Pondělí 23. 7. 2018 svátek má Libor, Larisa

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Test: Je pětkrát dražší konkurence Nutelly od Lindt lepší?

Rozhodli jsme se porovnat čokoládovou pomazánku od Lindt se zažitou Nutellou.

11. červenec 2018, 18:51

Rozhodli jsme se porovnat čokoládovou pomazánku od Lindt se zažitou Nutellou.

Před několika dny jsme vás informovali o skrytém pokladu na trhu roztíratelných kakaových a lískooříškových produktů. Jde o pomazánku od známého výrobce čokolád – Lindt, která i podle vašich komentářů existuje už déle. Jelikož původní článek vyvolal obrovskou diskusi blížící se hádce, rozhodli jsme se novou potenciální konkurenci Nutelly ochutnat a zároveň ji s tou klasickou od Ferrero porovnat.

 

Vycházeli jsme z toho, že Lindt je zárukou dokonale chutné čokolády, která by sice neměla mít konkurenci, ale pro jistotu jsme vedle sebe postavili i Ferrero Nutellu a Nugetu od známé společnosti Orion. Třetí jmenovaná se sice vyrábí z arašídů a ne lískových ořechů jako předešlé dvě, ale i tak nás zajímalo, jestli dokáže díky relativně vysokému obsahu ořechů držet krok.

 

Co se týče ceny, za kilo Nugety zaplatíš 235 Kč, kilo klasické Nutelly stojí přibližně 217 Kč a Lindt se vyšplhal na necelých 1100 Kč. Částky pocházejí z portálu rohlik.cz, odkud jsme si kvůli pohodlnosti všechny tři pomazánky objednali.

 

Co se týče samotného hodnocení, kvůli co největší objektivitě se do ochutnávky zapojilo 6 členů naší redakce a v následující části si kromě pár faktů týkajících se složení přiblížíme i naše pocity, se kterými se pochopitelně nemusíš ztotožnit. Hodnotit budeme vůni, konzistenci, chuť i celkový dojem, který je v konečném důsledku nejdůležitější.

 


 

Test: Je pětkrát dražší konkurence Nutelly od Lindt lepší?

Složení 

 

Orion Nugeta

 

Pravděpodobně nejdůležitějším údajem je u všech tří pomazánek procento použitých ořechů. V tomto případě najdeme v každém obalu slušných 31 % arašídů, kterým dále sekunduje cukr 56,6 g ve 100 gramech a také rostlinné tuky, konkrétně často velmi kritizovaný palmový olej. Pro doplnění, Nugeta obsahuje 515 kcal / 100g.

 

Ferrero Nutella 

 

56,3 gramům cukru ve 100 gramech pomazánky sekunduje palmový olej, necelých 9 % sušeného mléka a jen 13 % lískových oříšků, což není pro klasickou Nutellu velmi reprezentativní číslo. Zároveň se jí však nemůže upřít síla v reklamě, díky které pravděpodobně většina konzumentů podíl skutečných ořechů vůbec neřeší. I v tomto případě doplňuje chuť kakaový prášek. Pokud si sleduješ příjem kalorií, tak jich zde ve 100 g najdeš 539.

 

Lindt Haselnusscreme

 

Suverénně nejlépe je na tom se složením právě pomazánka od Lindtu. „Jen“ 45 gramů cukru, překvapivých 40 % lískových oříšků, kakaové máslo, mléčný tuk a jako doplněk i mletá jádra mandlí nezní až tak špatně jako složení Nutelly a Nugety. Tato pomazánka vítězí nejen v kategorii největšího obsahu ořechů, ale obsahuje také nejvíce kalorií. Až 550 ve 100 gramech.

 

Vůně

 

Orion Nugeta

 

Velmi výrazně jsou cítit samotné arašídy. Pravděpodobně byste Nugetu dokázali rozpoznat i se zavázanýma očima, i když se možná při hlubším nádechu dokonce vůní podobá arašídovému máslu. Určitě ji však hodnotíme kladně, a pokud jste fanoušci tohoto druhu ořechů, budou se vám sbíhat sliny.

 

Ferrero Nutella 

 

Možná až nepříjemně nasládlá vůně, ze které byste bez obalu asi nedokázali jednoznačně určit, že jde o produkt vyrobený z lískových ořechů. Do velké míry jsme se shodli, že Nutella nemá v žádném případě zdravou ani přírodní vůni.

Lindt Haselnusscreme

 

Nejlépe je na tom opět pomazánka od Lindt, které do velké míry určitě pomáhá vysoký obsah použitých lískových oříšků a mandlí. I přesto je vůně výrazně nasládlá, ale ne úplně agresivní a pokud bychom měli hodnotit na základě jakési „škodlivost“ produktů našemu zdraví, tento by dopadl nejlépe.

 

Test: Je pětkrát dražší konkurence Nutelly od Lindt lepší?

Konzistence a chuť

 

Orion Nugeta

 

I díky vysokému obsahu ořechů je Nugeta od značky Orion určitě nejhustší a zároveň má i nejsvětlejší barvu, což je však zcela přirozené. Milovníci arašídů si na své určitě přijdou, ale jde spíše o kombinaci sladkosti klasické Nutelly a mírně nahořklého arašídového másla, což nemusí nutně sedět každému. Sníst dvě či tři čajové lžíce po sobě se nikomu z nás nepodařilo a raději jsme se přesunuli k pomazánce z lískových oříšků.

 

Ferrero Nutella 

 

Legendární a místy až nepříjemně sladká chuť čistého cukru je blízká snad každému z nás. Čokoládové produkty od Ferrero mají svou jednoznačnou identitu, kterou snad přibližovat nemusíme. Chuť ořechů je sekundární, dominuje spíše mléčná čokoláda, což však bereme všemi deseti. Konzistence je ideální tak, aby sis Nutellou plnil jednu lžíci za druhou a pomazánka se ti stihne v ústech roztát, než si dáš další sousto. Něco jako jemné lepidlo.

 

Lindt Haselnusscreme

 

Velmi výrazná ořechová chuť dělá z pomazánky Lindt suverénního vítěze, kdyby bylo hlavním kritériem nejlepší čokoládové pomazánky právě to, zda je dostatečně oříšková. Pokud jste měli někdy možnost ochutnat i klasické čokoládové výrobky této značky, tak stejně sladká mléčná chuť provází i pomazánku. Co se týče konzistence, je podobná jako v případě klasické Nutelly, ale zároveň je barva o něco tmavší, pravděpodobně díky kakaovému máslu. Shodli jsme se také na tom, že ani větší sousto ti nezalepí zuby a ústa tak jako předešlé dvě.

Celkový dojem

 

Orion Nugeta

 

Nugetu jsme do testu zapojili i přesto, že se vyrábí z arašídů a ne lískových oříšků jako ostatní dvě z jednoduchého důvodu. Zajímalo nás, zda právě relativně vysoký obsah ořechů sehrává v chuti čokoládové pomazánky nejdůležitější roli. Vše však nasvědčuje tomu, že to pravda není. A i když jde v první řadě o preference konzumenta, vysoké procento nosné suroviny nemá skoro žádný vliv na obsah cukru a palmového oleje. Diskuse o tom, co je pro naše tělo vhodnější tedy naprosto není na místě a ve srovnání s pomazánkami níže se řiď jen tím, zda preferuješ arašídy nebo lískové ořechy.

 

 

Ferrero Nutella 

 

V redakci jsme se shodli, že nehledě na složení, obsahu kalorií, ceně, vůně či konzistence, je Ferrero Nutella vítězem testu. Ať už je důvodem jakýsi zvyk nebo subjektivní preference, u těchto pomazánek asi v konečném důsledku nezáleží na tom, zda obsahují více či méně lískových oříšků. Ani jeden produkt tvému zdraví nepomůže, takže zkoumat složení možná ani nemá význam, a pokud si potřebuješ doplnit dávku cukru, tak je asi jedno, po čem sáhneš. Náš výsledek směřuje k tomu, že právě Nutella tvé choutky uspokojí nejefektivněji, a to i přesto, že je Lindt vítězem všech kategorií výše.

 

 

Lindt Haselnusscreme

  

Produkt budeš před tím předešlým preferovat hlavně v případě, že jsi milovníkem lískových oříšků. Kromě této chuti však nenabízí nic navíc a po vyprázdnění obalu nebudeš mít ani lepší pocit. Vše však nasvědčuje tomu, že si dokáže najít dostatečně mnoho fanoušků na to, aby pravidelně mizel z regálů.

 

Test: Je pětkrát dražší konkurence Nutelly od Lindt lepší?

 

Děkujeme za pozornost a pevně věříme, že nebudete mít důvod se s námi v diskusi hádat. Ještě jednou připomínám, že jde o subjektivní názor zvědavé redakce a nepopíráme, že vám může více chutnat kterýkoli jiný produkt dostupný v českých, slovenských nebo jiných zahraničních řetězcích. Na závěr ještě klidně zahlasuj v anketě.

