Pondělí 16. 7. 2018 svátek má Luboš

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Separ: Výsledky hovoria za seba samé a ja nemusím po tých rokoch nikomu nič dokazovať (Rozhovor)

S Pirátem jsme si popovídali nejen o albu DMS, ale i o událostech, které mu v posledním období vyčítalo hodně fanoušků.

6. březen 2016, 16:13

S Pirátem jsme si popovídali nejen o albu DMS, ale i o událostech, které mu v posledním období vyčítalo hodně fanoušků.

Je to už nějaký ten týden, co spatřil světlo světa nosič, na který čekalo opravdu obrovské publikum rapových fanoušků. Formace DMS ve složení Dame, Separ a Smart dala dohromady album, které se ve finále těší extrémně velkému úspěchu a ani my jsme ho nepřehlédli v žebříčku nejlepších počinů roku 2015. MMXV již dnes představovat nebudeme, protože ho už má snad každý naposlouchané odpředu i odzadu, ale společně se Separem, který přijal nabídku na rozhovor, probereme kromě jeho pohledu na společný projekt s odstupem času i pár událostí, které mnohým fanouškům nedají spát a také názory na současnou podobu naší milované rapové scény a její budoucnost. Určitě jste i vy zaregistrovali, že se Pirát rozhodl nechat si narůst vlasy a dokonce si dovolil udělat společně s kolegy skladbu s Aless. Dnes vám tedy všechny tyto události objasní ze svého pohledu sám Separ, který si našel čas odpovědět na naše otázky i mezi množstvím povinností. Pojďme tedy na to.


Separ: Výsledky hovoria za seba samé a ja nemusím po tých rokoch nikomu nič dokazovať (Rozhovor)

 

Čau starý. Máš momentálně pár týdnů po albu, už jste odehráli i nějaké zastávky z tour a ohlasy fanoušků jsou velmi pozitivní. Vnímáš toto období jako zatím nejlepší/nejúspěšnější v kariéře?

Serus. Neviem, či najlepšie, pretože to takto je už zopár rokov. Plné kluby, super ohlasy, sloboda v tvorbe, platinové a zlaté platne, naplnené sny. Takže skôr by som to definoval tak, že som vďačný, že to ešte stále trvá!


Pojďme nejprve k samotnému albu. Pracovalo se ti pohodlněji na sólových věcech, nebo jste již s Damem natolik sehraní, že jsi nezpozoroval žádný rozdíl?

Rozdiel je v tom, že sa musíš zhodnúť na hudbách, témach, coveri a mastri s ďalšími ľuďmi. Pri sóle robíš pochopiteľne všetko podľa seba, čo je určite slobodnejšie a pohodlnejšie. Zvolíš si svoje tempo a v ňom tvoríš. No každopádne som na tretie sólo zatiaľ nemal chuť, keďže som spravil dve v rozmedzí roka a pol. Takže som sa tešil a zároveň nečakal nič. Teraz už môžem povedať, že to dopadlo nad očakávania všetkých a robilo sa nám dobre. Tá chémia pri DMS proste funguje dodnes. 

 

A je ji také cítit. Dokázal bys MMXV charakterizovat třemi slovy?
Rukopis, Dynamika, Sila.


Na tracklistu můžeme najít jak Tinu, tak i MiniMo. Šlo vám o to, aby lidé nevěděli, o koho jde a utvořili si nezávislý názor, nebo není třeba hledat něco hlubšího?
MiniMo NENI Tina, sú to dve rôzne osoby. Viac ti k tomuto neviem povedať. 

 

 

Album obsahuje 20 tracků, a tak je pochopitelné, že jste sáhli po hudbě od několika producentů. S kterým československým se ti momentálně spolupracuje nejlépe, resp. koho produkce ti nejvíce sedí?

Smart a SpecialBeats sú mi najviac po chuti, ale aj Wich alebo Homiebeats sú týpci, pri ktorých ťa nebolí hlava po každom jednom telefonáte. 

 

Za asi nejsilnější věc na albu bychom mohli označit TLAK, která je odkazem pro tvou dceru. Cítíš se jako otec zodpovědněji?

