Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 7. 8. 2022 svátek má Lada

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
News

ZÁZNAM: Válka Ukrajina – Rusko: Sabotážní jednotky jsou již v Kyjevě, řekl Zelenskyj. Očekávaný útok má přijít v noci

Popisujeme minutu po minutě vpád ruských vojsk na Ukrajinu.

Adam Smeták, Vojtěch Vanda
24. únor 2022, 7:38 Čas čtení: 29:37
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
ZÁZNAM: Válka Ukrajina – Rusko: Sabotážní jednotky jsou již v Kyjevě, řekl Zelenskyj. Očekávaný útok má přijít v noci
Zdroj: TASR/AP Photo/Andriy Dubchak
News
0
Adam Smeták
Vojtěch Vanda
24. únor 2022, 7:38
Čas čtení: 29:37

ZÁZNAM: Válka Ukrajina – Rusko: Sabotážní jednotky jsou již v Kyjevě, řekl Zelenskyj. Očekávaný útok má přijít v noci

Popisujeme minutu po minutě vpád ruských vojsk na Ukrajinu.

Adam Smeták
Vojtěch Vanda
24. únor 2022, 7:38
Čas čtení: 29:37
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
ZÁZNAM: Válka Ukrajina – Rusko: Sabotážní jednotky jsou již v Kyjevě, řekl Zelenskyj. Očekávaný útok má přijít v noci
Zdroj: TASR/AP Photo/Andriy Dubchak
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.
• Prezident Ukrajiny Volodymyr Zelenskyj vyhlásil všeobecnou mobilizaci.

• Začíná se mluvit o ruské noční invazi do hlavního města Ukrajiny. Přijít měla ve 3 hodiny ráno tamního času, odbitím této hodiny ale útok nezačal.

• Zelenskyj také oznámil, že sabotážní ruské jednotky jsou již v Kyjevě.

• Generální štáb vojenských sil Ukrajiny uvedl, že se ukrajinské armádě během prvního dne podařilo zneškodnit více než 30 tanků, 130 obrněných bojových vozidel, 7 letadel a 6 vrtulníků.

 

Jen díky našim předplatitelům můžeme aktuální dění pokrývat živě. Pokud se ti naše práce líbí, budeme rádi, když se přidáš mezi ně.


 

2:10 – Živý přenos z prvního dne invaze na Ukrajinu končí. My ti děkujeme za pozornost a s živým přenosem se přihlásíme už za pár hodin. Do té doby si můžeš přečíst o všem, co se v konfliktu stalo, zde v přímém přenosu, nebo na tomto odkazu. Dobrou noc.

 


 

2:00 – Očekávaný čas útoku v Kyjevě. Média zatím nehlásí žádný výraznější konflikt.

 

1:54 – Brzký ranní útok by nemusel přijít pouze v Kyjevě. Zástupci ukrajinského parlamentu se obávají, že útok brzy ráno může přijít ve městech Sumy, Černihiv, Cherson, Žitomir a Charkov.

 

1:51 – Ruští vojáci prchají z města Ochtyrka ze Sumské oblasti. Údajně za sebou nechávají obrněné vozy i munici. Podle poradce ministra vnitra Heraščenka se buď vzdávají nebo utíkají zpět do Ruska. (The Kyiv Independent)

 

1:33 – Podle mluvčí Bílého domu Jen Psaki je Amerika připravena přijmout uprchlíky z Ukrajiny. (The Spectator Index)

 

1:30 – Generální ředitel společnosti Apple Tim Cook: „Jsem hluboce znepokojen situací na Ukrajině. Pro naše lidi děláme vše, co můžeme, včetně podpory místní humanitární pomoci. Myslím na všechny kteří jsou právě teď v ohrožení, a připojuji se ke všem, kdo volají po míru.“

 

 

0:52 – Premiérka Nového Zélandu Jacinda Ardern zveřejnila na Instagramu sankce, které její země uvalí na Rusko kvůli invazi na Ukrajinu. „V souladu s řadou našich partnerů zavedeme cílené zákazy cestování pro představitele ruské vlády a další osoby spojené s ruskou invazí na Ukrajinu; zakážeme vývoz zboží ruským vojenským a bezpečnostním silám; a do odvolání pozastavíme dvoustranné jednání ministerstva zahraničí,“ napsala.

 

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Jacinda Ardern (@jacindaardern)

 

0:36 – 

 

0:32 – Podle mluvčí Bílého domu existují informace, že zaměstnanci jaderné elektrárny v Černobylu jsou na místě drženi jako rukojmí ruskými jednotkami. (The Spectator Index)

 

0:17 – „Dnes jsem se zeptal 27 evropských lídrů, zda Ukrajina vstoupí do NATO. Všichni se bojí, neodpovídají. My se ale ničeho nebojíme. Nebojíme se Ruska. Nebojíme se mluvit s Ruskem, mluvit o bezpečnostních zárukách pro náš stát, o neutrálním statusu. Nejsme v NATO, ale jaké budeme mít záruky? A jaké země nám je dají?“ řekl Zelenskyj v půlnočním prohlášení.

 

25. února 2022, 0:02 – Podle Zelenského jsou sabotážní jednotky Ruska již v Kyjevě. „Zůstávám v hlavním městě se svými lidmi, moje rodina je také na Ukrajině. Máme informace, že mě nepřítel označil jako cíl číslo 1 a moji rodinu jako cíl číslo 2,“ dodal.

 

23:56 – Ruské síly zabily první den útoku 137 Ukrajinců, uvedl ukrajinský prezident.

Deset ze zabitých Ukrajinců byli vojenští důstojníci, zatímco 316 dalších lidí bylo zraněno. (The Kyiv Independent)

 

23:51 – Generální štáb vojenských sil Ukrajiny: Ukrajinské armádě se během prvního dne podařilo zneškodnit více než 30 tanků, 130 obrněných bojových vozidel, 7 letadel a 6 vrtulníků. 

 

 

23:45 – Hackerská skupina Anonymous ohlásila, že napadla webové stránky RT News.

