Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. března 2022 20:09
Čas čtení 1:06
Radim Šlechta

Joe Biden nazval Putina diktátorem a násilníkem. Označil jej za válečného zločince

Joe Biden nazval Putina diktátorem a násilníkem. Označil jej za válečného zločince
Zdroj: TASR/AP
NEWS JOE BIDEN VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Americký prezident na tiskové konferenci označil Vladimira Putina za válečného zločince. Amerika po termínu nesahala, protože se jedná o právní termín.

Prezident Spojených států amerických Joe Biden nazval Vladimira Putina vražedným diktátorem a válečným zločincem. Učinil tak poprvé od chvíle, kdy Rusko zaútočilo na Ukrajinu. K podobným výrokům se Spojené státy neuchylovaly, protože spojení „válečný zločinec“ považovaly za právní termín. Amerika se rovněž ve středu rozhodla dodat Ukrajině další pomoc. Informuje o tom CNN a Business Insider.

„Je to válečný zločinec,“ řekl Biden při odchodu z tiskové konference věnované násilí na ženách. K podobnému označení se v minulosti uchýlili i jiní lídři různých zemí, avšak ze strany USA je toto první případ. Amerika totiž považuje označení „válečný zločinec“ za právní termín, přičemž Putin podle Mezinárodního trestního soudu v Haagu ještě nenese. Mezinárodní trestní soud v Haagu však v současnosti prošetřuje postupy Ruska a Vladimira Putina na Ukrajině a dnes nařídil ruské straně, aby s útoky přestala. 

Domů
Sdílet
Diskuse