Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. března 2022 10:45
Čas čtení 2:02
Adéla Ježková

Pro Evropu už covid skončil. Skončil ale covid s Evropou?

Pro Evropu už covid skončil. Skončil ale covid s Evropou?
Zdroj: TASR/Petr David Josek
NEWS KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Země upouští od protiepidemiologických opatření, počet nakažených však mnohde roste.

Covid-19 je pro celý svět hrozbou již přes dva roky, mnohé země se nyní domnívají, že je čas „jít dál“. Zbavují se tak epidemiologických opatření, nové případy ale mohou přibývat.

Podle CNN pouhé dva týdny poté, co britský premiér Boris Johnson zrušil většinu zmírňujících opatření, přibývá ve Velké Británii nakažených. Jejich počet byl v minulém týdnu o 48 % vyšší než v předchozím a počet hospitalizací se za stejné období zvýšil o 17 %.

Německo za poslední den eviduje 294 931 nakažených covidem-19, ale vzhledem k naplněné kapacitě testovacích zařízení může být počet vyšší. Podle serveru The Guardian je to nejvyšší počet od počátku pandemie. Sedmidenní incidence dosáhla rekordní hodnoty 1 651 případů na 100 tisíc obyvatel, předchozí den byla na hodnotě 1 607, vyplývá z dat Institutu Roberta Kocha (RKI). Jedná se o jednu z nejvyšších hodnot v Evropě. Podle RKI celkový počet umrtí spojených s nákazou přesáhl v zemi 126 tisíc.

Domů
Sdílet
Diskuse