 

 

❗23:11 – Ukrajina vyhásila všeobecnou mobilizaci. Prezident Volodymyr Zelenskyj podepsal dekret, který nařizuje mobilizaci všech branců a záložníků ve všech ukrajinských regionech. (The Kyiv Independent)

 

23:06 – Ukrajinské ministerstvo obrany ohlásilo přesuny některých jednotek a techniky k obraně Kyjeva.

 

 

23:04 – Další válečné zpravodajství na Ukrajině: Mechanizované jednotky ozbrojených sil v chersonské oblasti dobyly zpět silniční most a usadily se na levém břehu Dněpru, informovala náměstkyně ministra obrany Ukrajiny Hanna Malyar

 

 

22:59 – Na Zmijím ostrově mělo údajně zahynou 13 ukrajinských pohraničníků, informovalo ukrajinské ministerstvo vnitra.

 

22:55 – Hackerská skupina Anonymous oznámila na Twitteru, že vstupuje do války proti Ruské vládě.

 

 

❗ 22:53 – Objevují se zprávy o invazi do Kyjeva, místní míří do krytů. Útok by podle činitelů ukrajinských obranných sil měl přijít ve 3 hodiny ráno, což jsou 2 hodiny ráno v České republice.

 

 

22:46 – Ukrajinské ministerstvo vnitra vydalo zákaz mužům od 18 do 60 let vycestovat ze země kvůli momentálnímu válečnému stavu. Informaci sdílela i ukrajinská pohraniční stráž.

 

 

22:43 – Turecký ministr zahraničních věcí Mevlut Cavusoglu se spojil s ukrajinským ministrem Kulebou. Turecko stojí za Ukrajinou. Obě země by měly prodiskutovat praktické kroky, aby se zajistila bezpečnost v Černém moři.

 

 

22:41 – Dozvuky útoků z města Ochtyrka v Sumské oblasti. Ruské jednotky zde utrpěly velké ztráty a byly nuceny opustit oblast.

 

 

22:36 – Lidé v charkovském metru se chystají ke spánku. Je to zde bezpečnější, jelikož se přes noc očekávají tuhé boje.

 

 

22:19 – Putin objasnil Macronovi důvody útoku na Ukrajinu, uvedl Kreml. Telefonát byl z iniciativy Paříže a oba prezidenti se dohodli zůstat v kontaktu. Macron v dnešním telefonátu vyzval Putina, aby okamžitě zastavil ruský útok proti Ukrajině. (ČT24)

 

21:58 – Ve městě Sumy se vedou těžké boje. 

 

 

21:55 – Polsko, ústy prezidenta Andzreje Dudy, slíbilo Ukrajině další pomoc.

 

 

21:53 – Co se děje na Ukrajině a proč? REFRESHER pro tebe sestavil soubor základních a nejčastěji kladených otázek ke konfliktu, na které také obratem odpověděl. Najdeš jej tady.

❗21:45 – Vícero zdrojů potvrzuje, že Ukrajinská armáda konečně dostala pod kontrolu letiště Hostomel kousek od Kyjeva. Potvrdil to vedoucí prezidentské kanceláře Arestovyč.

 

21:43 – Kreml plánuje novou vlnu útoku, včetně výsadků. Ale naše armáda je připravena se s nimi setkat, uvedl ukrajinský ministr obrany Oleksij Reznikov (Euromaidan press)

 

 

21:35 – Ukrajinská armáda podala pravidelné hlášení o dění na bojišti. Podle jejích informací by mělo být zapojeno do momentálních bojů 60 ruských BTG (praporů), navíc z Běloruska útočí na bitevníky Su-25. Armáda si je skoro jistá, že plánem Rusů je zablokovat Kyjev. I proto se vede boj na letišti Hostomel, kde má být vysazeno až 200 výsadkářů. 

 

Pentagon, před začátkem invaze, varoval o 120 BTG, které má ruská armáda u hranic s Ukrajinou.

 

 

 

21:31 – Ukrajinský ministr vnitra oznámil, že civilistům bylo v Kyjevě předáno 10 000 automatických pušek (The Spectator Index)

 

21:29 – Příběh Zmijího ostrova na Ukrajině nebude mít dobrý konec. Malý ostrůvek, na němž se ukrajinská armáda společně s pohraničníky bránila ruskému bombardování z lodí v Černém moři, padl. Bránili se i přesto, že na ostrově nezbyl ani jeden dům – artilerie všechny srovnala se zemí. Obránci se drželi uvězněni na ostrově prakticky celý den, nyní s nimi pohraniční stráž ztratila kontakt.

 

 

21:13 – V Bělorusku byl viděn přesun dalších obrněných vozů s ruskými poznávacími značkami. Tyto vozidla již však nejsou označena bílým Z, nýbrž písmenem V. 

 

 

21:10 – Ministr zahraničních věcí Spojených států amerických Anthony Blinken údajně hovořil se svým ukrajinským protějškem Kulebou o způsobech, jak zastavit ruskou agresi. Údajně se měli domluvit i na plánech k doručení nových obranných armádních prostředků.

 

 

21:03 – Charkovem stále otřásají těžké boje. Ukrajinská informační služba uvádí, že civilistům bylo doporučeno ukrytí do městského metra.

 

21:01 – Na zápase odvety šestnáctifinále Evropské konferenční ligy mezi Slavií Praha a Fenerbahce Istanbul v pražském Edenu fanoušci mysleli na ty, kteří zůstali uvězneni v konfliktu na Ukrajině. Stadionem se nesla píseň od Karla Kryla Bratříčku, zavírej vrátka.

 

 

20:55 – Situace na jihu Ukrajiny se v posledních desítkách minut přiostřuje. Mluví se o útoku na Mariupol, kterým zní stovky výbuchů. V nebezpečí je také Melitopol.

 

20:51 – „Rusové v Černobylu nemohou způsobit katastrofu, situaci monitorujeme. I když ruská vojska během své invaze na Ukrajinu uchvátila prostor černobylské elektrárny, nemohou ani při použití sebesilnějších výbušnin způsobit katastrofu,“ uvedl Státní úřad pro jadernou bezpečnost.

