Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. února 2024 8:00
Čas čtení 4:00
Adéla Ježková

Ultratenké, ochucené i oddalující orgasmus. Vyzkoušeli jsme různé druhy kondomů, tohle jsou vítězové

Ultratenké, ochucené i oddalující orgasmus. Vyzkoušeli jsme různé druhy kondomů, tohle jsou vítězové
Zdroj: REFRESHER/Adéla Ježková
REFRESHER SEX SEXUÁLNÍ POMŮCKY
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let (zobrazit obsah)
zpět na hlavní stránkuZpět

Kondomy jsou jednou z nejdostupnějších a nejpoužívanějších metod prevence pohlavně přenosných infekcí a nechtěného těhotenství. Jak však uprostřed moře možností, které se objevují na pultech drogerií a sexshopů, rozeznat ty nejlepší?

Ve snaze objasnit zásadní aspekt sexuálního zdraví jsem se rozhodla otestovat nespočet kondomů, abych ti doporučila ty nejlepší. To je oběť, kterou jsem ochotna podstoupit.

Vyzbrojena spektrem značek, materiálů, barev i „vychytávek“ jsem se pustila do důkladného zkoumání. Snažila jsem se zhodnotit pocity jak ze ženského, tak z mužského pohledu. Přiléhavost, pružnost, tloušťka, vroubky, znecitlivění. To vše hraje roli. 

Refresher ti pravidelně přináší obsah, kterým bourá stigma kolem sexu a sexuálního zdraví. Stejně jako u jiných spotřebních výrobků se i kvalita kondomů může výrazně lišit, prostřednictvím recenzí ti chceme pomoci činit informovaná rozhodnutí o tom, které jsou pro tebe nejvhodnější. To, jak doufáme, může vést ke zvýšení důvěry v jejich používání a v konečném důsledku přispět k bezpečnějším sexuálním praktikám.
Doporučeno
Malé, ale šikovné. Vyzkoušela jsem levné sexuální hračky z drogerie. Stojí za to? Malé, ale šikovné. Vyzkoušela jsem levné sexuální hračky z drogerie. Stojí za to? 14. února 2024 10:00

„Bez kondomu je ‚to‘ stejně lepší,“ říkáš si možná. Věz, že dnes už jsou navrženy tak, že ani nepoznáš rozdíl. Cílem testu je tedy odhalit nuance, které mohou mít zásadní vliv na uspokojivější sex. Tak vzhůru do ložnice.

> S partnerem jsme testovali následující druhy kondomů: klasické, ochucené, oddalující (znecitlivující), velké, vroubkované, ultratenké a zesílené. V každé kategorii ti doporučíme ty nejlepší.
> Prezervativy nejrůznějších značek do našeho testu laskavě věnoval e-shop Růžový slon, kterému tímto děkujeme! 💖

Klasické

Z kategorie klasických standardních kondomů u nás zvítězila britská značka SKYN, konkrétně řada Original. Prezervativ se pohodlně nasazoval a byl dostatečně pružný, tudíž nikde „netlačil“ – díky anatomickému tvaru padl jako ulitý. 

Při pohlavním styku působil přirozeně a tence, a to jak z pohledu mě jako ženy, tak z pohledu mého partnera. Oběma nám připadalo, jako by kondom „mezi námi“ ani nebyl.

Mezi další plusy bych zařadila, že jsou lubrikované a neparfémované. Kondomy SKYN jsou navíc vyrobeny ze syntetického polyizoprenu, neobsahují přírodní kaučukový latex a jsou tak vhodnou volbou pro alergiky. Jako jediné negativum hodnotím vyšší cenu, deset kusů vyjde na 239 Kč. Ovšem stojí za to.

kondom
Zdroj: REFRESHER/Adéla Ježková

Vroubkované

Přiznávám, že k vroubkovaným kondomům jsem ještě před samotným testem nepřistupovala dost objektivně. Dle mého je to zbytečné, jelikož většinou nic necítím. Při vyzkoušení kondomů Pleasuremax od značky Durex jsem ale byla příjemně překvapena.

Vyzkoušej předplatné
za 129
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 154557 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Vroubkované kondomy: hot or not? Jak hodnotíme Durex Pleasuremax.
  • Ultratenké kondomy: našli jsme kondomy, o kterých ani nebudeš vědět.
  • Jak fungují kondomy oddalující orgasmus.
  • Kdy sáhnout po zesílené nebo XXL ochraně.
  • Daiquiri místo banánů a jahod? Objevili jsme prezervativy s příchutěmi, které tě nadchnou.
  • Které kondomy jsou za nás absolutně top.
Domů
Sdílet
Diskuse