Úterý 20. 3. 2018 svátek má Světlana, Světla

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Terry Richardson

Magazíny jako Vogue nebo GQ ukončily spolupráci s kontroverzním fotografem Terrym Richardsonem. Showbyznys začíná bojovat proti sexismu

Dlouhá léta na přílišnou erotiku a obtěžování showbyznys jen mlčky přihlížel. Nastává konec?

26. říjen 2017, 14:59

Dlouhá léta na přílišnou erotiku a obtěžování showbyznys jen mlčky přihlížel. Nastává konec?

Na začátku týdne přinesl deník The Telegraph zprávu o tom, že masmediální konglomerát Condé Nast s okamžitou platností ukončuje jakoukoli další spolupráci s uznávaným fotografem Terrym Richardsonem. Společnost zahrnuje takové prestižní magazíny, jakými jsou Vogue, GQ, Glamour nebo Vanity Fair, zkrátka ty největší světové časopisy pojednávající o módě. Fotografie Terryho Richardsona nezřídka pokrývaly titulní strany těchto magazínů a není proto divu světovému zájmu, které na sebe ukončení spolupráce upoutalo.

 

Magazíny jako Vogue nebo GQ ukončily spolupráci s kontroverzním fotografem Terrym Richardsonem. Showbyznys začíná bojovat proti sexismu

 

52letý profesionální fotograf je známý svým sexistickým portfoliem, které se nese celou jeho tvorbou, a kvůli kterému byl již nesčetně mnohokrát kritizován jak ze strany módního průmyslu, tak i co se široké veřejnosti týká. Jeho kampaně a photoshooty s celebritami a modelkami odhalují prakticky úplně všechno a ani on sám se neostýchá do nich zapojit. Nahota a sex je nevyčerpatelnou studnicí inspirací jeho práce a vyjadřuje je opravdu osobitě.

 

 

 

V pondělí ráno odeslal James Woolhouse, viceprezident společnosti Condé Nast, hlavám jednotlivých magazínů celkem krátký e-mail s jasným zněním:

 

Píšu vám ohledně důležité věci. Condé Nast by rád ukončil spolupráci s fotografem Terrym Richardsonem. Jakékoliv snímky, které byly objednány nebo ty, které již jsou připraveny do tisku, ale ještě nebyly zveřejněny, by měly být zničeny a nahrazeny jiným materiálem. Prosím vás, abyste potvrdili, že tato pravidla budou okamžitě zavedena na vašem trhu. Děkuji vám za vaši podporu v této věci.

 
Magazíny jako Vogue nebo GQ ukončily spolupráci s kontroverzním fotografem Terrym Richardsonem. Showbyznys začíná bojovat proti sexismu

 

Citlivá záležitost může mít souvislost s nedávnými obviněními filmového producenta Harveyho Weinsteina, jehož obvinilo hned několik desítek slavných žen. Harvey se měl dopustit nespočtu sexuálního obtěžování celebrit, mezi nimiž nechybí Angelina Jolie, Gwyneth Paltrow, Cara Delevingne nebo Heidi Klum. Oficiální stanovisko prohlásili někdejší přátelé producenta, Anna Wintour a Tom Ford.

 

Takové chování je otřesné a nepřijatelné. Cítím se strašně ohledně toho, co tyto ženy zažily a obdivuji jejich statečnost při jejich překonávání. Všichni máme roli při vytváření bezpečného prostředí, ve kterém může každý svobodně pracovat bez strachu.

 

 

When I first started to work as an actress, i was working on a film and I received a call from‎ Harvey Weinstein asking if I had slept with any of the women I was seen out with in the media. It was a very odd and uncomfortable call....i answered none of his questions and hurried off the phone but before I hung up, he said to me that If I was gay or decided to be with a woman especially in public that I'd never get the role of a straight woman or make it as an actress in Hollywood. A year or two later, I went to a meeting with him in the lobby of a hotel with a director about an upcoming film. The director left the meeting and Harvey asked me to stay and chat with him. As soon as we were alone he began to brag about all the actresses he had slept with and how he had made their careers and spoke about other inappropriate things of a sexual nature. He then invited me to his room. I quickly declined and asked his assistant if my car was outside. She said it wasn't and wouldn't be for a bit and I should go to his room. At that moment I felt very powerless and scared but didn't want to act that way hoping that I was wrong about the situation. When I arrived I was relieved to find another woman in his room and thought immediately I was safe. He asked us to kiss and she began some sort of advances upon his direction. I swiftly got up and asked him if he knew that I could sing. And I began to sing....i thought it would make the situation better....more professional....like an audition....i was so nervous. After singing I said again that I had to leave. He walked me to the door and stood in front of it and tried to kiss me on the lips. I stopped him and managed to get out of the room. I still got the part for the film and always thought that he gave it to me because of what happened. Since then I felt awful that I did the movie. I felt like I didn't deserve the part. I was so hesitant about speaking out....I didn't want to hurt his family. I felt guilty as if I did something wrong. I was also terrified that this sort of thing had happened to so many women I know but no one had said anything because of fear.

Príspevok, ktorý zdieľa Cara Delevingne (@caradelevingne),

 

Vypadá to tak, že průmysl a showbyznys se po dlouhých letech přihlížení na sexismus v jakékoli podobě konečně pokouší o jeho vytěsnění ze svých řad. Uvidíme, jak se situace bude vyvíjet dál a zda padnou i další hlavy. Pro zahanbené oběti sexuálního obtěžování ze stran předních osobností totiž nastává ideální příležitost otevřít ústa.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse5 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
5 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
MASTERMIND26. říjen 2017, 17:53

ironia je ze zeny co k nemu dobrovolne sli ukazat <> aby si zvysili svoju popularitu si teraz pritakavaju ze kazdy muz je sexista a ze ake toto je zrazu cele zle :D

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
budovi27. říjen 2017, 10:41

vsak to a na sovje chyby sa nepozru! :D

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Frank Hliva26. říjen 2017, 21:17

svrbela ich pica... co mali robit chudata?

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kloub.frantisek27. říjen 2017, 17:35

No to je fakt k smíchu, odjakživa tyhle persony se k rolím či k vrcholovýmu modelingu prop*cávali a ještě se v tom předháněli najednou začnou bojovat proti sexismu.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
budovi29. říjen 2017, 17:58

vsak to , ako to je vsade nie?

0 Odpovědět · Nahlásit
Nejčtenější