Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
28. ledna 2022 17:18
Čas čtení 0:48
Tereza Šnajdrová

Kolumbijští policisté našli 20 tisíc kokosů naplněných tekutým kokainem

Kolumbijští policisté našli 20 tisíc kokosů naplněných tekutým kokainem
Zdroj: Unsplash/zibik/volně k užití
NEWS KOLUMBIE
Uložit Uložené

Zásilka 20 000 kokosů naplněných tekutým kokainem měla putovat z kolumbijského přístavu do Itálie. Evropští dealeři však na náklad musí zapomenout, neboť ho zabavila protidrogová jednotka kolumbijské národní prokuratury.

Když se řekne Kolumbie, pravděpodobně se ti vybaví Pablo Escobar a další drogové kartely, které v této jihoamerické zemi fungují. O tom, že je Kolumbie velmocí drogových zásilek, se nyní přesvědčili tamní policisté, když v jednom z přístavů odhalili podezřelou zásilku putující do Itálie. Ta se sestávala z 20 tisíců kokosů naplněných tekutým kokainem, informuje Vice.

Doporučeno
Na co jít v únoru do kina? Přinášíme přehled kinopremiér v Česku Na co jít v únoru do kina? Přinášíme přehled kinopremiér v Česku 28. ledna 2022 14:45

Protidrogová jednotka kolumbijské národní prokuratury ve spolupráci s tamním policejním týmem odhalila v kolumbijském přístavu podezřelou zásilku, která měla putovat do Itálie. V kontejnerech se nacházelo 500 plátěných pytlů naplněných kokosem, které se policisté rozhodli blíže prozkoumat a dobře udělali. Dvacet tisíc kokosů bylo naplněno tekutým kokainem.

kokosy
Zdroj: COLOMBIAN NATIONAL PROSECUTOR'S OFFICE

Při kontrole bylo zjištěno, že voda v tropickém ovoci byla vyměněna za tekutý kokain,“ stojí v prohlášení protidrogové jednotky. Policisté kokosy ihned poslali do laboratoře, aby zjistili, jaké množství drogy se v plodech nachází a v současné chvíli zásilku stopují k jejímu majiteli a zjišťují i to, kdo ji měl v Itálii převzít. 

Převážení kokainu v kokosech není nijak neobvyklá, neboť droga rozpuštěná ve vodě vzhledem připomíná kokosovou vodu. Podobnou zásilku v roce 2017 odhalila i madridská policie, která na letišti našla kokosy, do nichž bylo vstříknuto 60 gramů tekutého kokainu. Na podivnou hustotu tekutiny uvnitř plodů tehdy upozornily letištní skenery. 

Domů
Sdílet
Diskuse