Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
Tento článek je PR zpráva společnosti Investown.
30. března 2022 9:00
Čas čtení 2:12
Sponzorovaný obsah

Lákají tě investice, ale nemáš na kontě statisíce? Začni s mikroinvesticemi do nemovitostí

Lákají tě investice, ale nemáš na kontě statisíce? Začni s mikroinvesticemi do nemovitostí
Zdroj: Investown
ZAJÍMAVOSTI FINANCE INVESTICE
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let (zobrazit obsah)
zpět na hlavní stránkuZpět

S českou aplikací můžeš investovat do nemovitostí už od pár stovek.

Zájem o mikroinvestice roste. Kromě jiného tomu pomáhá dostupnost moderních technologií. Stačí chytrý mobilní telefon, pár minut registrace a můžeš dle svých možností vydělávat na nájmu z rezidenčních nemovitostí. K tomu, abys mohl začít s investováním, teď navíc nepotřebuješ ani tučné bankovní konto.

Česká aplikace Investown umožňuje každému investovat již od pětistovky. V aplikaci je zaregistrováno už 40 tisíc uživatelů, kteří proinvestovali celkem 400 milionů a během posledního půl roku jim byly vyplaceny téměř 4 miliony korun. Mikroinvestice do nemovitostí jsou dostupné a představují tak ideální startovní čáru do investičního světa. I proto se stávají oblíbeným investičním cílem nejen mileniálů.

Příležitost pro konzervativní investory

Češi jsou známí především svojí konzervativností a v oboru investic to platí dvojnásob. Většina vyhledává převážně ty méně rizikové, proto jsou pro ně investice do nemovitostí jasným vítězem. Současná ekonomická situace ve světě navíc potřebu vyhledávat co nejméně rizikové investiční příležitosti podněcuje. Dokazuje to i fakt, že většina mileniálů se dříve rozhodovala pro investice do akcií a nyní upřednostňují investovat do hmatatelných aktiv, nejčastěji právě nemovitostí. 

Ke koupi nemovitosti jsou ale potřeba miliony korun, kterými však zdaleka nedisponuje každý. U společnosti Investown, za kterou stojí Česká spořitelna, se můžeš stát investorem i s měsíčními úsporami v řádu stovek korun. Zhodnocovat své peníze tak může téměř každý.

investice
Zdroj: Investown

Ochrana před inflací

Aktuálně se Česko potýká s nejvyšší inflací za posledních 13 let a ceny porostou i nadále. Mnoho lidí hledá způsoby, jak své finance ochránit. Samotné spořicí účty nestačí, rozhodně ale není vhodným řešením bezhlavé vysoce rizikové investování s vidinou vysokého výnosu. „Nedostatečně, a navíc se zpožděním, reagují poskytovatelé spořících účtů, kde mají Češi uloženou velkou část svých financí. Úrokové sazby se na těchto účtech pohybují pod úrovní 3 %, domácnosti by proto měly hledat jiné způsoby, jak zabezpečit své úspory,” komentuje současnou situaci Petr Kymlička, partner poradenské skupiny Moore Czech Republic.

Vhodnou možností, jak ochránit své úspory, mohou být mikroinvestice do výnosu z nemovitostí, které dokážou výraznou část inflace pokrýt. „Investice do výnosu z nájmu nemovitostí jsou v kontextu České republiky nízkorizikové. Jsou stabilní s výnosem blížícím se k 5 %, takže pokryjí většinu inflace,” uvádí spoluzakladatel a CEO Investownu Alan Pock.

Dlouhodobý růst

Ceny domů a bytů dlouhodobě rostou a zvýšené sazby navíc výrazně prodražují hypotéky. Tu si aktuálně může dovolit jen velmi malé procento lidí. Poptávka po nájemním bydlení roste a stejně tomu bude ve střednědobém horizontu. Mikroinvetsice do výnosu z nájmu rezidenčních nemovitostí tak představuje jistotu stabilního zhodnocení.

investice
Zdroj: Investown

Vedle tradičních nemovitostních fondů se poslední dobou nabízí i další příležitosti. „Snažíme se nevytvářet zbytečné vstupní bariéry, chceme možnost investování a ochrany úspor poskytnout úplně všem. Proto u nás mohou investovat i drobní střadatelé, na které cílíme primárně,” vysvětluje Alan Pock.

Jediný poplatek, se kterým se může mikroinvestor setkat, je za předčasné ukončení investice, jinak je investování s pomocí Investwonu zdarma. Na výběr je z několika bytů v různých městech Česka, které mají zabydleného platícího nájemce. „O mikroinvestice je obrovský zájem. Během prvních 10 měsíců od spuštění aplikace registrujeme 40 tisíc uživatelů. Kvůli jednoduchosti a stabilnímu výnosu, jehož náležitou část vyplácíme každý měsíc, u nás investují jak zkušení investoři, tak lidé s investováním začínající,“ uzavírá Alan Pock.

Pokud se i ty rozhoduješ, jestli se zabezpečit na budoucnost prostřednictvím investic, zaměř se zpočátku raději na menší investice s nízkým rizikem. Díky společnosti Investown si můžeš vyzkoušet investice do nemovitostí ihned a bez poplatků.

Domů
Sdílet
Diskuse