Středa 15. 8. 2018 svátek má Hana

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: pixabay.com

Ženy v Saúdské Arábii mohou konečně řídit. Co všechno ale mají v 21. století pořád zakázáno?

Saúdská Arábie je jedna z nejpřísnějších muslimských zemí na světě. Ženy v ní nemají téměř žádná práva, pořád nemohou vlastnit pas nebo podnikat.

10. červen 2018, 19:32

Saúdská Arábie je jedna z nejpřísnějších muslimských zemí na světě. Ženy v ní nemají téměř žádná práva, pořád nemohou vlastnit pas nebo podnikat.

24. května získalo řidičský průkaz 10 žen v Saúdské Arábii. Přestože je u nás něco takového naprostou samozřejmostí, v muslimských zemích ženy musí stále tvrdě bojovat za svá práva. Řidičák je pouze jehla v kupce sena diskriminačních zákonů, kterým musí mnohé muslimky čelit. Co všechno mají ještě v roce 2018 zakázané? 

1. Vdávat se dle svobodné vůle 

Žena se bez souhlasu svého otce, bratra nebo jiného mužského příbuzného nemůže vdát ani rozvést. Ve mnoha arabských zemích je něžnější pohlaví stále majetkem muže a práva na vlastní názor či svobodné rozhodování jsou jim odepírána.

 

V momentě, kdy se žena vdá, přechází z vlastnictví otce do vlastnictví manžela. Muži pak vystupují jako právní zástupci ženy, stejně jako je to v západním světě u dětí a nesvéprávných lidí. Žena tedy v Saúdské Arábii právně neexistuje.

 

Ženy v Saúdské Arábii mohou konečně řídit. Co všechno ale mají v 21. století pořád zakázáno?

2. Vlastnit pas

Muslimky ze Saúdské Arábie nemohou vycestovat bez doprovodu svého mužského právního zástupce. „Díky“ tomu nepotřebují vlastnit ani pas.

3. Nechat se operovat bez souhlasu muže

A to dokonce ani v případech, kdy je vážně ohrožen jejich život.

4. Ukazovat se na veřejnosti bez burky

Žádná cudná žena se nemůže v ulicích ukázat bez tohoto muslimského oděvu. Pokud by tak učinila, automaticky by byla považována za lehkou, zkaženou smilníci a došlo by k absolutní degradaci jejího společenského postavení. 

 

Ženy v Saúdské Arábii mohou konečně řídit. Co všechno ale mají v 21. století pořád zakázáno?

5. Setkávat se s muži, kteří nejsou rodinní příslušníci

Dívky se striktně setkávají pouze s dívkami. Jejich kontakt s muži je omezen pouze na členy rodiny.

6. Podnikat

Není to sice nemožné, ale ani byznys v Saúdské Arábii není lehký. Pokud si chce žena otevřít vlastní firmu nebo založit živnost, potřebuje minimálně dva muže, kteří se za ni zaručí.

7. Jíst v restauraci bez rodinné sekce

Klientelu barů a restaurací tvoří většinou pouze muži. Pokud se stane, že do nějaké přijde žena, musí sedět v oddělené části určené pro rodiny. Kromě toho nemůže vejít ani předním vchodem, použít musí boční dvířka.

8. Starat se o děti po rozvodu

Po legální separaci od manžela jsou muslimky v podstatě odepsány. Nikdo se s nimi již znovu neožení, jsou znesvěcené, použité, nežádoucí a v podstatě představují absolutně dno společnosti. Aby jim to nebylo málo, o jejich děti se po rozvodu starají muži a ony je ve většině případů už nikdy neuvidí.

9. Spravedlivý soud

Jak jsme již zmínili, žena v Saúdské Arábii právně neexistuje. Její svědectví má pouze poloviční hodnotu ve srovnání s mužovým a po rodičích dědí také o polovinu méně majetku než její bratři.

 

Ženy v Saúdské Arábii mohou konečně řídit. Co všechno ale mají v 21. století pořád zakázáno?

10. Otevřít si bankovní účet

V zemi existuje pouze pár zaměstnání, která mohou vykonávat. To nejpopulárnější je prodavačka, ale svou výplatu si neužijí tak jako muži. Nemohou si totiž otevřít vlastní bankovní účet.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse21 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
21 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Paul Vojník11. červen 2018, 0:43

Fajn článok, ale ak už niečo píšem overím a potvrdím fakty :-)
Bod 2. Moslimky vlastnia pas
Bod 4. V Saudskej Arabii sa nenosí burka ale NIKÁB
Bod 8. Po rozdvode sa za určitých podmienok o deti môžu starať

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
VedToSomJa11. červen 2018, 10:51

