Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. května 2022 15:29
Čas čtení 1:02
Barbora Volfová

Policie pátrá po muži, který by mohl svědčit v případu nelegálního nákupu antigenních testů za 8,5 milionu korun

NEWS POLICIE ČR ZPRÁVY Z DOMOVA
Uložit Uložené

Podvod se týká nelegálního nákupu antigenních testů za 8,5 milionu korun.

Olomoučtí kriminalisté pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti s vyšetřováním podvodu týkajícího se nelegálního nákupu antigenních testů za 8,5 milionu korun. 

Kriminalistům se podařilo v souvislosti s případem zajistit videozáznam, na kterém je zachycen neznámý muž, jenž by svou svědeckou výpovědí mohl přispět k objasnění daného případu.

„V souvislosti s vyšetřováním podvodu, týkajícího se nelegálního nákupu antigenních testů za 8,5 milionu korun, pátráme po neznámém muži, který by mohl svým svědectvím pomoci olomouckým kriminalistům. Poznáváte muže na videu? Volejte prosím 158,“ uvedla Policie ČR na Twitteru. Podle zjištěných informací by se muž mohl pohybovat po celé České republice.

Ve spojitosti s případem policie v listopadu minulého roku obvinila dva muže ve věku 46 a 64 let, kteří měli jako údajní zástupci nejmenované firmy objednat v březnu 2021 od olomoucké společnosti antigenní testy v hodnotě 8,5 milionu korun.

Doporučeno
Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? 3. května 2024 16:55

Zhruba po týdnu od objednávky došlo v areálu skladu olomoucké společnosti k předání zdravotnického materiálu. Mladší z mužů na místě uhradil zálohu ve výši 250 000 korun. Zbylou fakturovanou částku dodavatel –⁠ ani přes značné urgence –⁠ neobdržel a odběratel s ním přestal zcela komunikovat.

Mužům v případě prokázání viny a odsouzení hrozí až osmiletý pobyt za mřížemi. Trestní stíhání je vedeno na svobodě. 

Pokud poznáváš muže na videu nebo máš informace, které by mohly pomoci ke zjištění jeho totožnosti, kontaktuj bezplatnou telefonní linku 158.

policie
Zdroj: Policie ČR
Domů
Sdílet
Diskuse