Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
17. března 2021 12:25
Čas čtení 1:17
Vojtěch Vanda

Moderna začne s testováním vakcíny u miminek a dětí do 12 let

Moderna začne s testováním vakcíny u miminek a dětí do 12 let
Zdroj: Getty Images/Andrew Harrer/Bloomberg
NEWS
Uložit Uložené

Americká firma odstartoval klinickou studii, v jejímž rámci by se mělo začít s testováním vakcíny u dětí mladších 12 let.

Americká společnost Moderna, která vyvinula vakcínu proti koronaviru, začne s klinickou studií, v jejímž rámci se budou očkovat děti ve věkovém rozmezí od 6 měsíců do 12 let, píše The New York Times. Studie počítá s testováním vakcíny na 6 750 dětech ve Spojených státech a Kanadě. Kolik dětí bylo již do studie přihlášeno však firma zatím nechtěla sdělit.

Doporučeno
Očkovací kalkulačka: Podívej se, kdy se dostaneš na řadu Očkovací kalkulačka: Podívej se, kdy se dostaneš na řadu 17. března 2021 10:07

Moderna již nezávisle testuje druhou skupinu 3 000 mladistvých ve věku od 12 do 17 let, přičemž výsledky by měla znát do léta. Po skončení testů, v případě, že budou uspokojivé, by se s ní však děti nezačaly ihned očkovat. Vakcína by musela projít schvalovacím procesem.

Domů
Sdílet
Diskuse