Oveľa. Niekedy je tá zodpovednosť za celú rodinu tlak sama o sebe, hahah, ale prišlo to v tú najsprávnejšiu dobu. Hrozne ma baví ta rola "živiteľa", cítim sa tak byť naozaj potrebný, a to mam rád. No a malá je zázrak, ale to pochopí asi len foter. A nie taký, čo spraví decko a má piči, ale taký ten ozajstný. 

 

Že nedáváš přebalování již víme, jinak pomáháš Tině ve všem? 
Šťanica je ok, kula fakt nedávam, aj keď samozrejme, aj tomu sa občas nevyhnem. Resp. keď sa malá narodila, robil som to iba ja, keďže Tina sa moc nemohla hýbať. Snažím sa, no nie som dokonalý. 

 

Jdeme k C. S Lukášem se pochopitelně setkáváš na koncertech, protože často hrajete spolu. Sedli jste si jako lidé, což je i při hudbě nejdůležitější a vznikly z toho společně s Vidím jak ich zlobí dvě velké spolupráce. Vidíš ho jako budoucnost rapu na Slovensku a v Česku?
Pil t d maafakin Sí je nepochybne človek, ktorý to cíti a vie, jak spraviť banger a jediné, čo by ho mohlo dojebať je, že si uletí a začne sa k ľuďom chovať jak primitív. My sme si sadli a poznáme sa veľmi dlho, aj keď sme nikdy spolu nechodievali von. Vidím jak ich hnevá malo za mesiac 3 a pol milióna views, čo sa veľmi často nestáva, takže je to hit jak hajzel a keď to hráme, veľa ľudí si spontánne odtrhne uši alebo nejakú končatinu z toho návalu eufórie. Dojebávame statiku budov. A či je budúcnosť? Šak sa pozri, čo spravil za rok. Ak sa udrží a jeho kvalita nezačne upadať, ak zajebe album jak trojhlavý mastodont vyjebaný, tak jeho miesto je, myslím si, už isté. 

 

Separ: Výsledky hovoria za seba samé a ja nemusím po tých rokoch nikomu nič dokazovať (Rozhovor)

 

Máš pocit, že se naše současná rapová „scéna“ ubírá správným směrem, nebo to vnímáš spíš tak, že to jde do sraček?

Ja si myslím, že naša scéna, ak by bola "americky" narapovaná, má svetovú úroveň. Samozrejme, nie všetci, ale väčšina z tých "Áčkových" interpretov je podľa mňa veľmi kvalitná. 


V poslední době stalo se ti stalo i to, že sis pustil něco nového slovenského a řekl sis, že z těchto něco bude? Klidně buď konkrétní.
Nerieš, Aless, Pil C, MegaM, PAT, Palermo. Títo šeci majú podľa môjho názoru veľkú šancu uplatniť sa. Nebudem sa hrať, že ich nevidím, pretože ako všetci slovenskí rapeři, mám doma internet a využívam sociálne siete. Veľa kolegov sa bude tváriť, že ich nevidí, nepočuje a ani netuší, o kom hovoríš, aj keď videl všetky ich klipy. To mi je na smiech.  


O tom, že jsou slovenské internety nevyčerpatelnou studnicí zvrácených názorů asi není třeba pochybovat. Natrefil jsem i na komentáře typu, jak je MMXV mělký album a jak jste si strašně uletěli. Myslíš, že fanoušci (asi hlavně ti mladší) již nedokáží poslouchat rap s porozuměním a stačí jim dobrý beat a barva hlasu?

