Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 18. 8. 2019 svátek má Helena, Jelena

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
Zajímavosti - Lidé
7
František Kulhánek
14. červenec 2019, 13:09

Incestní vztah s matkou a posedlost panenskou blánou spustily v mladém Michaelovi chuť vraždit

Příběh francouzského manželského páru, který lovil panny.

František Kulhánek
14. červenec 2019, 13:09
Incestní vztah s matkou a posedlost panenskou blánou spustily v mladém Michaelovi chuť vraždit
Zdroj: youtube.com / Canal Crime
 • 18+
CITLIVÝ OBSAH
 • Článek může obsahovat:
 • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
 • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
 • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
JSEM STARŠÍ 18 LET A CHCI OBSAH ZOBRAZIT ZPĚT NA HLAVNÍ STRÁNKU
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
7
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Francouzskou, ale i belgickou veřejností v roce 2003 otřásl případ dopadení sériového vraha. Za jeho odhalení mohla nebojácná 13letá Ciney, které se podařilo uprchnout a navíc i identifikovat svého únosce. Byl jím Michael Fourniret, chlapík, který vypadal na první pohled jako normální šedesátník.

 

Milému vzezření nahrával i fakt, že spolu s manželkou Monique Olivierovou žili poklidným životem na okázalé usedlosti v pohoří Arden. Nikdo však netušil, že jednou bude plnit titulní stránky novin přezdívaný jako „Bestie z Arden“.

 

Poté, co odvážná Ciney ukázala prstem na svého únosce, začali francouzští i belgičtí vyšetřovatelé do celého případu přinášet stále více a více důkazů, které z Michaela Fournireta udělaly bestiálního sériového vraha. Detektivům se však dlouho nezdálo jejich klidné a harmonické manželství. Navíc, když měl podle důkazů poprvé vraždit již koncem 80. let.

 

Skutečně by dokázal před Monique své bestiální zločiny tak dlouho skrývat? Ukázalo se, že ne. Vyšetřovatelé totiž zjistili, že do jednotlivých únosů a vražd je zapletena i ona. Prostý manželský pár se tak rázem stal jedním z nejznámějších vraždících párů ve francouzské historii.

 

Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť po vraždení 

Incestní vztah s matkou

I když vypadali na první pohled možná obyčejně a v davu ničím nevyčnívali, oba za sebou měli kriminální minulost. Michael se poprvé dostal do vězení, když měl 24 let, a od té doby byl za mřížemi vícekrát. Právě ve vězení se poznal i se svou budoucí manželkou Monique.

 

Ona sice za mřížemi nebyla, ale budoucí manželé se poznali díky náboženskému časopisu, ve kterém si Michael během svého pobytu pod zámkem hledal přátele na dopisování. Inzerát se zalíbil tehdy i mladé zdravotní sestře a matce dvou dětí Monique, která neváhala a trestanému Michaelovi napsala.

 

Postupně si vyměnili několik intimních dopisů, v nichž se jí přiznal ke svým vraždícím choutkám a také incestní výchově jeho matky. „Hon na panny“, o kterém častokrát v dopisech psal, lahodil Monique ještě více. Namísto vystrašení a odcizení tak došlo k ještě většímu prohloubení jejich vztahu. Nakonec i souhlasila, že mu pomůže s realizací těchto sexuálních fantazií. Vše však pod podmínkou, že jí pomůže s vraždou bývalého manžela.

 

 

K Michaelovu propuštění a zároveň i prvnímu únosu a vraždě došlo v roce 1987. Už v době svatby, tedy v roce 1989, byli Michael i Monique ve svých krvavých hrách aktivní, a to i přes nesplněné sliby o zabití jejího bývalého.

 

Kde se vůbec u Michaela vzala touha po znásilňování a zabíjení? Opět se musíme vrátit až k rodičům, jejichž výchova a postoje nás v našem budoucím životě ovlivňují nejvíce. Podle Michaelových výpovědí stál za nenávistí vůči ženám vztah s jeho matkou.

 

S ní měl totiž už jako dítě a později jako mladý dospívající prožít několik sexuálních styků. Incestní zneužívání se logicky podepsalo na pozdějším psychickém i sexuálním vývinu a také způsobilo hluboké trauma. V neposlední řadě byl těmito hrůzostrašnými zážitky značně ovlivněn i jeho vztah k ženám jako takovým.