 

 

20:34 – Dnešní ruská invaze má na svědomí 57 ukrajinských životů a 169 zraněných, uvedl ministr zdravotnictví pro HromadskeUA

 

❗20:23 – Ukrajinský prezidentský poradce Oleksij Arestovič své tvrzení opravil. Bitva o letiště Hostomel stále pokračuje. Má být do ní zapojeno dělostřelectvo i tanky.

 

 

20:17 – Do Německa by mělo přicestovat dalších 7000 amerických vojáků, informoval Pentagon. (FOX NEWS)

 

❗20:14 – Ukrajinské ozbrojené složky měly dobýt zpět letiště Hostomel u Kyjeva (The Kyiv Independent

 

20:09 – I REFRESHER zavítal na dnešní protesty na Václavském náměstí proti válce na Ukrajině. V novém článku ti přinášíme fotky, motivaci i reakce zůčastněných. Klikni sem.

20:06 – Americký prezident Biden zatím neoznámil, že by se v Rusku zamezil přístup k mezinárodnímu platebnímu systému SWIFT, což by znamenalo zásadní ránu pro banky a jejich schopnost obchodovat za hranicemi Ruské federace. Ukrajinská strana to však vidí jako zásadní sankci. Z Bidenova projevu, podle Twitteru, jsou Ukrajinci zklamáni.

 

20:03 – Takto vypadalo zatýkání ruských demonstrantů proti válce na Ukrajině v Rusku.

 

 

19:53 – Americký prezident Joe Biden vystoupil na tiskové konferenci a představil konflikt na Ukrajině Američanům. „Ruská armáda zahájila brutální útok na Ukrajinu. Je to plánovaný útok. Putin připravil 175 tisíc vojáků, dodávky krve i polní nemocnice. Týdny jsme varovali, že se to stane a nakonec se tak i stalo. Putin je agresor, vybral si tuhle válku a nyní bude za ni pykat.“ 

 

Biden potvrdil tvrdé sankce a nové limitace na zboží, které bude možné do Ruska exportovat. Podle něj to bude mít velký vliv na Ruskou ekonomiku nyní i v dalších dnech. Zítra na summitu světových vůdců se bude rozhodovat o dalším společném postupu. Biden navíc potvrdil, že vojáci Spojených států ani NATO nebudou na Ukrajině bojovat.

 

19:40 – V Petrohradě je masivní protiválečný protest. Policie měla zatknout na 250 protestujících.

 

 

19:30 – Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OSCE), která pozoruje konflikt na Ukrajině, uvedla, že bude evakuovat členy mezinárodní mise ze země. (AFP)

 

19:18 – Severozápadem Kyjeva zní výbuchy a palba. Podle ukrajinských novinářů ve městě se vojáci, kteří obsadili letiště Hostomel, snaží dostat do města. Ukrajinská obrana zatím drží.


19:15 –
Tchaj-wanská vláda se obává, že by konfliktu na Ukrajině mohla využít Čína, která zatím jako jediná velmoc uvedla, že „chápe“ ruské kroky. Nyní Tchaj-wanské letectvo oznámilo, že bylo zaznamenáno narušení jejich vzdušného prostoru devíti čínskými letouny. Tamní vláda zvýšila úroveň pohotovosti. (Reuters) 

 

19:00 – Na videu by měla být vítězná ruská vojska v Černobylu.

 

 

❗18:55 – Informaci potvrdil poradce šéfa prezidentské kanceláře Mychajlo Podoliak.

 

 

18:51 – Objevují se další informace, že Ukrajinci přišli i o kyjevské letiště Hostomel, kde se ukrajinská skupina cvičená NATO postavila ruským výsadkářům.

 

 

18:45 - Ruská policie zadržela 700 osob na protiválečných demonstracích v Rusku. (AFP)

 

18:42 – Britský premiér Johnson odhalil sankce, které budou na Rusko uvaleny. Například zabaví veškerý majetek VTB Bank a ruské banky budou zcela vyloučeny z finančního systému Spojeného království.

 

 

18:36 – Ministr zdravotnictví Viktor Ljaško uvedl, že ruská armáda bombarduje ukrajinské nemocnice. „Tohle je porušení ženevského práva,“ dodal.

 

 

18:32 – O obsazení elektrárny ruskými vojsky informují i ukrajinští novináři. Stav skladu jaderného odpadu je momentálně neznámý.

 

 

 

❗18:31 – Informační zdroje na Ukrajině nezávisle na sobě začaly informovat o tom, že ruská armáda získala kontrolu nad jadernou elektrárnou Černobyl. Podle některých novinářů tuto informaci sdílela i agentura Reuters, což se nám zatím potvrdit nepodařilo.

 

18:28 – Ruská policie zadržela nejméně 389 lidí na protiválečných protestech, které se konaly v 39 ruských městech, uvedla agentura Reuters s odkazem na monitor protestů OVD-Info.

 

18:26 – Česká solidarita pokračuje. Pomoc slíbila i česká odnož hnutí Skaut

 

.

 

18:20 – Na Donbaské linii se stále vedou těžké boje. Ukrajinské armádě se prozatím daří odrážet útoky u měst Mariupol a Sčastia na východě. Dle novináře Illji Ponomarenka se obráncům povedlo zničit do páté hodiny odpolední 4 ruské tanky.

 

 

17:58 – Putinův projev k invazi na Ukrajinu jsme shrnuli v článku zde.

17:53 – „Neměli jsme žádnou jinou možnost, jak bránit Rusko, než provést invazi na Ukrajinu,“ uvedl Putin (AFP

 

17:37 – Protesty proti válce v Praze.

 

 

17:33 – Pozemní síly Ukrajiny zveřejnily seznam oficiálních zdrojů, ze kterých by měla veřejnost čerpat informace ohledně konfliktu na Ukrajině. Snaží se tak předejít dezinformacím.

