Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 21. 9. 2019 svátek má Matouš

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Tech
0
Roman Kulich
4. březen 2019, 17:35

Společnost Huawei bude žalovat vládu USA za to, že zakázala užívání jejích výrobků

Huawei ostře bojuje za očištění svého jména.

Roman Kulich
4. březen 2019, 17:35

Dlouho nebyla žádná společnost terčem kritiky a spekulací v oblasti bezpečnosti tak jako technologický gigant Huawei v posledních letech. V průběhu minulého roku se začaly objevovat silné spekulace o bezpečnostní důvěryhodnosti této společnosti a hlavně jejích zařízení.

 

Došlo totiž k několika nařčením, že Huawei funguje pod správou vlády Čínské lidové republiky a jejich zařízení jsou užívána pro špionáž převážně vládních složek různých zemí. Ve státní správě je používá i vláda Spojených států amerických, pro kterou se jedná samozřejmě o nezanedbatelnou bezpečností hrozbu.

 

Tento problém se dotkl i státních orgánů v České republice. Národní bezpečnostní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) vydal koncem minulého roku varování před používáním produktů značky Huawei.

 

„NÚKIB k vydání varování přistoupil i z toho důvodu, že Čínská lidová republika na území České republiky aktivně prosazuje své zájmy včetně provádění zpravodajských aktivit vlivového i špionážního charakteru, jak ostatně dokládají i výroční zprávy bezpečnostních služeb za rok 2017,“  stojí ve zprávě.

 

Na toto následně reagoval premiér Andrej Babiš a nařídil vyřazení zařízení zmíněné značky na Úřadu vlády, stejný krok následuje i několik dalších ministerstev. Stejný krok zvažuje nebo dokonce již zavedlo několik dalších států světa, to se samozřejmě negativně promítá na ekonomice společnosti.

 

Huawei je striktně proti a popírá veškerou spolupráci s vládou Čínské lidové republiky. Nyní dle zdrojů chystá žalobu proti samotné vládě Spojených států amerických, a to z důvodu zákazu používání produktů značky federálním agenturám.

 

Na veškeré otázky spojené s těmito spekulacemi ohledně podání žaloby odmítl Huawei odpovídat. To však spekulace nepřímo potvrzuje, neprozrazuje však kompletní znění.

 

Mimo jiné dnes finanční ředitelka Huawei Meng Wan-čou podala žalobu na kanadskou vládu, pohraniční službu a federální policii z důvodu omezování osobní svobody, když ji víc než tři hodiny vyslýchali a prohledávali, a to vše bez sebemenšího udání důvodu.

Ohodnoť článek
0
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK

NAHORU
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější