Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. prosince 2019 15:24
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Na ledního medvěda v Rusku někdo nasprejoval nápis T-34. Zvíře zřejmě nepřežije

NEWS
Uložit Uložené

Posprejovaného ledního medvěda natočili na východě Ruska. Odborníci mají obavy, že zvíře nepřežije.

Sergey Kavry, pracovník Světového fondu na ochranu přírody, uveřejnil video, které ukazuje poněkud zarážející věc. Místní z Čukotského poloostrova si totiž všimli ledního medvěda, který měl na svém boku, na husté bílé srsti, nasprejován nápis T-34. Poslali mu ho následně přes WhatsApp.

Tento nápis odkazuje na označení tanku vyvinutého sovětskou armádou na konci 30. let. S videem se Rus podělil na svém facebookovém profilu, informovala o něm i televize CNN„Proč?! Teď už nebude moci lovit bez povšimnutí,“ píše k tomu.

Doporučeno
Lidstvo právě vyčerpalo všechny suroviny na rok 2019. Od dnešního dne žijeme na ekologický dluh Lidstvo právě vyčerpalo všechny suroviny na rok 2019. Od dnešního dne žijeme na ekologický dluh 29. července 2019 8:59

Odborníci na ochranu přírody mají obavu, že je zvíře ohroženo na životě a je možné, že nepřežije. Medvěd má výrazným černým nápisem totiž poškozené mimikry, což mu bude ztěžovat lov.

Není jisté, proč se na zvířeti objevil nápis, ani kdo to udělal. Podle ochránců přírody musel medvěda někdo nadopovat sedativy, údajně by mohlo jít o práci nějakého vtipálka. Problém je i v tom, že lední medvědi jsou kvůli klimatickým změnám ohroženým druhem. V mnoha oblastech tají ledy a je tak potřeba, aby cestovali do severnějších oblastí

Domů
Sdílet
Diskuse