 

A ani manželka to nenapravila. Poté, co zjistil, že už není panna, začal být u žen posedlý sexuální neposkvrněností. Další trauma vyplývající z aktivní sexuální minulosti jeho ženy způsobilo, že sex s pannou bylo to jediné, po čem toužil. Panenská krev vytékající z pohlavních orgánů mladých žen se stala pro Michaela jediným dostatečným impulsem k sexuálnímu vzrušení.

 

Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť po vraždení 

Hon na panny

K prvnímu masakru došlo 11. prosince roku 1987, kdy byli Michael a Monique na cestě do města Auxerre nedaleko Paříže. Vedle krajnice tehdy zpozorovali 17letou Isabelle Laville, kterou však neviděli poprvé. Mladou dívku už pozorovali pár dní předtím, jak se vrací ze školy domů.

 

NAČÍST CELÝ ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Podpoř tvorbu kvalitního obsahu
Roky tvoříme kvalitní autorské články, které nikde jinde nenajdeš. Pokud chceš více takových článků, předplať si REFRESHER+ a dostaneš další výhody.
CHCI PODPOŘIT

 

Mladý pár tehdy necestoval spolu, ale odděleně, každý ve svém autě. K Issabelle se promyšleně přistavila Monique a nabídla jí odvoz. Spíše než domů ji však chtěla zavést přímo do náruče svého vyšinutého manžela. Ten hrál nedaleko na opuštěné silnici hereckou roli řidiče v koncích.

 

Isabelle zřejmě nemohla tušit, že dvojice patří k sobě a celou situaci si na ni přichystali. Jakmile nabídla Monique odvoz i Michaelovi, ten vtrhl do auta i s lanem a začal pouze sedmnáctiletou školačku, už tehdy omámenou rohypnolem, škrtit.

 

Zdrogovanou a přiškrcenou dívku přivezli až do svého domu, kde ji Michael několikrát znásilnil a uškrtil, čehož následkem i zemřela. Její tělo následně poslali ke dnu opuštěné studny, které ji skrylo na téměř 20 let. Objeveno bylo totiž až v červenci 2006.

 

K dalšímu únosu došlo 3. srpna 1988, kdy byla Monique ve vysokém stádiu těhotenství. V supermarketu se dali do řeči s 20letou Fabienne Leroy, kterou Monique zmátla předstíráním těhotenských komplikací.

 

 

Fabienne proto souhlasila, že manžele doprovodí až do nemocnice, ale namísto nemocnice si to Michael namířil na opuštěný okraj lesa, kde přikázal Monique, aby zkontrolovala její panenskou blánu. Manželka však odmítla. Michael proto podíval na celou věc sám, přičemž Fabienne znásilnil a následně zastřelil.

 

Zima roku 1989 přinesla další oběť. Tentokrát se jí stala nic netušící 21letá Jeanne-Marie Desramault. Ta se se svým únoscem setkala několikrát ve vlaku, kde navázali kontakt. Zhruba v polovině března se setkali opět, ale tentokrát pozvali mladou Jeanne-Marie do své usedlosti Château du Saut v Donchery.

 

Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť po vraždení

 

Po příchodu do okázalého sídla ji však Michael konfrontoval s otázkou, zda je ještě panna. Už tehdy zřejmě Jeanne-Marie velmi litovala svého souhlasu k návštěvě neznámé dvojice. Jakmile mu oznámila, že má přítele, Michael chytil amok a okamžitě na ni zaútočil. Jeanne-Marie se sice pokoušela z domu utéct, ale přesila dva na jednoho byla příliš silná. Pár ji brzy zpacifikoval a přivázal lepicí páskou. Michael ji následně znásilnil a uškrtil. Jejího těla se nakonec zbavili přímo v zahradě svého sídla.

 

Vraždící pár si nedal výdech ani před vánočními svátky. 20. prosince téhož roku se stala cesta domů osudnou pouze 12leté Elisabeth Brichet. Kromě Michaela a Monique byl však přítomen v pověstné bílé dodávce i jejich narozený syn.