Ktorá kakaová, resp. lieskovooriešková nátierka ti chutí najviac?
Orion Nugeta
2236 hlasů
Ferrero Nutella
2122 hlasů
Lindt Haselnusscreme
2130 hlasů
Tagy: nutella, lindt
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse45 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
45 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Tomino11. červenec 2018, 17:50

Mám 27 rokov a v živote som nejedol Nutellu, tomu ver......sme boli chudobní a tatko radšej vypil ako by mi kúpil drahú mňamku, tak som šrotil iba tie lacné napodobneniny z Tesca za 2 €/kilo. Vzhľadom na to, že mi alkoholik upieral Nutellu, mal som nervy z toho a preto som jedol veľa tejto náhrady a potom som bol strašne tlstý z toho. A keď som dospel a mal peniažky na Nutellu, tak to som už cvičil a držal zdravú stravu a tým, že som nemal vzťah k Nutelle z detstva, mi nenapadlo vybágrovať lyžicou celú fľašu počas cheatday. Je dosť možné, že Nutellku ani nikdy v ústach mať nebudem. Čo myslíte, mám ísť do toho a skúsiť ju, či mám zostať Nutellový panic alebo si rovno kúpiť luxury mňamku od Lindtu a spievať si pri tom started from the bottom now I am eating Lindt? Hlasujte. Ďakujem.

15 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jan Lacina16. červenec 2018, 8:27

Mel jsem Nutellu, ze zvědavosti, taky jsem vyrostl na levnejsich "nugetách" a doporučuju nechat jako tu krásnou fantazii z dětství. Lepší než ta nebude.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jan Moravec13. červenec 2018, 15:19

Běž do toho, nechci být tlustej jenom já. Jen zda jsi to nikdy neměl tak si ověř že nejsi alergický na ořechy. Já jako levnější náhradu jím sádlo s Grankem.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
SeeGee11. červenec 2018, 21:20

mas pi-ci rovno si kup Lindt

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Xperrience11. červenec 2018, 20:48

Ked ti to doteraz nechybalo tak ti to ani chybat nebude :D overrated af

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mastnychobot11. červenec 2018, 18:44

Refresher Koment roka 2018

9 Odpovědět · Nahlásit
avatar
OrigoDickHejter11. červenec 2018, 18:01

:D :D ako z toho uvodu neviem ci sa smiat ci plakat :D ale dam ti radu: mas absolutne jedno co si kupis..vsetko je len ochuteny palmovy tuk :D a neklam, v tescu za 2 ečka kilo napodobeniny nekupis,lebo 400g stoji 1,10 :D az tak napodonbeniny nezatracuj, lebo su casto su lepsie ako tie najdrahsie veci...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pavel Sixta11. červenec 2018, 23:20

Takže to shrnu přesně slovy redakce:
složení: je na tom nejlépe Lind
vůně: je na tom nejlépe Lind
chuť a konzistence: suveréní vítěz Lind

takže celkový dojem a výtěz testu - Fererro Nutella

Rozumí tomu někdo?? já asi fakt ne....

Navíš Nutella je přeslazený reklamní šunt, to mi do baráku nesmí. Nejlepší je udělat si doma svoji - pomlet oříšky, kakao a třeba kokosový tuk nebo normální nebo kakaové máslo snad není takový problém.

9 Odpovědět · Nahlásit
avatar
jake115. červenec 2018, 14:13

nebude to hlavne tym, ze je to 5x krat drahsie?
podla mna lindt nieje vitazom testu preto, ze aj ked je mozno kvalitou a chutou vyssie, ten rozdiel nieje taky, aby si za to zaplatil vyse tisic kacek

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jan Moravec13. červenec 2018, 15:10

Přesně tak, jen dodám že nejlepší je při přípravě používat i podomácku vyrobený mixér.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
bOuNcEr12. červenec 2018, 9:55

nutella je zadávateľ tejto reklamy asi :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
OrigoDickHejter12. červenec 2018, 0:09

ja nechapem celej ten "recenzii" :D priklad 1. ,,Nutella tvoje chúťky uspokojí najefektívnejšie" , priklad 2.,,...a po vyprázdnení obalu nebudeš mať ani lepší pocit. " to su co za p*coviny? :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Michal XY11. červenec 2018, 22:06

Technická poznámka - pokud porovnáváte obsah ořechů, tak je nutné upozornit, že Orion Nugeta žádné neobsahuje. Tahle hrůza obsahuje pouze arašídy, což je plod podzemnice olejné a to rozhodně není ořech.