 

 

17:22 – Ruské ministerstvo obrany zprávy o ztrátách nekomentovalo. Podle jeho mluvčího se ukrajinští vojáci vzdávají bez boje. Dodal, že letecké a raketové údery míří pouze na vojenské cíle, nicméně ukrajinské úřady ale mluví o desítkách obětí mezi civilisty. (ČT24)

 

17:21 – Ukrajinský velvyslanec v USA uvedl, že Rusko zaútočilo na nemocnice na Ukrajině. (NBCNews)

 

 

17:17 – Ukrajina požaduje světové vyloučení Ruska z bankovního systému SWIFT„Každý, kdo nyní pochybuje, že by měl být Rusku zakázán SWIFT, musí pochopit, že krev nevinných ukrajinských mužů, žen a dětí bude také na jejich rukou,“ napsal na Twitter ministr zahraničí Ukrajiny Dmytro Kuleba

 

 

17:06 – „Nejproblematičtější situace je dnes na jihu. Naše jednotky zuřivě bojují na předměstí Chersonu. Nepřítel se tlačí z okupovaného Krymu a snaží se postoupit směrem k Melitopolu,“ informoval ukrajinský prezident Zelenskyj. (The Kyiv Independent)

 

16:50 – České dráhy a Gepard Express nabídly vagóny pro evakuaci Ukrajinců. Dopravci nabídli kapacitu až 6800 míst. (Zdopravy)

 

16:43 – Zelenskyj: „Pro ruské občany: pokud nás slyšíte a jste proti válce, vydejte se na náměstí svých měst. Evropským vůdcům: Pokud nám dnes nepomůžete, zítra na vaše dveře zaklepe válka.“ (NEXTA)

 

16:36 – Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám MV ČR informovalo o tom, že ruský cenzurní úřad ohlásil, že internetová média v Rusku mají při reportování konfliktu na Ukrajině využívat zejména oficiální ruské zdroje, jinak budou „okamžitě zablokovány“. Z toho důvodu Centrum uvádí, že by lidé měli s tímto vědomím přistupovat k informacím české odnože ruského státního propagandistického média Sputnik.

 

 

16:28 – Ukrajinský velvyslanec Jevhen Perebyjnis v Poslanecké sněmovně: „Dnes ráno jsme se probudili do úplně jiného světa. Ruská federace zahájila totální invazi na suverénní a nezávislý stát, ve které nejde jen o nás, Ukrajince, ale o Evropu, Českou republiku, celý civilizovaný svět a naši svobodu.“ 

 

„O zákeřnosti okupanta svědčí fakt, že zakrývali svá vozidla bílou, aby vypadala jako ta OBSE. Ukrajinští vojáci jsou ochotní bojovat do poslední kapky krve. Potřebujeme ale pomoc. Potřebujeme rázné a koordinované kroky, které pomohou zastavit Putina. Kruté sankce, které zničí ruskou ekonomiku. Ukrajina se nikdy nevzdá svého území a svobody. Budeme bojovat za sebe i za vás, ale s vaší podporou to půjde snadněji.“

 

16:12 – Starosta Kyjeva Vitalij Kličko vyhlásil ve městě zákaz vycházení. (The Kyiv Independent)

 

16:10 – S invazí se vyrojila i spousta dezinformací, na které je třeba si dávat pozor. REFRESHER o nich napsal v článku.

 

16:06 – Zelenskyj: „Ruské okupační síly se snaží zmocnit jaderné elektrárny Černobyl. Naši obránci nasazují své životy, aby se neopakovala tragédie z roku 1986. Je to vyhlášení války celé Evropě.“ (The Kyiv Independent)

 

15:59 – 

 

15:55 – Bezpečnostní služba Ukrajiny zveřejnila návod, co dělat, když začne odstřelování.

 

 

15:50 – „Ruští vojáci vstoupili z Běloruska do zóny jaderné elektrárny Černobyl na Ukrajině. Ukrajinští vojáci střežící úložiště radioaktivního odpadu se brání,“ uvedl na Twitteru hlavní poradce Sviatlany Tsikhanouské Franak Viačorka.

 

15:35 – V ruském Novosibirsku vyšli lidé protestovat proti válce do ulic. Video sdílel editor Českého rozhlasu Plus Pavel Vondra.

 

 

15:25 –  Britský premiér Boris Johnson uvedl, že Západ uvalí takové sankce na Rusko, že zastaví tamní ekonomiku. (The Kyiv Independent)

 

15:22 – Novinář v Kyjevě: Město je bombardováno.

 

 

15:18 – Ruští výsadkáři obsadili letiště Antonov v Kyjevské oblasti. Tuto akci přímo natočili novináři ze CNN. Zdá se, že se ruská armáda snaží vytvořit letecké spojení pro další posily, které by mohly přiletět a obsadit Kyjev.

 

 

15:10 – Rusko uvedlo, že zničilo přes 70 vojenských objektů. (The Spectator Index)

 

15:08 – Ukrajinská informační služba ohlásila, že boj o letiště Hostomel' je momentálně u konce. Ukrajinská armáda jej má kontrolovat, nicméně přistávací dráha je natolik poničená, že zde nemohou přistát ani ukrajinské, ani ruské jednotky.

 

 

15:03 – Podle ukrajinského novináře v Kyjevě Oleksije Sorokina se ve městě očekává útok na vládní budovy.

 

 

15:00 – Co válka může znamenat pro Česko? Přečti si možnosti, které najdeš v našem článku.

 

14:59 – 

 

14:50 – Hlášení ministerstva obrany na Ukrajině: „Od 15:00 (místního času, pozn. red) pokračují boje podél celé linie kontaktu. Žádný průlom. Nyní v donbaské oblasti Pyščevyk zuří tvrdé boje. Ruské okupační síly se pokusily prolomit obranu pomocí 16 tanků, obránci proti nim využili střely NLAW. Zničil 3 nepřátelské tanky.“

 

 

14:32 – Ministryně obrany Jana Černochová (ODS) v reakci na informace, že darovaná dělostřelecká munice nebyla odeslána na Ukrajinu: „Ihned po podpisu smlouvu byla munice k dispozici. Došlo tam k zádrhelu nikoliv na naší straně.“

 

„Nic nebrání tomu, aby české zbrojařské firmy dodávaly v souladu se všemi předpisy zbraně a vojenský materiál na Ukrajinu. Česká republika je druhou zemí v EU s největším podílem firem, které pomáhají Ukrajině. V tomto ohledu ministerstvo průmyslu a obchodu nepochybilo,“ řekla. V tuto chvíli se neplánuje vyslání českých vojáků na Ukrajinu, Severoatlantická aliance musí rozhodnout v souladu.

