Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Sobota 8. 5. 2021 Den osvobození od fašismu (1945)

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Zajímavosti

Kam za nejkrásnějšími podzimními vyhlídkami v Česku? Pomůžou ti naše tipy na romantický výlet

Pozvi svou drahou polovičku na kochání se zbarvenou krajinou.

Pavlína Plecitá
5. říjen 2017, 11:32 Čas čtení: 0:00
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Kam za nejkrásnějšími podzimními vyhlídkami v Česku? Pomůžou ti naše tipy na romantický výlet
Zdroj: pexels.com
Zajímavosti
2
Pavlína Plecitá
5. říjen 2017, 11:32

Kam za nejkrásnějšími podzimními vyhlídkami v Česku? Pomůžou ti naše tipy na romantický výlet

Pozvi svou drahou polovičku na kochání se zbarvenou krajinou.

Pavlína Plecitá
5. říjen 2017, 11:32
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Kam za nejkrásnějšími podzimními vyhlídkami v Česku? Pomůžou ti naše tipy na romantický výlet
Zdroj: pexels.com

Podzim už je oficiálně tady a s ním i nejoblíbenější část roku mnohých z nás. Slunce bude sice zacházet dřív a teplota vzduchu klesat, ale to nevadí. Protože stejně všichni tajně milujeme lenošení večer v posteli s horkou čokoládou a oblíbeným seriálem nebo nošení huňatých svetrů. A kam jinam se vybavit takovým teplým svetrem než na objevování krás naší krajiny. Ideálně pěkně seshora. Přinášíme vám proto tipy na dokonale romantické vyhlídky, kam byste se měli v nadcházejících podzimních dnech určitě vydat, pokud se vám během lenošení u seriálu zasteskne po zabarvené přírodě.

 

Medvědí Vrch v Hrubých Jeseníkách

Méně známý vrch se nachází v severovýchodní části Hrubého Jeseníku, a přestože je cesta nahoru neoficiální a možná i lehce krkolomná, výhled rozhodně stojí za to. Cesta na více než 1 200 metrů vysoký kopec není bohužel turisticky značena. Přesto se k vrcholu dostanete po dobrodružné pěšině od Solné boudy. Tam už se před vámi rozlije neskutečný pohled na zeleno-zlatavou krajinu. Během výletu na toto místo byste neměli zapomenout ani na návštěvu nedalekých skalních hrádků Quinburk nebo Rebenštejn.

 

 

Sealsfieldův kámen v Podyjí

Pokud máte chuť pokochat se vyhlídkou na říční meandry, můžete se samozřejmě vydat na snad nejznámější místo pro tuto příležitost – vyhlídku Máj u Vltavy. Toto místo už je dnes však tak „profláknuté“, že více než krásného výhledu si „užijete“ veliké množství ostatních zájemců o fotku na Instagram.

 

Proto zkuste raději něco jiného. Může to být třeba okolí řeky Dyje a nádherné místo s názvem Sealsfieldův kámen. Odtud romantika přímo sálá ze země. Při pohledu do říčního údolí na okamžik doslova zapomenete na starosti a nepříjemné povinnosti. Nachází se v blízkosti městečka Popice jižně od Znojma a nahoru se bezpečně dostanete po zelené značce. Dále se odsud můžete vydat na malou prozkoumávačku třeba k Býčí skále – jednomu z nejzáhadnějších a nejstrašidelnějších míst na našem území.

 

 

Lom u Rabí

Další tip je pro ty z vás, kteří to máte blízko na Šumavu. Nedaleko městečka Rabí se nachází zatopený lom, ohraničený vápencovými skalisky a divokou šumavskou flórou. V létě je to oblíbené místo ke spontánní koupačce, na podzim zase k fotografování nebo na rande. Vydejte se tedy nahoru na skaliska a užijte si neopakovatelný výhled do okolí.

 

 

Jelení skok v Karlových Varech

Teď se pro změnu podíváme do města. Konkrétně do Karlových Varů, které lákají nejen fanoušky filmového plátna nebo lázeňských oplatek, ale také přírodomilce a vyhlídkomilce. Západně od centra samotných Karlových Varů se totiž nachází další vyhlídka, která nesmí v našem výčtu chybět. Jedná se o dřevěný vyhlídkový altán, který se na tomto místě tyčí už od roku 1804. K němu se můžete dostat buď lesními pěšinkami po svých, anebo se nechat vyvézt lanovkou od slavného hotelu Pupp. Z pohledu z 472 metrové vyhlídky na historické centrum Karlových Varů budete uneseni ještě dlouho po vaší návštěvě.

 

 

Skalní vyhlídka Ořešník v Jizerských horách

Nad obcí Hejnice v Jizerských horách se ve výšce 800 m.n.m tyčí skalní vrch Ořešník. Nejenže je odtud naprosto jedinečný výhled do zalesněného okolí, které se brzy ošatí do podzimních barev, ale najdete tady i jednu zajímavost.

 

 

Úplný vrcholek skály byl původně zcela nepřístupný. Skaliska jsou zde příliš strmá a nevedla k němu žádná bezpečná cesta. Na konci 19. století dali tedy místní obyvatelé vytesat do skály schody, po kterých dnes nahoru jednoduše vystoupáte. A věřte tomu, že to bude stát za to.