Obecně platí, že člověk co si váží svého zdraví si nikdy nekoupí ani jednu z uvedených hrůz.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jan Lacina16. červenec 2018, 8:28

Moje slova bratře - Tofu powa.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
OrigoDickHejter11. červenec 2018, 18:02

Aky ma vyznam porovnavat ARASIDOVU NUGETU s natierkami LIESKOORIESKOVYMI???

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Quido Nowak11. červenec 2018, 23:59

Přesně!

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
OrigoDickHejter11. červenec 2018, 19:01

TIP na dalsiu porovnavacku vasou logikou..Porovnajte 2 makovniky ze ktory je lepsi, ale zahrnte do testu aj nejaky orechovnik..

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
to.van11. červenec 2018, 22:29

Takže si tykáme, jsme světoví. Tak poslouchej ty inteligente, kdyby jsi si dal trochu víc práce a zvedl zadek ze židle, tak do testu koupíš Nugetu, která se vyrábí i z lískových jader. Oni se totiž vyrábějí dva druhy - arašídová i lískooříšková.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Quido Nowak11. červenec 2018, 23:59

Přesně tak!!!

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
iwaneczek14. červenec 2018, 21:22

DOPORUČUJU: http://albafos.wbs.cz

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jiří Pour12. červenec 2018, 12:47

Jako dát si dvě lžičky je OK, ale lepší a zdravější je Kvalitní arašídové máslo( bez přidaných sraček) nebo Caramela či čokoláda 80% a výš. Osobně bych zakázal vše, co má cukru jak tyhle sračky, a že jich je. Děcka jsou dnes tlustý,mladý holky tlustý a rvou do sebe přesně tyto humáče kde ve 100g je 50g+ cukru!! Jak to můžou ty prasata vůbec vyrábět? Tady se honí kuřáci jak židi ve válce a přitom je tu 10x víc diabetiků,obézních, tepny žíly ucpanný twl katastrofa. Jinak se občas podívejte na čokolády,kde na obalu deklarujou 85% kakaa a vzadu na složení je 60g cukru tak at jdou do píče.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka Klubalová12. červenec 2018, 16:31

Každý ať si mlsá, co mu chutná. Vy mi připomínáte krále v pohádce " Sůl nad zlato", také byl přesvědčený že " bez soli to také jde!!! A šlo?? Nešlo!!! Že je někdo baculatý je jeho problém a někdy genetický a proto se já nesmím namlsat na Nutellce nebo Nugetě? Nevím co přesně pod arašídovým máslem myslíte rozmixovaný arašídy s olejem? Copak to lze srovnávat? A jste si jist, že ty arašídy před zpracováním jsou v pořádku? Čokoláda nad 60% kakaa již pro mě není čokoláda ale nechutný "brousek".

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jerry Niko Fletcher12. červenec 2018, 6:12

Asi jsem nedával ve škole pozor, nebo mi něco podstatného z logiky života uniklo. Vítězem všech kategorií testu se stal Lindt, takže celkovým vítězem je zcela "samozřejmě" Nutella. Hm.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dugga113. červenec 2018, 5:48

redakcia logic level 1.000.000 :DD

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Rastislav Rarach Rarachov16. červenec 2018, 12:04

Si radsej kupte toto - http://akce.najdislevu.cz/1230600-cukr-krystal.html
a mate polku nutely/Lindtu doma za 9.50 :D To ja len tak k tej cene :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Robo11. červenec 2018, 20:34

Tolko nezmyslov v jednom 'clanku', to sa len tak nevidi. Napr.: 'Čo sa týka konzistencie, je podobná ako v prípade klasickej Nutelly, no zároveň je farba o niečo tmavšia, pravdepodobne vďaka kakaovému maslu.' Naozaj?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka Sur11. červenec 2018, 22:19

Jim jenom Rawnella od My Raw Joy. Kdo nezkusil, nevi jak chutna prava liskooriskova pomazanka. Je draha, (cca 300Kc za 220gr) ale uz je to moje zavislost.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka Klubalová12. červenec 2018, 16:33

A to je co to My Raw Joy? Doufám že né nějaká ta tolik moderní raw cukrovinka co si zakládá na tom že není tepelně zpracovávaná? Předem děkuji za vysvětlení

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jiří Pour12. červenec 2018, 12:51

Zkuste Caramelu, sice také 300.- ale 500gr a super, bez shitů a se syr. proteinem.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
OrigoDickHejter12. červenec 2018, 0:20

:D ked vidim slovko Raw... :D Raw, bio, vegan :D kombinacia ako lusk..obycajne slovicka, vdaka ktorym ide cena rapidne hore a pritom to ani 100% bio nieje

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Quido Nowak11. červenec 2018, 23:59

Orion vyrábí i liskooriskovou, to teda nejste moc znalci. A propos ta liskova je fakt hnusná, zatímco jejich arašídová je skvělá.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lukáš 68515. červenec 2018, 11:18

Tak za mě je rozhodně nejlepší Ghí tela. A to jak složením tak chutí. https://ceskeghicko.cz/produkt/ghitela/

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pavel66612. červenec 2018, 5:21

Ale,ale copak LINDT sde snaží dostat na trh tak si zaplatil reklamu???Doted jsem ho nikde neviděl a ejhle už vítězí ve všech testech.Těmhle testům věřím asi jako uzenářům,že do párků dávají fakt jen maso.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Renata Ksalpa12. červenec 2018, 7:43

Každému chutná něco jiného. A věřte mi, že Nutellu jsem koupila jen jednou v životě. A nechutnala nám. Ale na Nugetu nedám dopustit, kupovali jsme si jí jako děcka, když se ještě vyráběla v malých kelímcích a byla to mňamka. I moje dětí jí mají rádi. Ale to je jen proto, že máme rádi slano-sladké a arašídy. A srovnávat lískooříškový výrobek s arašídovým výrobkem je podle mě blbost.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dugga113. červenec 2018, 5:38

arašidy nie su orechy OMFG !!!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dugga113. červenec 2018, 5:45

...redakcia by sa mala spamätať, lebo takýto bullshit som už dávno nevidel :D
vo všetkom je TOP LINDT, ale víťaz je prekvapivo Nutella :D -platená reklama, či?

A EŠTE RAZ - ARAŠIDY NIE SÚ ORECHY !!! - takže vaše porovnávanie nugety a nutelly je totálne na dve veci...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mirek Závodný13. červenec 2018, 10:45

Toto mi přijde jako velice zvláštní článek. Sice Lindt vyhrává ve všech směrech (samozřejmě kromě ceny), přesto vítězem je Nutella, protože "když ji miluješ, není co řešit". Velice podezřelé. Jinak mi přijde i ta Nutella dosti předražená, protože znám pomazánky, které například ani neobsahují Palmový tuk, jsou chutné a levnější. Pokud to má být objektivní, tak stačí kouknout na dTest.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ivo Škapa14. červenec 2018, 12:33

Jen pro informaci, kakaové máslo má žlutobílou barvu, takže určitě nezpůsobuje výslednou tmavší barvu produktu. Mimochodem možná vás bude zajímat, že původní receptura obsahovala jen čokoládu a oříšky 50/50. To byly časy, co?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
pilna14. červenec 2018, 15:28

Čtu celkem nezáživný a místy i protichůdný článek česky,česky,česky a najednou slovensky.........nejsem xenofobka,populistka,aktivistka atd. To se někdo spletl ???.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kocurik11. červenec 2018, 17:40

Po dlhom čase žiaden odpad!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
medino11. červenec 2018, 22:07

Myslim ze 9 z 10 citatelov az do tohto clanku ani len netusilo ze existuje nejaka Orion nugeta. Orion by vam mal vyplatit lóve za propagaciu, ...ak uz tak ovsem neurobil ,)

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Yak_Evian11. červenec 2018, 23:19

Tak to tých 9 z 10 čitateľov musí byť poriadne slepých pretože to je už xy rokov v regáloch každého potravinového reťazcu vedľa Nutelly

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
to.van11. červenec 2018, 22:34

Já si myslím, že 9 z 10 zná Nugetu velice dobře. Netuším, kolik je Vám let, ale věřte, že to byla pochoutka nejen mého dětství. Je mi 40 let.
Nicméně, každý má rád něco jiného, budiž každému přáno:-))
Nicméně článek srovnává jablka s hruškami......

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
OrigoDickHejter11. červenec 2018, 22:52

Presne tak :-) ja som sice narodeny neskor, ale pamatam si,ze vtedy sa predavala len v takych malickych kelimkoch a bola to mnamka, ziadny ochuteny palmovy tuk ako to je dnes..Ale dovolim si nesuhlasit s Vasim poslednym tvrdenim (v ramci srandy)..Lebo jablka aj hrusky su aspon ovocie, kdezto porovnavat lieskovy oriesok s arasidom je trosku divne :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
to.van12. červenec 2018, 13:17

Vlastně máte pravdu. Všechny jsou hněde a sladké. Čili ve všech bodech naprosto stejné výrobky. Nezbývá mi, než se dotyčnému znalci hlubokosklonně omluvit a pokorně se těšit na další, obzory rozšiřující, osvětový článek🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

1 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.