Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. srpna 2021 14:06
Čas čtení 0:58
Ondřej Jarůšek

Syn Babiše půjde vypovídat na policii kvůli údajnému zavlečení na Krym

Syn Babiše půjde vypovídat na policii kvůli údajnému zavlečení na Krym
Zdroj: Úřad vlády ČR
POLITIKA
Uložit Uložené

Andrej Babiš mladší bude vypovídat. Potvrdil to pro Forum 24.

Andrej Babiš mladší, syn premiéra Andreje Babiše (ANO), půjde vypovídat na policii kvůli svému údajnému zavlečení na Krym. K vypovídání jej vyzvala samotná policie, protože se momentálně nachází v České republice. Babiš mladší to v pátek potvrdil pro Forum 24.

„Na základě zjištění, že se v současné době nacházíte na území České republiky, žádáme Vás, abyste podal vysvětlení dle § 158 odst. 6 trestního řádu, ve věci Vašeho oznámení, ze dne 08.01.2018, které jste zaslal prostřednictvím emailu na Kriminalistický ústav Praha,“ napsala Babišovi mladšímu policie ve výzvě.

Babiš junior tvrdí, že byl na Krym unesen a následně na jeho území držen proti své vůli kvůli kauze dotace pro farmu Čapí hnízdo z holdingu jeho otce. Na Krym jej měl odvést Petr Protopopov, manžel tehdejší ošetřující lékařky Dity Protopopové. Premiér tehdy uvedl, že jeho syn má schizofrenii a k žádnému únosu nedošlo.

Doporučeno
Magdalena Davis ze Strany zelených: Jsem pro zavedení kvót pro ženy v politice. Šance na startu by ale měly být pro všechny stejné Magdalena Davis ze Strany zelených: Jsem pro zavedení kvót pro ženy v politice. Šance na startu by ale měly být pro všechny stejné 10. srpna 2021 13:06

Policie se případem údajného zavlečení na Krym zabývala, ale nakonec jej odložila. Poškozeného se tehdy totiž podle tiskového mluvčího pražského státního zastupitelství Aleše Cimbaly vyslechnout nepodařilo.

Babiš mladší v poslední době veřejně kritizuje svého otce, aktivní je zejména na sociální síti Twitter. Tam se například také před pár týdny omluvil bývalému politikovi Miroslavu Kalouskovi za slova svého otce, který o Kalouskovi prohlásil, že je „ožrala“ a „zloděj zlodějská“. Kalousek toto gesto ocenil a s Babišem mladším posléze vyrazil do restaurace na pivo.

Domů
Sdílet
Diskuse