Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
21. září 2018 14:26
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Uber Eats se v Praze spojuje s McDonald's a přináší zajímavé novinky. Rozvoz jsme vyzkoušeli na vlastní kůži

GASTRO ČESKO
Uložit Uložené

Na 30 tisíc obsloužených zákazníků, to je měsíc s Uber Eats. Nyní rozšiřuje své služby. Ohrozí českou konkurenci Dáme jídlo?

S rozvozy jídel se v Praze roztrhl pytel. Zatímco české Dáme jídlo má na tuzemském trhu už svoji několikaletou, téměř nikým jiným neohroženou tradici, letos se jako konkurence přiřítil finský Wolt, hned následovaný americkým Uber Eats. Právě tyto známé značky mohou vztah k české službě úplně klidně zpřetrhat nebo jí to alespoň udělat těžší.

Důkazem je nová spolupráce Uber Eats a nejznámějšího fastfoodového řetězce McDonald's. Nejde totiž jen o pouhé rozšíření portfolia, ale o regulérní partnerství, které zahrnuje speciální pult pro vyřizování objednávek a také plomby na papírových taškách, což zaručí, že do objednávky nikdo nezasahoval.

Uber Eats se v Praze spojuje s McDonald's a přináší zajímavé novinky. Rozvoz jsme vyzkoušeli na vlastní kůži
Zdroj: REFRESHER

Tuto jednoduchou vychytávku žádná konkurence v současnosti nemá, ale úroveň doručování jídla to bezesporu posouvá dál. Zároveň je řidič interně dopředu informován o aktuálním průběhu dané objednávky, takže nikde nemusí zdlouhavě čekat. Optimalizace je tomto případě vyladěná k dokonalosti a Uberu nelze nic než gratulovat.

Má se začít Dáme jídlo bát? Možná. S americkým gigantem nemá oficiální spolupráci, její kurýři totiž objednávají jídlo na pobočkách jako anonymní zákazníci. Šéf českého McDonald's naznačil, že proti českému rozvozu „pravděpodobně podnikne určité kroky“.

Z nabídky McDonald's je u Uber Eats možné objednávat téměř cokoli kromě zmrzlin a horkých nápojů. Objednávat lze zatím ze čtyř poboček: z Muzea, z Vodičkovy ulice, na Florenci a u Arény Eden, a to od 11:00 do 23:00. Do konce roku chce rozšířit nabídku na 40 provozoven. Cena rozvozu je za sjednocenou cenu 49 Kč. 

Řidiči Uberu mají při rozvážení speciální režim. Nesmějí totiž převážet současně pokrm a současně člověka a aby se zaručila co největší čerstvost jídel, smí zároveň doručovat maximálně jednu objednávku. V Praze je na 2 tisíce řidičů Uberu a tým se stále rozšiřuje o další cyklisty i pěší kurýry.  

Uber Eats se v Praze spojuje s McDonald's a přináší zajímavé novinky. Rozvoz jsme vyzkoušeli na vlastní kůži
Zdroj: REFRESHER

Vyzkoušeli jsme za vás

Jak ale funguje Uber Eats s McDonald's ve skutečnosti? Nebylo nic snazšího, než si objednat, a vyzkoušet rozvoz na vlastní kůži. 

Objednávku jsme ve velmi přehledném rozhraní potvrzovali ve 12:24, přičemž celý proces jejího přijetí, přípravy, včetně času doručení jsme mohli po celou dobu přehledně sledovat jak na počítači, tak na displeji telefonu. 

Uber Eats se v Praze spojuje s McDonald's a přináší zajímavé novinky. Rozvoz jsme vyzkoušeli na vlastní kůži

Podobně jako u přepravy osob je i v tomto případě vidět na mapě aktuální poloha řidiče, spolu s odhadovaným časem doručení. Ten Uber Eats už od začátku odhadl na 12:58, čekat bychom tedy teoreticky měli 34 minut.

Je vidět, že rozhraní má již za sebou roky uživatelské zátěže a tento čas se tedy nakonec ukázal jako reálný. Ve skutečnosti jsme čekali dokonce o minutu méně. Služba je tedy spolehlivá a v této podobě ji můžeme doporučit.

Další vývoj trhu s doručovaní jídla budeme i nadále sledovat. Uvidíme, co přinese do konce roku a jestli se časy doručení budou ještě vylepšovat. A hlavně, jak na to celé zareaguje konkurence.

Domů
Sdílet
Diskuse