Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
9. února 2021 14:31
Čas čtení 1:56
Vojtěch Vanda

Maturitní ročníky se při návratu do škol budou povinně testovat sami, uvádí ministerský manuál

NEWS ČESKO KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Studenty, kteří budou skládat maturitní nebo závěrečné zkoušky na středních školách, budou při eventuálním návratu do lavic na začátku března čekat nová opatření.

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) a jeho rezort připravili předběžný plán návratu studentů posledních ročníků středních škol zpět do lavic. Plán počítá s otevřením už od 1. března, k čemuž se budou vázat i další opatření.

Středoškoláci, a potažmo i studenti posledních ročníků vysokých odborných škol s praktickou přípravou, budou muset například provádět takzvaný samoodběr, stejně jako jejich učitelé, k provedení neinvazivních PCR testů detekujících koronavirus. Informují Novinky.cz.

Doporučeno
Nouzový stav: Pokud by v neděli skončil, děti by se mohly vrátit do škol a otevřely by se obchody Nouzový stav: Pokud by v neděli skončil, děti by se mohly vrátit do škol a otevřely by se obchody 9. února 2021 11:18
Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse