Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. října 2019 17:32
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Lidé na sociálních sítích píší písmeno F k úmrtí Karla Gotta. Uctívají tak jeho památku

TECH KAREL GOTT SOCIÁLNÍ SÍTĚ
Uložit Uložené

„Press F To Pay Respects.”

V souvislosti s úmrtím Karla Gotta se na sociálních sítích rozmohly jak zprávy, vzpomínky nebo obrázky se slavným zpěvákem, tak komentáře uživatelů, kteří pod tyto příspěvky píší kromě zkratky R.I.P. (Rest in Peace) také písmeno F. Ačkoli nejde o klasickou smuteční kondolenci, nejde ani o žádnou dehonestaci. Lidé z internetové komunity tímto způsobem mistrovi vzdávají hold

Doporučeno
Vláda kvůli úmrtí Karla Gotta vyhlásila státní smutek. V případě souhlasu rodiny zajistí státní pohřeb Vláda kvůli úmrtí Karla Gotta vyhlásila státní smutek. V případě souhlasu rodiny zajistí státní pohřeb 2. října 2019 16:41

Mystérium kolem písmenka F sahá do roku 2014, do počítačového světa, ke hře Call of Duty: Advanced Warfare. V jedné ze scén této slavné hry, kdy se hráč ocitá na pohřbu vojáka, je možnost zmáčknout tlačítko F, aby vzdal úctu.

Právě z Call of Duty si od té doby tuto funkci přebrala internetová komunita a ta ji nyní používá k rychlému okomentování smutečních zpráv. Nejde tedy o žádnou urážlivou frázi, jak si může mnoho jiných uživatelů sociálních sítí myslet, ale o moderní způsob, jak rychle uctít něčí památku.

Lidé na sociálních sítích píší F k úmrtí Karla Gotta. Uctívají tak jeho památku
Lidé na sociálních sítích píší F k úmrtí Karla Gotta. Uctívají tak jeho památku
Domů
Sdílet
Diskuse