Ja si skôr myslím, že tie hovná píšu tí starší. Pretože im nejakým spôsobom vadí, že ich obľúbeného interpreta "zrazu" počúva masa detí od 13 rokov, a že tým sa ten interpret stáva zlým. LENŽE! Asi si neuvedomujú, že aj oni začali rap počúvať v tom istom veku a počúvajú ho dodnes. Tie decká sú budúcnosť "fans" základní všetkých interpretov v celkom československu. Na koncert ti nedojde 30-ročný cápek a aj keď už príde, užije si ten koncert niekde na boku, v kľude s piukom v ruke. Tie deti nám ale robia atmosféru, tie decká skáču a hučia refrény. Takže mám piči ich jeblé žiarlivostné komentíky. Každopádne, základom je, že moju hudbu cením ja, a že ju robím najlepšie jak viem. Výsledky hovoria za seba samé a ja nemusím po tých rokoch nikomu nič dokazovať. Funguje nás tu zhruba 8 dookola, prečo? Lebo sme napiču? Jaaj, no, tak asi hej. Plytký album? Zapni si zvuk, ty tupec. Pochop metafory a iróniu, ty primitív. A začni rozdeľovať názor a hejt, no a potom sa pokojne vyjadruj aj verejne. Pozri sa za seba, čo si vytvoril ty. Nič? Hmm, škoda. Tak asi som ja z nás dvoch ten väčší nikhaj, hahahah.

 

Souhlas. Jak už řekl Delik: "Na naše koncerty chodia decká, nech chodia radšej na nás ako na vás, poď nalej mi ešte panák". Když už jsme ale u těch komentářů, tak bych se chtěl pozastavit i u aktuálního tématu, které momentálně mnohým nedá spát. Jak si mohl Separ dovolit nechat narůst vlasy?

V piči som, že ľudia platia agentúram extrémne love, aby mali dosah a reklamu na internete jak ja zajebem jednou fotkou pojebaných vlasov. Som rozvíril hladinu ešte viac, jak Škola rapu, hahah. Pozri, takto ... mal som hlavu dohola 13 rokov, no už som to nechcel, tak prišla zmena. ALE! Niekde pred pár rokmi som poznamenal, že chlap má byť dohola. A tak slovenský a český národ ZASE nezabudol a usúdil, že už NAVŽDY musím byť dohola. To je to isté, jak skladba Tepláky. Keď si dám rifle, maskáče alebo kraťasy, v sekunde je tam 68 komentárov alá "kde máš tepláky", "toto už neni Separ". Im úplne jebe a ja sa na tom len bavím. 

 

Separ: Výsledky hovoria za seba samé a ja nemusím po tých rokoch nikomu nič dokazovať (Rozhovor)

 

Všiml jsem si, že ses to snažil těm ortodoxním zastáncům klasiky bez možnosti vybočit alespoň trochu na sociálních sítích vysvětlit, ale i přesto málokdo chápe, že to, co nosíš na hlavě, je jen tvoje věc. Nemáš pocit, že je to jen házení hrachu na stěnu a v konečném důsledku je to zbytečné?

Hej, hej, sem tam zajebem výchovný mood a začnem im vysvetľovať veci s pocitom, že im pomôžem a vyliečim ich hlúpe názory. Sem tam to dokonca aj niekto pochopí, sem tam sa aspoň zasmejem a sem tam sa len zas utvrdím, že náš národ je bohužiaľ z 80 % zložený z tupcov a obmedzencov. Nevadí. 

 

Už vícekrát jsi zmínil, že nový účes bude součástí nějakého projektu. Znamená to tedy, že se ho v dohledné době dočkáme?

V nedohľadnej. A možno to ani nespravím. Za trest za tých kokotov, čo to odsúdili skôr, jak zistili, prečo, a čo vlastne súdia.

 

A co tvoje další plány na rok 2016?

Rapovať, nahrávať, hrať koncerty, robiť nové kolekcie PiratArmy, rodina a výchova detí. Jak každý rok. 

 

Co se týče těch kontroverzí v posledním období, tak bychom mezi ně mohli zařadit i spolupráci s Aless. Vím, že skladba měla původně vyjít jen jako Alessin singl, ale datum vydání se muselo o týden posunout, protože jste se tam s Damem a Tinou nanominovali. Jak se to stalo?

Nahrávali sme s Damem feat na jeden album a bola tam aj Agnézia ej kej ej Skaparelli Flow. Pustila nám to a my že fuuu, popiči. Okrem toho ju dissujú všelijaký nikhaji, tak reku, že šak podporme dievča. Mali sme dlhší rozhovor a presvedčila ma, že to má v hlave veľmi dobre upratané, čo je na tak "malé" dievča veľmi sympatické. Zažila si nejaké hovná a prekonala ich, čo ma tiež dosť baví. No a čo sa týka rapu, cením, že to myslí naozaj vážne, venuje sa tomu a je to popiči, tak prečo nie? Hocikedy jej dám ďalší feat. 

 


Fanouškům hořely klávesnice a smartphony i proto, že si pár týdnů předtím v Přijmi Cveng věnoval pár minut tématu nových jmen. Myslel jsi tím tedy všechny kromě Aless?
Myslel som aj ju. Keď som hovoril, že zvezenie na Egovi im pomohlo, ale aj uškodilo, keďže tá méta je tak vysoko, že bude ťažké ju prekonať. Ale moje sympatie mala už predtým ako človek. Tie hudobné sympatie prišli doslova pár dní po tom rozhovore. To sú tie paradoxy života - nikdy nevieš, prečo a kvôli čomu zmeníš názor na to, alebo to.


„400 tisíc euro za rok a furt nemám dosť“. Tak zní začátek tvé sloky na Detektorovi II, která opět generovala stovky komentářů, tentokrát zpochybňujících tuto částku. Jasně, najdou se tací, které to je*e, ale i tací, kteří si prostě řeknou, že to není reálné. Takže se mýlí?

Keď predáš 7 tisíc albumov, máš tri kolekcie handier behom roka, ktoré sa predávajú viac jak dobre a hráš každý víkend 2 až 4 koncerty za nemalú sumu, plus vyfasuješ nejaké "sponzorské", iTunes a Youtube, ver mi, že sa to dá. Každopádne nie som človek, ktorý si kupuje Gucci a hovná, tak možno preto to tak nevyzerá. Investujem inde. Jedno, čo by som chcel ešte povedať je, že nejsom ani v prvej trojke, čo sa zárobkov týka. Diky, dovi. Neriešme to už.


Tak k hudbě a událostem z posledního období by snad i stačilo, přejděme ještě na pár našich klasických otázek. Jak momentálně trávíš volný čas?
S rodinou. Sem tam si aj pohoním.

 

Dáváš i filmy nebo seriály? Pokud ano, jaké?

Momentálne ma určite najviac rozbil Revenant a Narcos. 


Vaříš? Jaká nejkomplikovanější jídla zvládáš? Klidně buď konkrétní.

Keď je leto,veľa grilujem, inak tomu moc neholdujem. Ale jedlo milujem! Pupek ti napovie...


Jelikož jsi za posledních pár let procestoval celé československo 47krát, určitě nám umíš doporučit nejlepší restaurace.

Geronimo v Košiciach, Culinarium v Smokovci, Koliba na Donovaloch (tá drevená v rohu na parkovisku), Savoy Praha... a vlastne celkovo Ambiente reštiky sú úplne inde.

 


Když zmiňuješ ty Košice, tak doporučuji i Dish v Praze, taková, ještě o něco vylepšená verze Geronima 2.0. A stalo se ti i to, že ti naložili takové jídlo, že ses ho vůbec nedotkl?
Kokooot, NERAZ! Zažil som polievku, ktorá bola číra voda, v nej 15 slizov a nerozpustený bujón.


Před nedávnem jsi začal spolupracovat se značkou svého oblíbeného pití a k tomu mám hned dvě otázky. Čím zapíjíš a zda si umíš představit chlastat něco jiného.
Pijem menej jak kedysi, ale stále to isté a na zmenu to nevyzerá. Zapíjam vodou alebo 100% jablkovým džúsom.


A co sport?
Sem tam, nič špeciálne. Moje koncerty sú jedny z tých najenergickejších na scéne, takže asi ani nie je treba. Je to jak dva regulérne kardiotréningy po sebe, takže sa udržiavam hraním. 

 

Menší koncertní pauzu jste měli již v lednu, ale předpokládám že po MMXV Tour bude opět prostor trochu vypnout. Chystáš se někam k moři?
Presne tak. Máme už objednaný krásny dom pri mori pre celú rodinu. Naučím deti šnorchlovať.