Aspoň vidíš, aký ,,odborníci" píšu články tuto...teplý stredo a vysokoškoláčikovia a devčatká ktoré sú príliš zaneprázdnené na to, aby poznali svoju hodnotu a tak sa znižujú k tomu, že sa ponúkajú ako tovar na trhu, rozťahujú na fotkách nohy, ukazujú cecky a označujú sa v článkoch ako ,,refresher girl".
Tento server je dobré brať s veeeeeeeelkú rezervu, vzhadom na neodbornú sposobilosť a vek tunajších ,,redaktorov"

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Paul Vojník11. červen 2018, 18:52

neodborna sposobilost :D :D to ako keby mi dali vypocitat kvadraticku rovnicu o troch neznamych, nejaky vysledok sice bude, ale bude stat za hovno :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  11. červen 2018, 18:51

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


avatar
Jozoprockopokusa10. červen 2018, 19:47

som zvedavy na rast dopravnych nehod

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Paul Vojník10. červen 2018, 22:15

Ved to :D S tým nikábom na hlave chcú šoférovať? :D Šak budú jak kone s klapkami, periférne videnie na bode mrazu :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
VedToSomJa11. červen 2018, 10:46

Ked píšete o Islame, tak väčšinou v negatívnom svetle- ako ženy ,,trpia" a podobné nezmysli.
Ked chcete vyzerať ako seriózny - NESTRANNY portál, tak dajte sem články o skutočnom Islame a nemíšajte (arabskú) kultúru s náboženstvom.
O homošoch sa tu zjavujú iba pozitívne články a též by sa dalo aj o takých písať v negatívnom svetle- prenos vírusu HIV, počet osob nakazených týmto vírusom v krajinách kde takýto majú ,,svoje práva" atd.
Takže znova: AK CHCETE POSOBIT AKO SERIOZNY, NESTRANNY PORTAL, TAK NAPISTE (resp. skopírujte z netu a preložte v Google prekladači ako to robíte stále) POZITIVNY CLANEK O ISLAME, LEBO TAKTO MATE AJ VY SVOJ PODIL NA TOM, ZE TENTO NAROD NEGATIVNE VNIMA KAZDEHO KTO JE NEJAKYM SPOSOBOM INY.
Ak chcete posobiť na ludí ako seriózny server, tak to urobte, lebo takto to zatál vyzerá, že tento sever zamestnáva teplých stredoškoláčikov ktorý tu píšu (resp. kopírujú) články o tom kto si aké drahé handry kúpil v Bratislave, články o našom jedinom meste v celej krajine- Bratislave a o tom aké je úžastné tam žiť, články o tom kde si homoši možu posedeť v teplošskom bare, či o tom kde sa uskutočnil pochod úchylov (resp. ,,Dúhový pochod") a samozrejme o masových vrahoch.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kubaa14. červen 2018, 23:56

Jenže v článku o náboženství nebo Islámu nepíšou a pokud jsem se nepřehlédl, tak se v článku slovo 'Islám' nevyskytuje ani jednou. Vy si ale i tak musíte najít něco, co se vám nelíbí a při té příležitosti nadávat hned na něco jiného co s tím nesouvisí - na teplouše (že by jste něco skrýval?).

A co se týče serióznosti... Článek se snaží seznámit lidi s faktem, že jsou pořád na světě místa, kde jsou takovýmto způsobem omezována základní lidská práva a kde jsou určité skupiny obyvatelstva omezovány už jen kvůli tomu, že k těmto skupinám patří. Že toto omezování nepatří jen do učebnice dějepisu, ale že to je stále tvrdou realitou dnešního světa. K tomu je docela dost těžké najít stejně silnou protiváhu, nehledě na to, že vzhledem k tématu článku to není ani moc nutné.
K serióznosti má ale článek i tak velmi daleko, viz. příspěvky výše.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
RIKOG11. červen 2018, 14:20

Ale čožee, nepáči sa? Ako si písal vyššie, necestuj sem, resp. odcestuj ;)

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
VedToSomJa11. červen 2018, 17:02

Taký sedláci ako ty, nemajú rozum na to, aby pochopili že...radšej nič ti nebudem vysvetlovať, je to strata času. Nevíš čo píšeš, ale nevadí, každý je na svojom osobnom leveli chápana. O mne nič nevíš, ani si nepochopil o čom som písal, takže tebe tu nebudem rozpisovať čo & prečo atd.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
RIKOG11. červen 2018, 17:32

A tento národ vníma všetko negatívne, teda v tomto prípade islamizmus, pretože je to totálne odlišné od kresťanstva, resp. ateizmu (dve najviac zatúpené na Slovensku) a keby ste chápali ľudskú psychiku, alebo by aspoň stačilo keby o nej máte niečo naštudované, vedeli by ste že človek neznáša všetko čo je iné od toho na čo je zvyknutý. To isté plati aj vice versa pre islámske krajiny, ateistu alebo kresťana tiež nepríjmu zrovna dvojnásobne.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
VedToSomJa11. červen 2018, 18:15

HOVOR ZA SEBA. Každý neni taký vymydlený ako ty a je pekné že mi vykáš ale nepotrpím si na to, kludne mi tykaj ;-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
RIKOG11. červen 2018, 19:10

Bože, to vykanie tam je nechtiac, očakával som že budem mať inteligentnú debatu, ale zdá sa že iba rád "vybuchuješ" ;)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
VedToSomJa11. červen 2018, 21:26

Nejsom Boh.
S toho čo si napísal, mám pocit akoby si to písal nekde v krčme pri krígli piva a na nejakú krčmovú debatu nemám chuť + článek je o tom že arabky v Saudskej Arabii možu si sadnúť za volant. Článek neni o tom, ako tento národ koho vníma, preto necítim potrebu sa k tomu nejak obšírne vyjadrovať. Ale aby si mal radosť, tak sa vyjadrím: To, čo píšeš o ludskej psychike, pasuje jedine tak na zaostalého, primitívneho človeka ktorý nikdy neopustil hranice rodného okresu a myslí si že taký život ako na SK, nežije nikto iný inde. O slovači sa hovorí, že majú ,,holubičiu povahu", lebo vraj sa starajú o svoje rodinky. Na tom neni nič výnimočné ale ked na to potrebuje byť hrdý nekto, tak kludne. O svoje rodiny sa ludá starajú všade na svete, rovnako aj pekné ženy majú všade inde na svete, ne iba na SK. Neni to tak, že iné národy sa o svoje deti nestarajú, starajú sa a s velkou láskou. Píšeš o nejakej náboženskej odlišnosti, no tá neni v nijakom serióznom náboženstve, lebo ide o to isté. BOH JE IBA JEDEN, nezáleží na tom, ako Mu hovoríš, či Krišna, Jahve, Allah, Jah alebo jednoducho ,,pánbožko" ale na tom, či vyvýjaš lásku k Bohu. Pojmy ako ,,Kresťanstvo", ,,Islam" či ,,Hinduizmus"sú len škatule, doležitá je láska k Bohu, ne to, k čomu sa kto hlási. Ty vidíš rozdíli, lebo máš povrchný pohlad na svet. Ja vidím LUDÍ a ty vidíš ,,moslimov", ,,kresťanov" a čo ja vím čo ešte. Ak sa človek bojí toho čo nepozná, tak nech sa vzdeláva aby sa nemusel zbytečne obávať o svoj život, lebo to potom posobí medzi ludmi iba zbytečné konflikty. Tento článek dáva dohromady dve odlišné veci- náboženstvo a kultúru. To, že ženy v Saudskej Arabii do teraz nemohli si sadnúť za volant a stále nemožu vela vecí oproti ženám s ,,vyspelej" (ha-ha-ha) Európy, je následkom ich kultúry a ne islamu. Ženy v islame majú velké právomoci, stačí si to trocha naštudovať s doveryhodných zdrojov, ne s Nového Času. Síce som tu našol aj pozitívny článek o islame, no to nemení nič na tom, že tento článek je zavádzajúci a dáva dohromady ve odlišné veci- kultúru & náboženstvo. Vácej nemám čo dodať a kedže táto naša diskusia je mimo tému článku, dalej nepokračujem v diskusií a mysli si čo chceš.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
RIKOG11. červen 2018, 23:26

Na čo človek nenarazí hneď po debate o právach žien, znamenie od boha? Nehám teba posúdiť - https://prnt.sc/jtt3ru , dúfam že ti ostala angličtina z toho cestovania keď už nie slovenčina.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
RIKOG11. červen 2018, 22:57