 

14:29 – Fiala: „Česká republika není vystavena v poslední době jen kybernetickým, ale i dezinformačním útokům. Máme aktivity na jednotlivých ministerstev, programy se již nějakou dobu připravují.“

 

14:24 – V Česku se protestuje proti válce na Ukrajině. Protesty v Praze pro tebe REFRESHER pokryl ve článku, na který se můžeš podívat zde.

14:23 – Národní centrální banka Ukrajiny otevřela účet pro finanční dary na podporu ukrajinských ozbrojených sil. Číslo speciálního účtu je: UA843000010000000047330992708 (Ukrajinská ambasáda v ČR)

 

14:21 – Ruští zajatci chycení v Luhansku.

 

 

14:20 – Fiala: „Co se zdravotnické problematiky týče, jeden aspekt je pomoc Ukrajině přímo tam, kapacita na případnou pomoc lidem u nás ale je. Pokud bychom čelili uprchlické vlně od lidí v zoufalé situaci, tak musí probíhat jejich přijetí co nejrychleji a i na to jsme připraveni. Jsme v situaci, která je mimořádná. Státy EU i NATO musí dělat všechno pro to, aby byli připraveni reagovat. Není potřeba občany strašit, jsme připraveni.“

 

14:18 – Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) po Bezpečnostní rady státu: „Typové plány jsou připraveny na vysoké tisíce, další kapacity se připravují, v určitém momentu by byly aktivovány krajské zálohy.“

 

14:05 – Důležité je pomoci lidem, kteří jsou postiženi ruskou invazí. Rozhodli jsme se posílit humanitární pomoc směrem k Ukrajině – 50 milionů korun a poté dalších 250 milionů korun. Ministr Rakušan spouští informační servis pro ukrajinské občany v Česku,“

dodal Fiala s tím, že se odvolal souhlas s provozem ruského konzulátu v Karlových Varech a Brně a zároveň se pozastavuje provoz konzulátu v Petrohradě a Jekatěrinburgu.

 

14:02 – Premiér Petr Fiala (ODS) po Bezpečnostní radě státu: „Uzavřeli jsme ambasádu v Kyjevě, prověřili jsme oblasti složek státu na všechny scénáře vývoje konfliktu. Česko je připraveno i na výpadky dodávek surovin. Máme dostatečné zásoby a jsme schopni výpadky řešit. Předpokládáme, že konkrétní kroky dělá i Evropská unie.“

 
13:53 – Zdaleka ne všichni Rusové chtějí válku
. Stateční jednotlivci vycházejí s transparenty „Ne válce“ v různých městech Ruska. Rusové taktéž založili petici proti válce, kterou podepsalo na 45 tisíc lidí.

 

13:46 – Rusko zaútočilo na mír a stabilitu celé Evropy, uvedl v projevu francouzský prezident Emmanuel Macron.

 

 

13:42 – NATO uvádí do pohotovosti bojová letadla, ke zvýšení přítomnosti vojsk na jejím východním křídle (Reuters)

 

13:31 – Polsko uvažuje o uzavření hranic s Ruskem a Běloruskem (NEXTA)

 

13:27 – Ukrajinský vzdušný prostor se uzavřel civilním letadlům. (BBC)

 

13:23 – Rusko, podle Ukrajinské informační služby, údajně nereaguje na žádosti kabinetu ministrů Ukrajiny s návrhem na zastavení ostřelování a poskytnutí bezpečného koridoru v Doněcké a Luhanské oblasti pro evakuaci žen a dětí.

 

 

13:17 – Jak na ruskou agresi reagovali nejvyšší vládní představitelé Česka? Jejich prohlášení si můžeš přečíst na našem webu.

13:15 – Rusko začalo v Evropě válku a neútočí pouze na Ukrajinu, ale i na svobodu a demokracii, řekl britský premiér Johnson v prohlášení. Sankce budou tvrdé, dostanou Rusko na kolena. (ČT24)

 

13:10 – Ruské jednotky se měly dostat do Kyjevské oblasti (The Spectator Index)

 

12:56 – Putin je „ochotný vyjednávat,“ říká mluvčí Kremlu Dmitrij Peskov a dodává, že Ukrajina je pouze součástí větších bezpečnostních zájmů Ruska. (The Kyiv Independent)

 

12:52 – Kvůli napadení Ukrajiny může cena benzinu v Česku v horizontu několika týdnů překonat 40 korun za litr, očekává analytik společnosti XTB Štěpán Hájek. (ČTK)

 

12:50 – Generální štáb Ukrajiny shrnul momentální situaci v zemi„Nepřítel pokračuje v ofenzivě za podpory armádních letadel překračujících ukrajinskou hranici ve směrech Armjansk – Cherson, Čaplinka – Kachovka. Je zaznamenána práce sabotážních a průzkumných skupin v operační oblasti Besarabian a v operační zóně Černého moře. Spojenecké síly přešly k obranné operaci.“

 

12:44 – Ukrajinské jednotky ukázaly tváře mladých ruských zajatců.

 

 

12:43 – „Délka ruské vojenské operace na Ukrajině bude podle Kremlu záviset na tom, jak se bude vyvíjet, cílem je ‚vyčistit zemi od nacistů' ,“ uvedl mluvčí Dmitrij Peskov. (Deník N)

 

12:39 – Ukrajinské vojenské úřady zveřejnily fotky sestřelených vrtulníků

 

 

12:25 – Ukrajinské jednotky se snažily dostat do Kyjevské oblasti. Na videích na internetu byly zachyceny ruské vrtulníky, které útočily na pozice obránců, například na letiště Gostomel. Dle vyjádření ukrajinských vojenských sil ale byly vrtulníky sestřeleny.

 

 

12:22 – Vývoj ukrajinského konfliktu můžeš sledovat i na mapě, kterou ti představujeme v článku.

 

12:17 – Regionální vláda v Oděse hlásí 18 mrtvých v důsledku ruských útoků na vojenskou základnu ve vesnici Lypetske u Odesy, cože je černomořské přístavního město na jihu. (The Kyiv Independent)

 

12:11 – V centru Kyjeva byly zaznamenány výbuchy. Měly otřást čtvrtí Brovary. (ČT24)

 

 

12:07 – Jak se cítí lidé, kteří prchají z Ukrajiny na Slovensko? REFRESHER má pro tebe exkluzivní výpověď přímo z hraničního přechodu.

 

12:06 – Předseda dolní komory ruského parlamentu Vjačeslav Volodin, blízký člověk prezidenta Putina, řekl, že jediný způsob, jak zabránit válce v Evropě, je „demilitarizace Ukrajiny“ (Al Jazeera)

 

12:04 – Ministr zahraničí Ukrajiny Dmytro Kuleba na Twitteru: „Ne, nejde o ruskou invazi pouze na východ Ukrajiny, ale o totální útok z více směrů. Ne, ukrajinská obrana se nezhroutila. Do boje se zapojila ukrajinská armáda. Ukrajina stojí oběma nohama na zemi a nadále se brání.“

 

12:00 – NATO oznámilo, že rozmístí více pozemních, vzdušných a námořních sil na východním křídle aliance (The Spectator Index)

 

11:59 – Policie České republiky varovala před hoaxy a dezinformacemi.

 

 

 

11:49 – Objevily se informace, že byly ruské tanky společně s dalšími těžkými vozy viděny pohybovat se z Krymu směrem k Dněpru. Zachytily je kamerové záznamy. (iROZHLAS.cz)

 

11:31 – Takhle to vypadá v kyjevském metru, které momentálně slouží jako provizorní úkryt před ruskými raketami. (AFP)

 

11:27 – Jak pomoc Ukrajině? REFRESHER sepsal způsoby, jak efektivně pomoci během konfliktu, který právě probíhá. Odkaz na něj najdeš zde.

 

11:25 – Evropská unie ohlásila tvrdé sankce proti Rusku. Zaměří se na strategická odvětví ruské ekonomiky, zablokují přístup Ruska k technologiím a klíčovým ruským trhům. Unie také zmrazí ruská aktiva v EU a zastaví přístup ruských bank na finanční trhy. (The Kyiv Independent)

 

11:21 –  Ukrajinské vojenské pozemní síly ohlásily sestřelení sedmého letadla Ruska. Dle jejich vyjádření „trpí útočníci ztrátami“.

 

 

11:15 – Prezident Ukrajiny Zelenskyj uvedl, že zruší všechny sankce proti Ukrajincům, kteří budou bránit zemi proti ruské invazi.

 

 

11:12 – „Chtěl bych vyjádřit plnou podporu Ukrajině, vedení a jejímu lidu,“ pokračoval Zeman. „Zítra odpoledne se zúčastním videokonference hlav státu NATO a pozval jsem na tuto konferenci i pana premiéra Fialu, protože se domnívám, že je v této vážné situaci postupovat jednotně. Věřím, že se situace uklidní, nikoliv však zbabělým kompromisem, ale rozhodnou reakcí proti agresorovi. Hluboce lituji, že k tomu dochází, ale musíme se chovat jako stateční lidíé, kteří si nenechají agresi ve vlastním zájmu líbit,“ ukončil projev.

 

11:11 – 

 

11:08 – „Ruskou agresi je třeba odsoudit, nejen slovy, ale i činy. Rusko se tímto zločinem dopouští zločinu proti míru,“ uvedl v dnešním projevu český prezident Miloš Zeman. „Před několika dny jsem řekl, že Rusové nejsou blázni a že na Ukrajinu nezaútočí. Přiznávám, že jsem se mýlil. Iracionální rozhodnutí RF způsobí výrazné škody ruskému státu. Je na čase přikročit k mnohem silnějším restrikcím. Šílence je zapotřebí izolovat,“ dodal.

 

11:01 – „Tohle je katastrofa pro náš kontinent,“ uvedl na Twitter britský premiér Boris Johnson, který dnes bude mít projev k národu. Zároveň uvedl, že bude jednat s lídry G7 a zároveň vyzval k sezení NATO.  

 

 

10:58 – Během invaze bylo prozatím zabito 40 lidí a desítky byly zraněny (Interfax

 

10:56 – „Rusko na naší zemi brutálně zaútočilo brzy ráno stejně, jako nacistické Německo během druhé světové války. Od dnešního dne jsou naše dvě země na rozdílných stranách světové historie,“ řekl Zelenskyj.

 

 

10:52 – Cena plynu pro evropský trh vzrostla o více než 30 procent zhruba na 118 eur za megawatthodinu. Trh reaguje na ruský ozbrojený útok na Ukrajinu. (ČT24)

 

10:38 - Ukrajinský prezident Zelenskyj oznámil, že Ukrajina rozvázala veškeré diplomatické vztahy s Ruskem (Prjamyj)

 

10:30 – Ukrajinský generální štáb zveřejnil informace o probíhajících bojích. V oblasti Chernihiv se podařilo zastavit postup nepřítele, nadále probíhají tvrdé boje o Charkov.
Ukrajinská armáda by měla mít pod kontrolou města Mariupol i Shchastia, situace u Khersonu je však nepřehledná.

 

10:06 – Ruské útočné síly útočí i z Podněsteří. Z moladvského území měli vypálit rakety na Ukrajinu. (The Spectator Index)

 

 

9:58 – Ruští hackeři provedli další masivní útok na Ukrajinu. Míří na strategická vládní místa a banky. (The Kyiv Independent)

 

9:55 – Generální štáb ukrajinské armády informoval o 4 sestřelených ruských tancích v Charkově.

 

 

9:52 – 

 

 

9:47 – Běloruský prezident Lukašenko uvedl, že se invaze neúčastní běloruská armáda. (Current Time TV)

 

 

9:45 – Bývalý ukrajinský prezident a nynější poslanec Petro Porošenko tvrdí, že ruský prezident Vladimir Putin je novodobý Hitler. 

