Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
🎫 Vyhraj lístky na festivaly: Grape, Sziget, Pohoda, Lovestream a další letní festivaly
6. prosince 2017 13:28
Čas čtení 0:00
Adam Novosad

Slona zbili a zlomili mu nohu, protože ho chtěli využít jako turistickou atrakci. Otřesné video z Indie pobouřilo internet

ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Zacházení, jaké si nezaslouží žádný tvor.

I když se člověku těžko dívá na to, jak někdo dobrovolně holemi mlátí bezbranného a zejména nevinného slona, tyto záběry musí svět vidět proto, abychom všichni jednoho dne pochopili, co se po naší planetě stále děje. Nejnovější video z Indie zachycuje partu tří mužů, kteří v rukou drží hole a bijí slona přivázaného ke stromu, přičemž zvíře mlátí tak výrazně, že mu dokonce po chvíli zlomí nohu a slon pak ztratí stabilitu a spadne na zem.

Video se podařilo natočit aktivistovi z organizace Save The Asian Elephant, která působí po celém asijském kontinentu a aktivně se snaží omezit využívání slonů ve špatných podmínkách, aby se na nich mohli povozit turisté. Právě turismus a cestovní ruch je jedním z důvodů, proč muži slona mlátili holemi, protože v Indii chovatelé slonů považují podobnou bitvu za nejefektivnější způsob, jak zvířeti po skončení rozmnožovacího období ukázat, kdo je ve vzájemném vztahu pánem.

V praxi to tedy znamená, že bezbranný slon je přivázán ke stromu a zbit až do bodu, kdy se ani nemůže postavit, aby mohl za pár týdnů povozit pár turistů a pak se vrátit do mizérie, v níž musí žít. Záběry způsobily na internetu pobouření a zmiňovaná organizace STAE už vyzvala turisty, aby na výletech v Asii ignorovali jízdy na slonech, protože tato zvířata výrazně trpí, a pokud podobné aktivity lidé podporují finančně, pak nikdy neskončí.

Domů
Sdílet
Diskuse