 

Poté, co dívku nalákali do auta, ji Michael přinutil se svléknout. Tehdy spatřil, že Elisabeth právě menstruuje, a proto své ženě přikázal, aby jí očistila genitálie. Co se dělo v dodávce dále, není známo, ale zajisté něco perverzního a zvrhlého. Následující den přivezli Elisabeth domů, kde ji opět uškrtili a pochovali přímo na své zahradě.

 

Poslední vražda, která měla být provedena také s manželčinou pomocí, se odehrála na západním pobřeží Francie. 21. listopadu 1990 si nedaleko města Nantes vyhlédli pouze 13letou Natachu Danais. Tu opět vlákali do dodávky, kde se jí zmocnili a poté, co ji Michael dvakrát bodl šroubovákem do hrudi a posmrtně znásilnil, její bezmocné tělo odhodili přímo na pláži. Policii tehdy trvalo tři dny, než nezvěstnou Natachu vypátrali.

 

Po zadržení se Michael přiznal, že další dvě vraždy spáchal sám bez pomoci své manželky. Mělo se tak stát po více než 9leté pauze v letech 2000 a 2001, kdy brázdil francouzsko-belgické hranice a hledal tu správnou oběť.

 

16. května 2000 takto oslovil Céline Saison, která právě nedávno dovršila 18 let. Stejně jako své předchozí oběti, i Céline uškrtil a znásilnil a její tělo následně odhodil do lesa, kde byly její kosterní pozůstatky zhruba o rok později objeveny místními houbaři. Obdobně dopadla i 13letá Mananya Thumpong, u které zvolil 5. května 2001 stejný vraždící postup.

 

Incestný vzťah s matkou a posadnutosť panenskou blanou spustili v mladom Michaelovi chuť po vraždení 

Dvě doživotí a 1,5milionové odškodné

Osudnou se mu však stala 13letá dívka, které se podařilo uprchnout ještě předtím, než ji Michael stihl chladnokrevně zavraždit. Belgická policie vtrhla do jejich domu v Sart-Custinne 26. června 2003 a manželé měli co vysvětlovat.

 

Oni si to však nemysleli a dlouho byli během výslechů nezlomní. K jejich rozpomenutí na všechny chladnokrevné činy přišlo zhruba až o rok později, kdy Monique před policií poprvé přiznala, že společně s manželem unesli, znásilnili a zavraždili několik dívek. Michael se nakonec přiznal k zabití osmi žen, z nichž dvě nebyly už nikdy nalezeny a pozůstatky několika z nich museli odhalit policii oni sami.

 

Ostře sledovaný soudní proces začal ve Francii až na jaře 2008, přičemž soud uznal Michaela vinným ze zavraždění sedmi obětí, protože pozůstatky osmé se nepodařilo nikdy vypátrat. Celkově však Michael Fourniret stál za vraždou až 10 mladých žen. Rozsudek znamenal pro Michaela doživotní pohled skrze mříže bez možnosti propuštění.

 

Manželka Monique Olivier dopadla o něco lépe, soud ji poslal za mříže na 28 let bez možnosti podmínečného propuštění, avšak poté, co se Michael v únoru 2018 přiznal k zabití dalších dvou žen, dostala Monique dalších 20 let za mřížemi a Michael druhý doživotní trest. Kromě života za zdmi vězení soud odsouzeným nařídil uhradit i finanční kompenzaci ve výši 1,5 milionu eur.

 

Michaela Fournireta označují zkušení kriminalisté za vysoce organizovaného sériového vraha, kterého pohánějí hluboce zakořeněné zvrácené sexuální fantazie. Za vytouženou obětí je schopen procestovat i tisíce kilometrů. Navíc, čím větší jsou vzdálenosti mezi jednotlivými vraždami, tím se také zmenšuje pravděpodobnost, že je budou vyšetřovatelé dávat do souvislostí. V případě vraždícího manželského páru se to však naštěstí podařilo.

 

Zdroj: ranker.com, murderpedia.org, wikipedia.org, independent.co.ukFoto: wikipedia.org / personnal picture, youtube.com / Canal CrimeNáhledový obrázek: youtube.com / Canal Crime Tagy: znásilnenie, sérioví vrazi, incest
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
20
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Jako neregistrovaný jsi tento měsíc přečetl už 1/40 článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Jako neregistrovaný jsi přečetl už 1/40 článků za měsíc. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.