Úterý 24. 4. 2018 svátek má Jiří

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Wikimedia Commons

12letý hráč PSG vyčnívá. Kvůli výšce mu soupeři nechtějí věřit jeho věk

Asi jedl hodně špenátu.

31. prosinec 2017, 17:12
31. prosinec 2017, 17:12

Asi jedl hodně špenátu.

Když jsme jako děti hrávali fotbal, fyzická výhoda hrála obrovskou roli. Někdo totiž narostl nebo přibral dříve než ostatní a na hřišti to bylo jasně cítit. Někdy jsme se až divili, zda skutečně jde o člověka našeho věku a stejné dilema mají i kluby La Ligy, protože vyjádřily pochybnosti o zázračném dítěti francouzského PSG.

 

Bitshiabu El Chadaille hraje za PSG v kategorii U12, má tedy 12 let, ale při pohledu na jeho postavu se tomu ani nechce věřit. A to hlavně v případech, kdy stojí vedle svých soupeřů či spoluhráčů. Bitshiabu se narodil v roce 2005 a do Paříže se vydal v dubnu tohoto roku z klubu Saint-Denis Union Sport.

 

12letý hráč PSG vyčnívá. Kvůli výšce mu soupeři nechtějí věřit jeho věk

 

Jeho tým se nedávno zúčastnil turnaje La Liga Promises, kde si změřili síly například s Atlétikem Madrid (prohráli 2:3) a španělské celky nevěřily vlastním očím při pohledu na jeho fyzické dispozice. Jeho agentem je ten nejlepší ve hře - Mino Raiola a ten se vyjádřil, že Bitshiabuho máma mu ukázala rodný list a všechno sedí.

 

Například taková Nigérie je známa paděláním rodných listů a jejich mládežnické reprezentace dokáží na vrcholných akcích překvapit, ale ve Francii to tak jednoduché zřejmě nebude a Bitshiabu skutečně vyrostl jen o trochu dříve.

 

Nebyl by to však první příklad, kdy prostě někdo přerostl svou generaci. V minulosti to byl například Romelu Lukaku, který byl jako dítě o dvě hlavy vyšší než ostatní a dokonce i vyšší než rozhodčí, věk například nevěřili ani Renatovi Sanchesovi z Portugalska.

 

Romelu Lukaku také velmi rychle vyrostl

12letý hráč PSG vyčnívá. Kvůli výšce mu soupeři nechtějí věřit jeho věk

Tagy: futbal
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější