Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 2. 12. 2022 svátek má Blanka

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Máme pro tebe nový zpravodajský portál!prohlédnout
Refresher - Reportáže

Jack Harlow poprvé v Česku: Vyprodané hale naservíroval TikTok hity i pořádnou nálož rapu (Reportáž)

V sobotu 19. listopadu se v pražské Malé sportovní hale na Výstavišti konal koncert amerického rappera Jacka Harlowa, na kterém nechyběl ani Refresher. Z akce ti přinášíme reportáž.

Tereza Šnajdrová
20. 11. 2022 12:00 Čas čtení: 4:59
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Jack Harlow poprvé v Česku: Vyprodané hale naservíroval TikTok hity i pořádnou nálož rapu (Reportáž)
Zdroj: Flickr/Robin Andersson/volně k užití
Refresher - Reportáže
0
Tereza Šnajdrová
20. 11. 2022 12:00
Čas čtení: 4:59

Jack Harlow poprvé v Česku: Vyprodané hale naservíroval TikTok hity i pořádnou nálož rapu (Reportáž)

V sobotu 19. listopadu se v pražské Malé sportovní hale na Výstavišti konal koncert amerického rappera Jacka Harlowa, na kterém nechyběl ani Refresher. Z akce ti přinášíme reportáž.

Tereza Šnajdrová
20. listopad 2022, 12:00
Čas čtení: 4:59
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Jack Harlow poprvé v Česku: Vyprodané hale naservíroval TikTok hity i pořádnou nálož rapu (Reportáž)
Zdroj: Flickr/Robin Andersson/volně k užití
Odebírat newsletter REFRESHERu
10 nejlepších článků Refresheru, jednou za týden. Pokud tě emaily přestanou bavit, tak je kdykoli zrušíš. Zadáním emailu souhlasíš s podmínkami portálu.

V sobotu 19. listopadu vystoupil v Česku vůbec poprvé americký rapper Jack Harlow pod taktovkou Fource. Koncert, který se uskutečnil v pražské Malé sportovní hale v Holešovicích, se jen pár hodin před začátkem vyprodal a show talentovaného umělce, jehož hudba vládne TikToku, si nenechaly ujít tisíce lidí. Na místě nechyběl ani Refresher a z koncertu ti přináší reportáž.

Nippa jako support bavil

Celý večer odstartoval přesně ve 20:00 hodin, kdy na stage v Malé sportovní hale přišel DJ a nedočkavé fanoušky a fanynky potěšil několika mashupy oblíbených hip hopových písní. Příchozí už od prvních momentů tančili, zpívali, sem tam vykřikovali jméno hlavní hvězdy večera a bavili se, jako by na sobotní večer čekali roky.

 

Někteří však o začátek show přišli. Ačkoli třeba přišli včas, brigádníci v šatně Malé sportovní haly bojovali se štítkováním bund a kabátů, se kterým si neuměli úplně poradit, a před šatnou se tak tvořily velké fronty, které některé uvěznily i na 30 minut. Na tom by chtělo do příště zapracovat.

 

O čtvrt hodiny později se na pódiu zjevil support, londýnský R&B umělec Nippa. Toho diváci přivítali nadšeným potleskem a zdálo se, jako by snad někteří přišli jen kvůli němu. Krátký set, který byl však skvělým průřezem jeho tvorby, davy v hale rozpálil. Velké podpory si byl vědom i sám Nippa, který před publikum nastoupil v modré sportovní soupravě, a chvílemi se zdálo, jako by jej mohutný potlesk dojal. Dvaadvacetiletý umělec pak ke konci svého setu vyzval všechny fanoušky a fanynky, ať nad hlavami rozsvítí své mobily, a téměř celá hala jej poslechla. Pak se ztratil jako pára nad hrncem a začalo půlhodinové čekání na rappera, kvůli kterému všichni přišli.

 

Zdroj: Getty Images/Joseph Okpako/WireImage

Jack Harlow poprvé v Česku, ve své nejlepší formě

V devět hodin večer se pak zhasla světla, fanoušci a fanynky vytáhli své telefony a na pódium přišel Jack Harlow. Teprve čtyřiadvacetiletý rapper se sice na vrchol dostal až v roce 2020, ale svým působením na pódiu si byl jistý a už od prvních tónu skladby Dua Lipa z alba Come Home The Kids Miss You bylo jasné, že je ve své nejlepší formě.
 

Následovala Young Harleezy ze stejné desky a poprvé více promluvil i k divákům. Poděkoval za podporu, za to, kolik fanoušků a fanynek jej přišlo podpořit, a rozpovídal se o tom, že nejlepší pocit je ten, když někomu dokážeme, že se mýlí. Tím mladý rapper narážel na své začátky, na to, jak o něm lidé mluvili „sra*ky“ a tvrdili, že má pouze jeden dobrý song. Dnes už má Jack Harlow na svém kontě sedm úspěšných alb a desítky singlů, které se staly na sociálních sítích virálními.
 
Pak už se Malou sportovní halou linuly tóny singlu Tyler Herro nebo Route 66 z alba Thats What They All Say, po kterých si vzal rapper opět slovo. Jacka Harlowa znají fanoušci a fanynky jako Casanovu, charismatického lamače dívčích srdcí a i on sám se často označuje za „dívčího bosse“. Do této role se pasoval také v sobotu večer. S publikem neustále komunikoval, vtipkoval s ním, ale ukazoval mu i pokoru.
 
Po písni Route 66 proto promluvil o tom, že je v Česku vůbec poprvé, poprvé v Praze a všichni, kdo přišli na jeho koncert, mu tak pomáhají psát historii. Slíbil, že tu není naposled, za což si vysloužil mohutný potlesk, a v návaznosti na nadcházející track se publika zeptal, kdo jej znal a podporoval už před rokem 2020. V davu se zvedly stovky rukou a nahoře už zůstaly. Následovaly totiž zkrácené verze písní Sundown, Warsaw, Thru The Night a Ghost, které najdeš na albech z roku 2018 a 2019.

Nejznámější TikTok hity i méně známé intimní písně

Jack Harlow seznámil fanoušky a fanynky v Praze s celou svojí tvorbou. V průběhu večera zazněla populární píseň Nail Tech, ale také méně známé – v případě Jacka mluvíme o desítkách milionů poslechů na Spotify – Like A Blade Of Grass nebo Love Is Dro.

 
V druhé polovině sobotního večera pak rapper nechal ztlumit světla v Malé sportovní hale a příchozích se zeptal, zda někdo přišel s partnerem či partnerkou. Dav zvedl ruce, ale rapper jej zchladil. „Páry jsou sice hezké, ale tento song je pro singles. Kdo je tady single?“ zakřičel za mocného potlesku a dal se do rapování Side Piece.
 
Pak se opět ujal slova a pochválil krásy Prahy, kterou si i přes minusové teploty stihl projít a viděl její malebnou architekturu. Jednu věc ale mladý rapper z Kentucky neviděl. Navázal tak na track I wanna see some ass, který byl lehce přebasovaný, ale publikum se nenechalo odradit. „I wanna see some ass, I wanna see some ass. Baby, can you do it like that? From the front to the back. She said, I don't wanna move too fast, til she hit that gas,“ zpívala téměř celá hala.
 
„Je tady někdo se svým nejlepším kamarádem? A nejlepší kamarádkou? Holkou, která by nikdy nepřefikla vašeho kluka?“ zeptal se Jack Harlow a vrhl se na Already Best Friends, během které po celé hale začaly vznikat menší mosh pity.

 

Zdroj: FilmMagic/Michael Hickey

Dvojitá nálož Industry Baby

Pak už následovalo to, kvůli čemu někteří přišli. Na Grammy nominovaná píseň Industry Baby, kterou mladý rapper nazpíval spolu s Lil Nasem X a která se stala virální. Na TikToku trenduje už více než rok a jenom na Spotify má 1,5 miliardy poslechů. Publikum tančilo, z plných plic zpívalo a sobotní večer si užívalo, jako by měl být poslední.
 
Jack Harlow chtěl ze svého prvního koncertu v Praze vytěžit maximum. Jako další proto zahrál stejně populární track Whats Poppin, za což si vysloužil mohutný potlesk. „What's poppin'? (Pooh, you a fool for this one.) Brand new whip, just hopped in (ay, just hopped in). I got options (oh Lord, Jetson made another one). I could pass that bitch like Stockton (it ain't nothin'),“ rapovalo spolu s Jackem publikum. Stejně tomu pak bylo i v případě First Class, která naznačovala, že se jedná o poslední píseň sobotního večera, a fanoušci a fanynky si ji chtěli užít naplno.
 
Jack Harlow jako by se večera v pražských Holešovicích nechtěl vzdát, a pro mnoho úspěchů tak v úplném závěru znovu sáhl po Industry Baby, což rozpálení fanoušci a fanynky ocenili. Ještě předtím však poděkoval své crew a všem, kteří si koupili lístek, podpořili jej a přišli do Malé sportovní haly. Po Industry Baby se rozloučil a odešel.

Když efekty nejsou potřeba

Jack Harlow nám ukázal, že velkolepých efektů není ke skvělé show potřeba. V sobotu večer se obešel bez plamenometů, ohňostrojů, tanečnic a stage plné obrazovek. Místo toho vsadil na lidskost, přátelské vystupování a kvalitní rap, kterým nám učaroval. Pomohl si jen jednoduchou videoprojekcí, která byla promítána za ním, ale i kdyby nebyla, show by to rozhodně neuškodilo.

Rapper Česku ukázal, proč je tak populární a proč mu mnozí světoví hudební kritici předpovídají zářnou budoucnost. Jackova komunikace s publikem bavila a jeho charisma zaplnilo celou Malou sportovní halu. Talentovaný rapper je ve své nejlepší formě, jeho rapování bylo téměř bezchybné a doufáme, že dostojí svému slovu a není to naposledy, co Česko navštívil.

 

Jediné minus celého sobotního večera vidíme v tom, kolik telefonů se vznášelo vzduchem. Je hezké natočit si jednu dvě oblíbené písně jako vzpomínku, ale přes displeje tolika telefonů nebylo mnohdy vidět na stage a trochu to kazilo prožitek z celého koncertu. 

 

V Refresheru ti každý den přinášíme zajímavé články z Česka i zahraničí. Pokud se ti naše tvorba líbí, podpoř redakční tým a staň se členem Refresher+ klubu. Členstvím budeš sbírat kredity, které můžeš proměnit za vstupenky na koncerty, a příště se na show Jacka Harlowa třeba podíváš i zadarmo.
Upozornit na chybu. Pokud spatruješ v článku nedostatek nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Flickr/Robin Andersson/volně k užití
NAHORU
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu refresher
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
před hodinou
před 2 hodinami
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.