Neděle 18. 3. 2018 svátek má Eduard

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Pxhere

Mattel vyrobil panenky Barbie dle inspirativních žen, které něco dokázaly. Chce ukázat, že se dívky mohou stát kýmkoliv

Panenky vytvořené dle úspěšných žen mají být důkazem, že se můžeš stát kýmkoliv.

7. březen 2018, 17:00
7. březen 2018, 17:00

Panenky vytvořené dle úspěšných žen mají být důkazem, že se můžeš stát kýmkoliv.

Pilotka Amelia Earhart, matematička Katherine Johnson či malířka Frida Kahlo. I tyto inspirující dámy, které vešly do dějin, se staly námětem při tvorbě nové kolekce oblíbených panenek Barbie.

 

Společnost Mattel takovýmto způsobem chtěla vzdát hold ženám, které v životě opravdu něco dokázaly a inspirovaly množství lidí. Nová kolekce panenek se nazývá příznačně – Inspirativní ženy.

 

„Série Inspirativní ženy vzdává hold neuvěřitelným hrdinkám a odvážným ženám. Riskovaly, změnily pravidla a připravily cestu generacím dívek, aby snily více než kdykoliv předtím,“ vyjádřila se mluvčí Marissa Beck.

 

 

Príspevok, ktorý zdieľa Barbie (@barbie),

 

V rámci kolekce Inspirativní ženy vznikly zatím tři panenky, právě s podobou Amelie Earhart, Katherine Johnson a Fridy Kahlo. Kromě toho však společnost přes panenky Barbie popularizuje i další úspěšné ženy působící v různých oblastech. Tento týden, kdy oslavujeme Mezinárodní den žen, spatřily světlo světa nové panenky v rámci programu Shero. Dohromady 14 panenek je vytvořeno podle dalších úspěšných žen z různých zemí světa, například ochránkyně přírody Bindi Irwin či olympijské sportovkyně Chloe Kim.

 

Jak se vyjádřila viceprezidentka Lisa McKnight, děvčátka si vždy dokázaly hrát s panenkami Barbie a přisuzovat jim při tom různé životní role či povolání, ale nyní dostanou příležitost hrát se s modely, které dostanou podobu reálně úspěšných žen. To má dívkám připomenout, že i ony se mohou stát kýmkoliv.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější