

Těch přibude, obzvláště pokud se bavíme o nových druzích. Fallout 76 působí jako multiplayerová verze Falloutu 4 se zcela novým obsahem, příšerami a několika významnými hratelnostnými novinkami.

 

A jelikož nejbližších 5 a možná i více let žádný nový singleplayerový Fallout neuvidíme, měli byste dát šanci tomu multiplayerovému. Ten zde totiž plánuje zůstat na delší dobu. Ještě předtím si však budeme moci vyzkoušet BETU. Fallout 76 vychází 14. listopadu 2018.

 

Hodně prostoru dostal i svět The Elder Scrolls. V první řadě zde máme přídavky pro karetní hru Legends, v tom druhém zase ohlášení nových příběhových expanzí pro multiplayerové TES Online, které má již přes 11 milionů hráčů.

 

Legends se přitom na podzim dostane na PS4, Switch a Xbox One. Aby toho nebylo málo, hráči dostanou na podzim mobilní hru TES Blades zcela zdarma.

 

 

A že nejde o obyčejný titul, se můžete přesvědčit ve videu výše. Vzhledem k platformě vypadá hra opravdu fantasticky a ve spojení s faktem, že ji uvolní pro všechny zdarma, můžeme začít seriózně uvažovat o budoucnosti her na mobilech. Snad se Bethesdě poštěstí i v tomto segmentu.

 

Ale i ta mobilní hra byla očekávanější než ohlášení pokračování plnohodnotné singleplayer série. Té se skutečně dočkáme a osobně to tipuji na rok 2021. Nepochybně jde o další next-gen titul, o kterém momentálně nemáme žádné další informace.

 

Pro fanoušky série jde nepochybně o obrovskou úlevu. Na novém TES se skutečně pracuje a za pár let skutečně dorazí. Nyní už hráčům zbývá jen velká dávka trpělivosti, protože o hře pravděpodobně dlouho nebudeme slyšet vůbec nic. Proč si to myslím?

 

 

Protože v přípravě je Starfield, obrovské vesmírné RPG a zároveň první nová originální IP od Bethesdy za posledních 20-25 let. I z ní jsme viděli jen nic neříkající teaser. I ten však slušně navnadil. Starfield je ve vývoji již pár let, přičemž ho Howard označil jako next-gen projekt.


S příchodem next-gen konzolí se počítá na rok 2020, takže dříve než za dva roky Starfield neuvidíme. Zřejmě vám už došlo, že Bethesda nevydá dvě gigantické RPG během jednoho roku, a tak se můžete připravit, že ani ten TES VI nedorazí dříve než rok po Starfieldu, a tedy 2021.

 

Samozřejmě, všechno jsou to jen naše předpoklady a můžeme se mýlit.

 

 

Podstatné je, že Bethesda už plánuje next-gen line up, připravuje obrovské singleplayerové hry a nemá v úmyslu měnit svůj byznys model.

 

Pokud milujete singleplayerové hry, RPG, FPS, neuvěřitelné online zážitky či menší hry pro mobily, Bethesda je tu pro vás. Bohužel, až od příštího roku.


Tehdy kromě Doomu 2 (myslíme, že vyjde až na podzim 2019, ale snad nás ještě společnost překvapí) vyjde i Rage 2, pravděpodobně i Quake Champions, no a s určitostí i nový Wolfenstein.

 

 

Nebudeme v něm však hrát za B. J. Blazkowicze. Nebojte, hlavní dějová linka bude pokračovat (zřejmě až na next-genu), ale ještě předtím dostaneme spin-off odehrávající se v Paříži 80. let.

 

Wolfenstein: Youngblood nám v roce 2019 odvypráví příběh Blazkowých dětí – dvojčat Jess and Soph, které svého otce v Paříži hledají. Přitom mají samozřejmě v plánu zabít pár stovek nácků.

 

Mě osobně velmi potěšilo odhalení, že hru budu moci hrát se svou partnerkou v co-opu. Zbývá už jen doufat, že přítomen bude i local co-op a nebudeme si muset kvůli společnému zážitku z kosení nácků kupovat druhou konzoli a druhou kopii hry.


Josef Fares se svým Hazelight Studios letos nakonec krásně ukázal, jak se má co-op hra zvládnout a vydávat. Pro Youngblood ale spoluhráče shánět nemusíte. Pokud chcete, můžete hrát zcela sami, kdy AI převezme odpovědnost za druhou postavu.

 

 

A i když mnozí zůstali zklamaní, že nějaké to DLC nedostalo i Evil Within 2, radovat se mohli alespoň fanoušci skvělého sci-fi FPS Prey od Arkane Studios. Už dnes si mohou zcela zdarma zahrát bonusový obsah s názvem Mooncrasher.

 

V něm bude každý průběh jiný a unikátní, včetně spawnování nepřátel a stavu okolního prostředí. Lépe to ale pochopíte z traileru.

 

Takže, abychom si to shrnuli. Rage 2 ukázalo zábavný gameplay a odhalilo datum vydání. Do post-apo světa se dostaneme na jaře 2019. Oznámený byl Doom Eternal, který pravděpodobně přijde na příští podzim, i když je tu stále možnost, že si ho zahrajeme ještě letos a Bethesda nás jen natahuje.

 

Prey dostalo DLC zdarma, přičemž v létě dorazí další. Půjde o PvP (player vs player) multiplayerový dodatek, no a kromě toho nás čeká i speciální obsah pro virtuální realitu (stejně jako v případě Wolfenstein: Cyberpilot).

  

 

The Elder Scrolls dostane přídavky do Online hry, zatímco tu karetní čeká nová grafická verze a přidaný obsah. K tomu si připočtěte příchod zajímavě vyhlížející mobilní hry TES Blades zcela zdarma a oznámení TES VI někdy do next-gen období.

 

Na rok 2019 nás čeká i nový Wolfenstein s podtitulem Youngblood, který nabídne co-op režim a příběh Blazkowiczowých dcer (dvojčat).

 

No a na závěr tu máme oznámení Starfieldu, zcela nové a epické vesmírné značky. Bethesda na to jde ve velkém, přičemž má v přípravě stále nové tituly od Arkane Studios (Dishonored, Prey) a Tango Gameworks (The Evil Within 1 a 2).

 

Bohužel, do konce roku kromě multiplayerového Falloutu ale nic pořádného nevyjde. Ostatní 3rd party vydavatelé jako Activision, EA či Square Enix tak aspoň mají nějaký ten vzduch k dýchání navíc.
 

Osobní přístup vývojářů, skvělé vystoupení Hinese a Howarda a prezentovaný materiál společně s tempem, které mi sedlo, dělají v mých očích letošní konferenci Bethesdy rozhodně nejzábavnější, i když ne nejlepší.

 

Na ktorú hru od Bethesdy sa tešíte najviac?
Wolfenstein: Youngblood
109 hlasů
TES VI
315 hlasů
Starfield
50 hlasů
TES Blades
26 hlasů
Rage 2
51 hlasů
Fallout 76
100 hlasů
Ohodnoť článek
11
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.