 

Děkuji ti velmi pěkně za rozhovor. Na závěr ještě prostor pro tebe na pár slov čtenářům Refresher.cz.
Diky, cením podporu fans a cením hejterov za ich neutíchajúci viral okolo môjho mena. Mimochodom, tí v komentároch na refresher.sk patria k tým najprimitívnejším skurvysynom (pozn. redakcie: niektorí sa občas veru radi anonymne opustia), hahah. Seruuus!

 

Separ: Výsledky hovoria za seba samé a ja nemusím po tých rokoch nikomu nič dokazovať (Rozhovor)

 

A za pozornost děkujeme samozřejmě i vám. Věříme, že jsme vám tímto rozhovorem vnesli správné světlo na množství dosud ne zcela dopodrobna diskutované nejasnosti. Zároveň jsme pár témat snad už natrvalo uzavřeli a věříme, že už nikdy nebude třeba se k ním vracet. To je pro dnešek vše, na shledanou!

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse30 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
30 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
talk that talk6. březen 2016, 16:49

toto si precitaj lebo nevies jak to funguje

povedzme si jak to je..tato instagramova rodinka neni moc rozumovo zdatna zato maju pocit ze nieco dokazali ked zvladli oslovit mladu generaciu zaostalejsich menej informovanych jednoduchych ludi prevazne obyvajucich slovenske dediny z nie velmi zabezpecenych rodin (ano je to tak)..dokazali im predat ich jednoduchu hudbu..tyto ludia maju radi ten agresivnejsi prejav plus ked tam zakomponuje akoze nejaky trapny odkaz tak si dokazu nahovorit ze sa s tym stotoznili (smutne ale rovnaky princip funguje aj na prvovolicov vid dnesny den)..potom dosli na to ze lacne potlace im dokazu pekne zarobit a tym u seba len posilnili pocit ze nieco dokazali lebo zase zarobili na jednoduchych ludoch..

co si ale neuvedomuju ani ti akoze skalni fanusikovia (tato fraza ma vzdy dostava do kolien) je to ze tento ich vzor nie je vobec ziadny myslitel ktory reprezentuje nejaky postoj styl alebo nieco prostrednictvom svojej hudby..teraz prichadza ta najsmutnejsia cast..pravdou je ze tento imaginarny interpret je tiez len jednoduchy clovek ktory v mladom veku pod vplyvom kamaratov udalosti a vzorov si, ako si on mysli vytvoril nazor ktorym sa prezentuje a jedine cim sa odlisuje od tych ktori k nemu vzhliadaju je to ze mal gule na to, aby ho odprezentoval vlastnou hudbou..dostavame sa k najveciemu problemu a to je ze tento interpret a jeho nazor ktory siril vsade na okolo na vsetkych a snazil sa nim ovplyvnovat masy je NESTALY!!!!

bohuzial rovnako ako ti jednoduchi ludia aj interpret nie je velmi prezieravy a rovnako ako jeho predchodcovia nerozmysla dalej ako dva dni dopredu no a za toto vsetko moze prave ta zla vlastnost jednoduchych ludi a tou je naklonost byt velmi lahko OVPLYVNITELNY..peniaze, amerika a najme zaostalost a slaba informovanost z neho robi to ze je stale o krok pozadu so svetom preto musi menit kabat kazdu sezonu..my tu nemame UMELCOV/TVORCOV STYLU ako v amerike ktory sa dokazu uzivit svojim stylom X rokov aj cez rozne modne vlny tu je maly trh a tento interpret je slabucky na to aby si udrzal svojich stalych pod jednym vlastnym stylom svojej tvorby (ktory sa samozrejme moze vyvijat ale to co oni tvrdia nie je vyvoj ale prezliekanie kabatov) skratka nehrajte sa ze tato scena ma uroven lebo za tych 20 rokov co tu funguje len menite styly jak sa vam paci a jak vas ovylyvnuju zo zapadu netvorite nic vlastne pochopte to tam su vsetci ti ktori si mozu hovorit ze nieco tvoria vy len kopirujete od hudby cez styl az po texty