 

 

Solenická podkova mezi přehradami Kamýk a Orlík

Další úžasný pohled na říční meandr nabízí také tzv. Solenická podkova. Nalezneme ji na řece Vltavě, mezi známými přehradami Kamýk a Orlík v blízkosti obce Solenice. Nejkrásnější výhled je pak ze skaliska zvaného Na vraném, kam se dostanete právě z již zmíněné Solenice. Pokud budete mít někdy cestu kolem, nezapomeňte u přehrad zabrzdit. Podívejte na tu krásu!

 

 

Sloupský vyhlídkový okruh

Na samotném kraji moravského krasu se nachází malé městečko Sloup. To svým návštěvníkům nabízí ne jednu vyhlídku, ale rovnou celý vyhlídkový okruh. Vydejte se na cestu čtyřkilometrovou trasou po zeleném turistickém značení a sledujte, vydechněte, zapomeňte, odpočiňte.

 

 

Mariina vyhlídka v Českém Švýcarsku

Přesouváme se zpět do Čech. České Švýcarsko je oblíbeným místem všech cestovatelů a turistů pro nezaměnitelnou krajinu a místní obyvatele. Nachází se zde ty největší přírodní lákadla, na která se jezdí dívat také ostatní obyvatelé Evropy. A samozřejmě zde najdeme i jedny z nejkrásnějších českých vyhlídek. Jednou takovou je třeba vyhlídka Mariina v Jetřichovických skalách. Pokud si sem naplánujete výlet, přivstaňte si. Není nic lepšího, než si po náročném fyzickém výkonu při stoupání nahotu vychutnat svou ranní kávu a východ slunce na místě, jako je toto, nemyslíte?

 

 

Ambrožova vyhlídka v Krkonoších

Konečně se dostáváme také do Krkonoš. Konkrétně mezi Labskou boudu a Vrbatovu Boudu. Z Ambrožovy vyhlídky uvidíte pořádný kus krajiny – Labské údolí, Luční i Studniční horu, Zlaté návrší, meandry řeky Labe, ale i část naší nejvyšší hory Sněžky. Zkrátka a dobře, opět neuděláte chybu, pokud nasadíte pohorky, batohy a vydáte se vstříc této nádheře. Přesvědčte se sami.

 

 

Pražské výhledy

Projeli jsme republiku křížem krážem, ale nesmíme zapomínat ani na městské výhledy, které leckdy dokáží obstojně konkurovat těm přírodním. Nakonec si tedy pojďme připomenout i ta nejkrásnější vyhlídková místa v hlavním městě.

 

 

Letná, Vítkov, Vyšehrad, okolí Pražského hradu. To všechno jsou známá místa, kam si chodíme užívat rozhled na celé centrum města s vychlazeným pivkem a partou kamarádů nebo prožít hezké chvilky se svou drahou polovičkou. Vyrazte se ale podívat i na další místa, které jsou jen co by kamenem dohodil od centra a na která se určitě začnete pravidelně a rádi vracet.

 

Příspěvek sdílený edit (@edit_258),


 

Za zmínku bezpochyby stojí Grébovka – neskutečná oáza klidu s ještě neskutečnějším výhledem na vinicí ohraničené Vršovice, Pankrác i Nusle. Babí léto, které nás letos ještě doufejme čeká, přímo vybízí k posezení v místním parku.

 

Strahovský stadion vypadá možná na první pohled poněkud děsivě, ovšem výhled na Prahu z jeho jihovýchodního rohu vás ohromí. Stejně jako například pohled z vysokých hradeb lemujících park Folimanku anebo ze zříceniny Baba. Specifickou vyhlídkou jsou bezpochyby některé atrakce známé Matějské poutě, které vás mohou vynést do pěkných výšek. Pokud ale trpíte strachem, vydejte se raději na některé z dříve popsaných míst a foťte a sdílejte.

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Vybrali jsme kraťasy, se kterými zabodujete během letošního léta. Toto je 5 tipů pro muže i ženy
Móda 8
Ve spolupráci
Vybrali jsme kraťasy, se kterými zabodujete během letošního léta. Toto je 5 tipů pro muže i ženy
Stručný seznam trendů, které bys v roce 2021 neměl přehlížet.
EU zakazuje křivé okurky a zabíjačky, za všechno může Brusel. TOP 5 mýtů o Evropské unii
Zajímavosti
EU zakazuje křivé okurky a zabíjačky, za všechno může Brusel. TOP 5 mýtů o Evropské unii
Dezinformace a mýty jsou na sociálních sítích stále populárnější. EU proti nim bojuje, chystá nové nařízení.
Tři mobily kolem sedmi tisíc. Otestovali jsme Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Samsung Galaxy A52 a Moto G 5G
Tech
Tři mobily kolem sedmi tisíc. Otestovali jsme Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Samsung Galaxy A52 a Moto G 5G
Stále se zlepšují i smartphony, za které si výrobce ani zdaleka neúčtuje bláznivé ceny nad dvacet tisíc korun.
Recenze: Returnal
Tech
Recenze: Returnal
Nejnovější exkluzivita pro PS5 bude bojovat o titul nejlepší hry tohoto roku.
Jsou custom kšiltovky New Era nejžhavějším trendem tohoto léta?
Móda
Jsou custom kšiltovky New Era nejžhavějším trendem tohoto léta?
Stará dobrá klasika od New Ery se opět dostává do popředí, ale tentokrát za její popularitu mohou zejména customizery.
VÍCE ČLÁNKŮ
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
více z témy zajímavosti
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.