7. května 2019 23:07
Adam Novosad

Liverpool rozbil Barcelonu 4:0 a postupuje do finále Ligy mistrů. Angličané dokonali perfektní obrat

Liverpool se nevzdal ani bez svých nejlepších hráčů.

FC Barcelona přijela do Anglie s perfektním postavením před druhým zápasem semifinále Ligy mistrů. Doma si Katalánci vypracovali náskok 3:0, a tak musel Liverpool vyhrát 4:0 na domácím hřišti, aby dokonal perfektní obrat a postoupil do finále.

Na první pohled neuskutečnitelný cíl se začal postupně naplňovat před nadšeným domácím hřištěm. A to na hřišti nemohl vyběhnout ani Roberto Firmino ani Mohamed Salah, takže Liverpoolčané museli nechat na hřišti srdce.

Skóre otevřel už v prvních 10. minutách Divock Origi, který nakonec sehrál velmi důležitou roli v celém zápase. V 54. minutě se k němu přidal Wijnaldum, o dvě minuty později tentýž hráč zvyšoval skóre na 3:0 a nakonec o všem rozhodl právě Origi, když zakončil překvapivý rohový kop střelou do brány nepřipraveného Marca ter Stegena a obrat byl hotový.

Liverpool fenomenálne otočil semifinále proti Barcelone. Angličania postupujú do finále Ligy majstrov Zdroj: TASR/AP