 

9:38 – Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám Ministerstva vnitra ČR varuje proti lžím a dezinformacím, které doprovází ruskou invazi na Ukrajině. „Cílem jsou i Češi. Čerpejte, prosím, zprávy z důvěryhodných zdrojů a nenechte se zmanipulovat,“ uvedla instituce na Twitteru.

 

 

9:30 – Ukrajinský ministr obrany uvedl, že země začne distribuovat malé střelné zbraně veteránům a všem, kteří jsou schopni držet zbraň.

 

 

9:18 – Prezidente Putine, ve jménu lidstva, stáhněte své vojáky zpět do Ruska. Ve jménu lidstva, nedovolte, aby v Evropě začalo to, co může být nejhorší válkou od začátku století, generální tajemník OSN Antonio Guterres. 

 

9:15 – Účelem ruské útočné vojenské operace je zničit ukrajinský stát, násilně se zmocnit ukrajinského území a nastolit okupační kontrolu, uvedl ukrajinský velvyslanec v Česku Jevhen Perebyjnis. Ruské jednotky útočí na mírumilovná ukrajinská města z různých směrů, včetně dočasně okupovaného Donbasu a Krymu, dodal (ČT24)

 

9:10 – U osady Kopani a Ivanovo v Chersonské oblasti jsou zaznamenány tvrdé boje. Ve Skadovské oblasti je ostřelováno pohraniční velitelství rychlé reakce z vrtulníků. Momentálně je známo, že padli tři pohraničníci, hlášeni jsou zranění.

 

 

9:07 – Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) navrhuje zařadit na jednání městského zastupitelstva projednání příspěvku pro Člověka v tísni ve výši 10 milionů korun na humanitární pomoc Ukrajině (iROZHLAS.cz)

 

 

8:50Ruská armáda na předměstí Charkova

 

8:46 – Podle agentury AFP ruské pozemní síly přešly na Ukrajinu z vícero směrů. Ruské tanky a další těžká technika překročily hranici v několika severních regionech a na jihu z ukrajinského poloostrova Krym, který Moskva v roce 2014 anektovala.

 

8:41 – Na stránce Live UA map lze sledovat, na jakých místech právě probíhají bombardování, letecké nálety a invaze ruských vojáků. Výbuchy byly zaznamenány v mnoha větších městech, na Donbasu probíhá nepřetržité ostřelování. Ukrajinská vláda již vyzvala své občany, aby měli sbalené všechny nejpotřebnější věci a byli připraveni opustit své domovy.

 

❗️8:38 – Evropská unie uvalí na Rusko nové masivní a bolestivé sankce, uvedli ve čtvrtek v prohlášení předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen a předseda Evropské rady Charles Michel. Informace přinesla tisková agentura DPA.

 

8:22 – Další záběr nekončících kolon v Kyjevě. Desítky tisíc aut směřují na východ Ukrajiny.

 

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 3833 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 9 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Die Antwoord: Adoptivní syn je obvinil ze sexuálního a psychického týrání, měl být jen „rekvizitou“ do klipůDie Antwoord: Adoptivní syn je obvinil ze sexuálního a psychického týrání, měl být jen „rekvizitou“ do klipů
Srdeční problémy zabíjí více lidí než rakovina, může za to i životní styl. Kardiolog vysvětluje, na co si dávat největší pozorSrdeční problémy zabíjí více lidí než rakovina, může za to i životní styl. Kardiolog vysvětluje, na co si dávat největší pozor
Střídavka ukazuje, že se stereotypů v komedii jen tak nezbavíme (Recenze)Střídavka ukazuje, že se stereotypů v komedii jen tak nezbavíme (Recenze)
VÍCE

8:15 – Velvyslanci členských zemí NATO ve čtvrtek dopoledne mimořádně zasednou ve spojitosti s útokem Ruska na Ukrajinu. Pro agenturu AFP to uvedl představitel Severoatlantické aliance. (TASR)

 

8:06 – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve čtvrtek oznámil, že jeho spojenci budují koalici proti ruskému prezidentovi Vladimiru Putinovi. Vyzval svět, aby přijal opatření, která přinutí Moskvu zastavit útok na Ukrajinu, informovala agentura AFP.

 

„Budujeme protiputinovskou koalici,“ napsal Zelenskyj na Twitteru po jednání s lídry USA, EU, Británie, Německa a Polska. „Svět musí přimět Rusko k míru,“ dodal Zelenský.

 

8:03 – Ruské ministerstvo obrany ve čtvrtek potvrdilo, že zničilo ukrajinské vojenské letecké základny a ukrajinské systémy protivzdušné obrany. Oznámení přišlo několik hodin poté, co ruský prezident Vladimir Putin spustil vojenskou ofenzívu proti sousední zemi. Informovala o tom francouzská tisková agentura AFP.

 

„Vojenská infrastruktura na ukrajinských vojenských leteckých základnách byla vyřazena z provozu,“ napsalo ruské ministerstvo obrany v oznámení, které přinesly tiskové agentury. Ministerstvo dodalo, že „zničilo“ protivzdušnou obranu Kyjeva.

 

7:56 – Mnohé záběry z Kyjeva zachycují, jak tisíce aut odjíždějí z hlavního města, všechny směřují na západ. Refresher dnes bude monitorovat i situaci na slovensko-ukrajinské hranici.

 

 

7:53 – Video zachycuje explozi v západní Ukrajině ve městě Ivano-Frankvisk z jiného úhlu.

 

 

7:46 – Německý spolkový kancléř Olaf Scholz a britský premiér Boris Johnson ve čtvrtek odsoudili vojenskou operaci Ruska, která v noci na čtvrtek začala ve východní části Ukrajiny. 

Scholz ruskou vojenskou operaci označil za „evidentní porušenímezinárodního práva atemný denpro Evropu. Německo podle jeho slov tento bezcharakterní čin odsuzuje. „Ukrajině a jejím obyvatelům posíláme naši solidaritu,“ řekl. (TASR)

 

7:43 – Ukrajinská armáda ve čtvrtek oznámila, že na východě země nedaleko proruskými separatisty ovládaného regionu Donbas sestřelila pět ruských letadel a jeden vrtulník.