chapem ze si sa mohol stratit a tak si to zhrnieme..interpret rovnako ako posluchac je velmi lahko ovplyvnitelny coho vysledkom su zmeny nazorov, stylov, postojov, kamaratstiev samozrejme zien atd (to este len pride)...smutne je tiez to ze si to ten interpret neuvedomuje ale vysledok sa vzdy dostavi..tak sa necudujte ze ma pricesok na hlave alebo robi treky s tymi na ktorych nadaval..pride den kedy aj na toto obdobie bude nadavat..oni su v tom ze je to prirodzene

bang bang

343 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dex28. březen 2016, 14:15

Múdry pane,

Pozrime sa nato, čo si tu skvele napísal. Povec mi, čo si ty urobil pre scénu slovenskeho rapu / hip - hopu. NIČ. Tak aké právo maš súdiť človeka, ktorý dosiahol čísla, o ktorých sa tebe nikdy snívať ani nebude. PRÁVE SEPAR DONIESOL TU KLASIKU RAPU KEĎ SI RYTMUS ULIETAVAL NA FENOMÉNOVY A PODOBNE. Ake máš právo ty súdiť a vysvetlovať ako to funguje v slovenskom hip - hope / rape? Pozrime sa na track od Majk Spirita, Delika,Otecka a Bena Cristovaa - FCKING PRBLMS. Keď si taky znalec a vyznáš sa v americkom rape tak asi vieš o čom hovorím. Tu môžme povedať na tento track, že je to ČISTÁ KOPIRÁCIA FLOWU a TEXTU a trištvrtiny ľudi nevie ani o čo sa jedná!
To, že si vytvorí handry s lacnou potlačov a ľudia mu to kupujú, to je len a len jeho vec. To isté môžme vyčítať svetovým značkam s oblečením.

Poďme teraz na to tvoje tvrdenie "jednoduchá hudba".

Keby to bolo jednoduché, tak to robí trištvrtina mladých ľudí, ktorý maju predstavivosť, dobrú lyriku a nejaký ten nápad. K tomuto tvojmu tvrdeniu jednoduchej tvorby poviem ešte to, že na tu JEDNODUCHU TVORBU si píšu texty sami, a aj tu hudbu si zháňaju sami. TO UŽ JE DÔKAZ TOHO, ŽE TO TAKÉ JEDNODUCHÉ NIEJE. Kdežto v amerike alebo hoci aj tu, príde nejaka qvázi speváčka, dostane text, hudbu a už jej len povedia ako to má zaspievať. TOTO PODĽA TEBA NIEJE JEDNODUCHÁ HUDBA? Už len to, že preto nič to dievča neurobí, svedčí o tom, že to je jednoduché a lacné.

Záver k tvojmu komentáru:
Premysli si v hlave či maš to právo sudiť a vôbec porovnavať americký rap so slovenským.
Tvoje vyjadrenie: "tato instagramova rodinka neni moc rozumovo zdatna zato maju pocit ze nieco dokazali ked zvladli oslovit mladu generaciu zaostalejsich menej informovanych jednoduchych ludi prevazne obyvajucich slovenske dediny z nie velmi zabezpecenych rodin (ano je to tak)" - Z toho mi vyplýva, že v mestách teda nemajú žiadnu popularitu. Samozrejme teda ani v Česku. Nie veľmi zabezpečené rodiny z dediny by nekupovali svojím deťom handry za 60 euro.

Všetko. Čau a pa.

-24 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Hiramoto8. březen 2016, 17:32

fanboy detected.....klasicka logika fanboyov.ak niesi v rape niečo ako 2pac tak nemaš pravo na svoj nazor ani na kritiku.povedz mi kto iny by mal kritizovať raperov ked nie verejnosť pre ktoru to robia?takže tvoj argument "Povec mi, čo si ty urobil pre scénu slovenskeho rapu / hip - hopu. NIČ. Tak aké právo maš súdiť človeka, ktorý dosiahol čísla, o ktorých sa tebe nikdy snívať ani nebude" je uplne vadny.každy ma pravo sudiť a kritizovať,pretože svoj "výtvor" ponuka verejnosti.ak nechce aby ho kritizovali a sudili tak nech to robí len sam pre seba a bude mať pokoj.....a my tiež,o jedneho trash interpreta menej

14 Odpovědět · Nahlásit
Kubíček Lukáš7. březen 2016, 13:39

A když chcete srovnat USA s CZ/SK je to nereálné. 318 mil. je oproti 17 mil. opravdu velký rozdíl a když ještě vezmu v potaz etnickou různorodost USA pak je jasné, že to asi bude troku někdo jinde. Pokud chcete srovnávat USA tak jedině s EU ale ne s takovými malými státy jako jsme my a Slovensko. A to v čemkoliv ne jen v hudbě.

0 Odpovědět · Nahlásit
Kubíček Lukáš7. březen 2016, 13:35

Už z toho děláš moc "náboženství", pořád je to jen hudba. Docela mne zaráží jak jednoduše jsi nastínil kde je hranice mezi vývojem a převlékáním kabátu. Docela jednoduché takto škatulkovat.
Že jsou jednodušší lidé snadno ovlivnitelní to je stará známá pravda. Já bych ani neřekl, že tohle je problém za který mohou interpreti. Dnes je prostě takto nastavena doba. Co je dnes nové je už zítra staré, kdo nemá nejnovější model toho či onoho není "in". Progresivita doby přebíhá její rozum a to se logicky promítne ve všech sférách, ať už je to denní život nebo kultura.
A že na západě respektive tedy v USA tvoří nonstop něco originálního... Většina interpretů už jen recykluje a žije z legendy svých zářných včerejšků. Tam je konzum v kultuře doveden ještě na vyšší úroveň než si dovedete představit. To tady jsme ještě pořád žabaři co to dělají "od srdíčka".

0 Odpovědět · Nahlásit
Jama Nijama7. březen 2016, 9:40

:D:D:D:D strašne sa smejem. ani som to nedočítala, stačili mi prvé dva odstavce chlapčee

-68 Odpovědět · Nahlásit
avatar
STPHN7. březen 2016, 18:30

tak ty si dobre sprosta :D 25ludi ta odrovnalo ani nevis jak

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dantez6. březen 2016, 20:51

Kámo radšej si to skopíruj než ti to autor vymaže :D

35 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kaneki6. březen 2016, 20:50

pekne napísané, ale ja som toho názoru, že po rokoch ťa stále to isté baviť proste nebude, tak prečo si neuletieť na niečom novom ak to toho autora baví, to je ako keby si maliara obmedzil na tvorbu iba portrétov ale on si povie, že 5 rokov maľujem stále len tie ugly zaje*akovane xichty a chce začať maľovať niečo iné a k účesu každý nech si nosí čo chce mňa tiež nebaví si ísť celý život jeden ten istý účes

11 Odpovědět · Nahlásit
avatar
pvtx6. březen 2016, 20:23

Lepšie sa to nedalo napísať

15 Odpovědět · Nahlásit
avatar
talk that talk6. březen 2016, 22:06

dalo ale nechcem aby bolo niekomu smutno co ked akurat kupe

ps: ked si ackovy umelec zarabas 400k rocne neda sa tvoja kariera este viac nakopnut ako to ze sa stanes billboardom najnevkusnejsej znacky ktora je 5 rokov pozadu asi vo vsetkom a uz len na pohlad posobi tak lacno ze mas chut mu poslat peniaze na nakup v hmku :(

23 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Poetik6. březen 2016, 17:02

Blokujete nadávky v komentároch , ale dáte članok ktorý je plný nadávok :| … ja uz nechápem na co sa tu hráte

206 Odpovědět · Nahlásit
avatar
j a22. březen 2016, 12:01

asi Kotleba :D

0 Odpovědět · Nahlásit
Frank Hliva8. březen 2016, 3:52

O tom kto moze nadavat rozhoduje len majitel portálu teda ja a :D

-10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
geňo6. březen 2016, 17:51

"Mimochodom, tí v komentároch na refresher.sk patria k tým najprimitívnejším skur*ysynom"

tiez som toho nazoru

189 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kentucky6. březen 2016, 17:14

:D :D :D oooo separ, strasne ti zavidime

108 Odpovědět · Nahlásit
avatar
majoneza6. březen 2016, 16:34

nemal byt so zayom na feate "Palma" ?

95 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pogo6. březen 2016, 16:51

Odkedy ma tu palmu na hlave ?

60 Odpovědět · Nahlásit
avatar
flintmarcus6. březen 2016, 20:30

odkedy nevie co s love

36 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jeezus6. březen 2016, 20:21

Nejlepší na tom rozhovoru je odkaz na MR :))

42 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Hiramoto7. březen 2016, 13:19

pekne separko.poriadne sme si nasrali do huby.ked si dissoval dramatikz tak ich army bola banda deciek,pirat army je to iste ale to je už v poriadku však?odrazu to je buducnosť fans zakladni.si na smiech.inak zase si tu ideme merať pipiky,že kto čo dokazal,kto koľko toho dokazal a kto tu po sebe čo zanechal?ono je to už tak trochu trapne.tak nam prepač oooo veľky separ že niesme take lenive hovna ako ty a že nerobime všetci rap ako ty.vieš normalny ľudia maju oveľa ine priority a vo väčšine si za svojmi nazormi aj stoja a neprezliekaju kabat kedy sa im to hodi.ty si vlastne vzal hotovy koncept a len si ho pozmenil aby pasoval tebe,nič si nevytvoril.takže nezabudni na dalšiu sezonu zase prezliecť kabat a nakladať na to čo si robil teraz pretože ti to prestalo vynašať €

24 Odpovědět · Nahlásit
avatar
outhree6. březen 2016, 22:13

Slovenský rap nikdy nemôže byť ako ten Americký, aj keď kolotočariny sú všade, na Slovensku je pomaly v každom druhom mainstreamovejšom tracku riešená vec s menom "Hateri", zatiaľčo v "jú ass ej" je to brané ako slobodná voľba že sa niečo niekomu nepáči..A v tomto je Separ (smola no ) trocha "Pomýlení" lebo to rieši už skoro všade a furt...vráť nam GramoRokkaz Buldozér flow a bude zase ready...

(berte ma ako šulina čo závidí, ale toto je názor)

19 Odpovědět · Nahlásit
avatar
GodOfSound6. březen 2016, 21:15

Separ a la King of slovak plebs.

18 Odpovědět · Nahlásit
avatar
k1osh1ma6. březen 2016, 22:20

uplne mu šeci závidime :D oserem mu záclony proste ked tak

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hejter1238. březen 2016, 21:06

Serus ja som Separ a som chorý fanatik MÁM 13 ROKOV A MILUJEM SKUPINU DRAMATIKZ

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
STPHN7. březen 2016, 18:34

ZAVIDIM CO NEVIDIM CO ZAVIDIET TI MAAAAAAM ! TY SEPAR

5 Odpovědět · Nahlásit
Michal Dubravický7. březen 2016, 8:55

Nech si hovorí každý kto chce čo chce ale aj tak ta cibuľa nie je pre mňa zaujímavá ako kedysi

3 Odpovědět · Nahlásit
Daniel Kosír7. březen 2016, 10:42

rozumný človek mení názory aj vkus aj postoj k životu. nie všetci majú životný hajlajt strednú školu, alebo ožieranie sa na troch semestroch výšky a nemajú potrebu v sebe živiť posledné zvyšky puberťáka.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
mato9799. březen 2016, 20:52

ako som písal na YT: "kriste pane prečo..... čakám už hádam cez 2 roky na normálny text od separa, keď bude text o niečom inom ako "j*bať hejterov", "nemáte na mňa", "ja som top" a pod? Prosím, daj si záležať na texte, pretože kebyže je to po mongolsky, tak je to super (flow, beat), ale ten text sa nedá počúvať...."

1 Odpovědět · Nahlásit
Čo Čo6. březen 2016, 21:29

Ovce Opičné :)

-7 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.