Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
18. listopadu 2016 17:32
Čas čtení 0:00
Ondřej Jarůšek

Brit skočil bungee jumping z více než 70 metrů, aby si namočil sušenku do čaje. Stanovil tak nový světový rekord

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Nejbritštější rekord vůbec? 24letý Simon Berry si namočil sušenku do čaje po skoku ze 73 metrů.

Britský milovník adrenalinu Simon Berry před nedávnem zapsal své jméno do Guinessovy knihy rekordů poté, co se mu podařilo předvést skutečně netradiční kousek, při němž spojil dohromady své dvě největší vášně, a sice bungee jumping a sušenky. 24letý muž z anglického Sheffieldu, vyzbrojen čokoládovou sušenkou značky Hobnob a pořádnou porcí kuráže, seskočil s elastickým lanem okolo kotníků z vysoké přistavěné platformy a po hlavě klesal 73 metrů metrů dolů až k připravenému šálku čaje, ve kterém si pak svůj biskvit elegantně namočil. Pokořil tak rekord Američana Rona Jonese z roku 2013 o zhruba 13 metrů.

„Bylo to poměrně náročné. Můj tým mi pomohl dostat se na zhruba správné místo, ale zvládnout namočit sušenku do čaje při letu dolů bylo trochu ošemetné,“ uvedl po svém výkonu médiím šťastný Brit, který svůj skok uskutečnil v rámci dvanáctého ročníku Guinness World Records Day, jehož cílem je právě motivovat odvážlivce k překonávání rekordů. Celý průběh bláznivé akce si můžete prohlédnout na záběrech v níže přiloženém videu. 

Domů
Sdílet
Diskuse