Pekne podvrhnutie kontextu mojej vety aby si z toho vyťažil fakt originálny vtip, no padáš na hubu pri prvej jednoduchej gramatickej chybe na ktorú sa upozorňuje už v tých skorších ročníkoch na základnej škole. Zdá sa že ty si toho nacestoval až priveľa(dosť na to aby si zabudol ako sa vyjadrovať vo svojej rodnej reči) a začína ti to liezť na búdku. Vraj vidíš iba ľudí a nič iné, no škatulkuješ tu Slovákov. Vravíš tu o šírení nenávisti no sám hádžeš urážky vôkol seba ako olympíjsky športovec v hode guľou. A máš pravdu, boh fakt nie si, a vlastne nikto není, keď si taký cestovateľ dúfam si sa bol zoznámiť s ľudmi aj do česka kde 34,5 % sa nehlási a okolo 40% sa ani nesnažilo vyplniť. Všetky náboženstvá vo svete sú na ústupe(teda aspoň v tých vyspelejších krajinách ktoré sú ti tak na smiech). A čo sa ty tu vôbec vyjadruješ kto sa ako drží témy. Téma bola moslimské ženy a začal si spomínať homosexuálov, takže v tomto bode by som na tvojom mieste radšej držal fúze nehybné. Holubičiu povahu a kto sa ako stará o rodiny ? Asi zabúdaš, stále sa bavíme o moslimských ženách ktoré ešte aj dnes majú pramálo práv oproti mužovi a ten nepomer je dosť zdatný, musíš uznať aj ty ale fanatika ťažko presviedčať. Tvrdíš tu že vo všetkých seríóznejších náboženstvách ide iba o jedno, a to že boh je iba jeden a ten samý, pokiaľ sa nepletiem v Indických náboženstvách ich je aj cez 50 v jednom a počtom veriacich mi príde toto náboženstvo dostatočne seriózne a ty si ho pri tom ani do svojeho výpočtu nezahrnul, kto potom ako delí svet na čiernobielo, ja, či ty? Avieščo, ide práve o to kto sa k akému náboženstvu hlási, pretože rôzne náboženstvá vyjadrujú svoju lásku k bohu rozlične. Nie nadarmo sa vraví "nie každý islamista je terorista, ale každý teroriste je islamista." :D áno áno, chceš sa baviť o vyspelých krajinách, tak sa rozprávajme o Izreali a ako ich od samej lásky k bohu každý deň napádajú. Ďakujem ti za konverzáciu, iba si mi potvrdil všetko čo som si už dávno myslel o ľudoch veriacich v islám a to som nemusel ani prekročiť hranice islamsky veriacej krajiny.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
VedToSomJa12. červen 2018, 20:19

Pojmom ,,indických náboženstvách" asy máš na misly ,,hinduizmus".
Nyč o tom ňevýš ale mudruješ, to je hlavné.
Aj tam je Boh yba jeden, stačý sy to lepšý prežtudovať s doverihodních zdrojov (napr. nafšťýv chrámi ktorích máž na SK dosď) a ňespolíhať sa na to čo sy prečítaž na wikipedií či v Novom Čase.
Ďalej reagovaď na tvoje hlodi nemám zájem, pížež ňezmisli a nejaká ,,inteligentná debata" z ťebu v takom prípaďe ňeňy možná.
Kebi sy yntelygentní, tag ňepýšeš také nezmisli.
Keť ňemáš ďalšé argumenti, tag viťahuješ pravopys...tu máž ,,správni" pravopys, možež opravovať, kež to tag rát robýž, prajem príjemnú zábafu :-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
RIKOG12. červen 2018, 22:25

Bože ty si keket :D hlavne že mi došlo 5 zmien komentára od teba v notifikáciach aby si to fakt vyšperkoval. Sľúbil si že sa už nebudeš k ničomu vyjadrovať tak čo tu pohľadávaš ? Dal si odpoveď na jednu vec ku ktorej si aj reálne mal argument a adiós, k tomu naschvál všade gramatické chyby aby si vyznel vtipne, no bohužiaľ ti to vôbec nejde zatiaľ. Jeden klik cez google mi ukázal že v Hinduistickom náboženstve je 33miliónov bohov dokonca :D A tvoj pravopis som vytiahol iba v jednej vete, a to hned pred všetkými mojimi argumentami :* Hlavne že ty vieš všetko pri tom každý jeden tvoj argument sa dá vyvrátiť minútou hľadania na internete. Ale vieš čo? Máš pravdu, vždy je to len o jednom bohovi, napríklad ja verím v lietajúce špagetové monštrum, možno máme na mysli toho istého.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
VedToSomJa13. červen 2018, 12:35

NEJSOM BOH a komentár som písal na jeden ťah a je mi jedno kde ti aké notifikácie ti prichádzajú.
Najprv dúfaš v ,,inteligentnú debatu" a potom sa tu ukazuješ sa aký si primitív.
Nemám chuť ti vysvetlovať každé moje slovo, nemáš dostatek vedomostí na to,
aby si s nekým védol ,,inteligentnú debatu". Takú debatu čo tu rozvíjaš, si možeš vésť ze svojími kamarátmi s mokrej štvrte nekde pri pive v zapluvanej knajpe ale ne se mnu, ja na také veci nemám čas. Ešte nečo šplechni, aby si mal posledné slovo a daj pokoj.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
RIKOG11. červen 2018, 17:29

Sťažuješ sa na homosexuálov, že tu o nich iba v dobrom píšu a ty robíš to isté o isláme :D takže áno, máš pravdu, na tvojej úrovni chápania fakt nie som, pretože by som dosť klesol keby áno. :)

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
VedToSomJa11. červen 2018, 18:17

Kludne si to mysli, ak ti to poskytuje útechu, nemám nič proti :-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
VedToSomJa10. červen 2018, 20:49

Iný kraj-iný mrav a komu sa to nepáči, nech tam necestuje.

0 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.