 

 

7:34 – Podle agentury Reuters Rusové bombardují i západní část Ukrajiny ve Lvovské oblasti. Informují o tom ukrajinské úřady, ale podrobnosti nejsou k dispozici.

 

7:28 – Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj ve čtvrtek vyhlásil stanné právo a vyzval občany, aby nepodléhali panice poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil začátek vojenské operace na Ukrajině. 

 

Terčem Ruska je podle ukrajinského prezidenta vojenská infrastruktura a na několika místech v zemi jsou slyšet výbuchy

 

Stanice BBC ve čtvrtek ráno napsala, že Zelenskyj Radu národní bezpečnosti a obrany požádal o vyhlášení stanného práva. RNBO měla podle BBC uskutečnit naléhavé zasedání s cílem rozhodnout o prezidentově požadavku. (BBC, TASR) 

 

7:26 – Ukrajinský ministr zahraničních věcí Dmytro Kuleba zveřejnil seznam věcí, které bude třeba vyřešit. Žádá „devastační sankce“, zbraně a materiální pomoc, ale také finanční a humanitární pomoc.

 

 

❗️7:21 – Evropská unie, USA a Británie dnes uvalí další sankce na Rusko.

 

7:16 – Novinář portálu The Guardian Luke Harding přítomný v základně v Kyjevě informuje, že jejich suterén se zaplňuje rodinami s malými dětmi. „Děti si vybarvují omalovánky. Srdcervoucí,“ napsal na Twitteru. 

 

  

7:04 – Video na sociální síti Twitter zachycuje explozi ve 200tisícovém městě Ivano-Frankivsk, které se nachází jen 150 kilometrů vzdušnou čarou od Slovenska

 

 

7:00 – Výbuchy byly údajně slyšet i na východní Ukrajině. Městko Luck, které zaznamenalo útok leteckých sil, se nachází pouhých 80 kilometrů od polských hranic

 

 

6:56 – První výbuchy byly slyšet v hlavním městě Kyjev ještě před úsvitem. Střelba a exploze se ozývaly v blízkosti hlavního letiště, ale také v obytných částech města. Celým hlavním městem Ukrajiny se rozezněly sirény. 

 

 

 

6:43Joe Biden už telefonoval s ukrajinským prezidentem Zelenským. „Odsoudil jsem tento nevyprovokovaný a neoprávněný útok ruských vojenských sil. Informoval jsem ho o krocích, které podnikáme pro získání mezinárodního odsouzení,“ řekl podle The Guardian Biden.

 

Zítra se setká s představiteli G7. „USA uvalí další sankce a podpoří Ukrajinu a její lid další pomocí,“ řekl Biden

 

 

6:40 – Americký prezident Joe Biden ve středu řekl, že „svět vůči Rusku vyvodí zodpovědnost“ za jeho útok na Ukrajinu. Tento útok podle Bidena způsobí „katastrofální ztráty na životech“. 

 

„Rusko je zodpovědné za úmrtí a zkázu, které tento útok přinese a Spojené státy, jejich spojenci a partneři budou odpovídat jednotným a rozhodným způsobem,“ uvedl Biden v prohlášení, které na své webové stránce zveřejnil Bílý dům.

 

Biden to prohlásil krátce poté, co ruský prezident Vladimir Putin oznámil začátek vojenských operací na Ukrajině, píše AFP. Americký prezident podle svých slov ve čtvrtek promluví k Američanům, aby oznámil „následky“, kterým bude Rusko čelit.

 

6:37 – Rusko už zaútočilo ve stovkách měst. Toto je mapa dosavadních útoků podle prvních dostupných záznamů. Vladimir Putin oznámil začátek otevřené války jen před necelými dvěma hodinami. 

 

 

 

6:35 – Obyvatelé hlavního města Kyjev houfně opouštějí své domovy. Letecké záběry zachycují obrovský provoz a zácpy.

 

 

 

6:33 – Sociální sítí Twitter se začaly šířit stovky videí, která zachycují exploze ve městech. Televize CNN nasnímala skupinu obyvatel Ukrajiny, kteří se ve středu ulice začali modlit kvůli strachu o život. 

 

 

6:32Vladimir Putin vyzval ukrajinské vojáky, aby složili zbraně a přestali bránit svou zemi, prý jim nikdo neublížili. Mezitím CNN informovala, že kromě ruských útočí i běloruští vojáci. (ČT24, CNN)

 

6:22 – Ukrajinský ministr zahraničních věcí Dmytro Kuleba ruského prezidenta Vladimira Putina ve čtvrtek obvinil ze zahájení „totální invaze“ na Ukrajinu. TASR o tom informovala na základě zprávy převzaté od agentury AFP a prohlášení Kuleby na sociální síti Twitter.

 

„Putin právě zahájil totální invazi Ukrajiny,“ napsal Kuleba na Twitteru a dodal, že v ukrajinských městech zaznamenaly výbuchy.

 

6:15 – V ukrajinském hlavním městě Kyjev a v dalších ukrajinských městech nedaleko frontové linie a u pobřeží byly ve čtvrtek nad ránem slyšet výbuchy.

 

V Kyjevě byly slyšet sirény policejních automobilů a sanitek. Zpravodajové AFP hlásí výbuchy z města Oděsa na pobřeží Černého moře.

 

Výbuchy jsou hlášeny také z města Charkov, které se nachází přibližně 35 kilometrů od hranic s Ruskem na východě Ukrajiny. Čtyři exploze byly zaznamenány ve městě Kramatorsk v Doněcké oblasti, píše AFP.

 

❗️6:00 – Ruský prezident Vladimir Putin dnes oznámil, že rozhodl o provedení speciální vojenské operace ve východní části Ukrajiny. 

 

Putin ukrajinské vojáky vyzval, aby složili zbraně a vrátili se domů. Ruský prezident rovněž varoval další země, že jakýkoli pokus o zasahování do kroků Ruska povede k následkům.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: TASR/AP Photo/Andriy Dubchak
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu news
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dostávej upozornění na aktuální události, jako je tato. Zapnout upozornění
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít