Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Úterý 3. 8. 2021 svátek má Miluše

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Dnes populární články
Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny a jeho partnerka nám odpověděli na všechny tvé otázky (Rozhovor) Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny…
„Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními výkaly. 10 nejděsivějších fotek z historie „Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními…
Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny a jeho partnerka nám odpověděli na všechny tvé otázky (Rozhovor) Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny…
„Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními výkaly. 10 nejděsivějších fotek z historie „Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními…
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot to Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot to Handle po brazilsku…
„Vyměníme si pár zpráv a domů už přicházím nadržená.“ Návod, jak při sexu začít s dirty talkingem „Vyměníme si pár zpráv a domů už přicházím nadržená.“ Návod, jak…
Tech - Hry

10 graficky nejpropracovanějších a nejoriginálnějších her z E3, které budou bojovat o titul hra roku

Toto jsou nejlépe vypadající hry, jejichž trailery jsme si během E3 2021 užili nejvíce.

Dominik Vetrák
16. červen 2021, 13:39 Čas čtení: 4:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
10 graficky nejpropracovanějších a nejoriginálnějších her z E3, které budou bojovat o titul hra roku
Zdroj: Nintendo
Tech - Hry
0
Dominik Vetrák
16. červen 2021, 13:39
Čas čtení: 4:48

10 graficky nejpropracovanějších a nejoriginálnějších her z E3, které budou bojovat o titul hra roku

Toto jsou nejlépe vypadající hry, jejichž trailery jsme si během E3 2021 užili nejvíce.

Dominik Vetrák
16. červen 2021, 13:39
Čas čtení: 4:48
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
10 graficky nejpropracovanějších a nejoriginálnějších her z E3, které budou bojovat o titul hra roku
Zdroj: Nintendo

E3 2021 je za námi. Největší herní událost roku měla loni pauzu, ale ani tento rok jsme nečekali obrovská herní oznámení. Covid totiž způsobil obrovské problémy ve vývoji her, takže se často odsunuly i o několik měsíců či dokonce rok.

 

Společnosti jako Capcom nebo Square Enix toho hodně neukázaly (obě ještě možná ukážou své velké hry během prezentace her Playstationu, která snad přijde ještě toto léto). Ubisoft byl také zklamáním (asi jako každý rok), a tak celé E3 zachraňovaly indie hry, show Geoffa Keighleyho, prezentace Microsoftu s Bethesdou a klasický Nintendo Direct.

 

Očekávané hry, které ukázaly jen cinematic trailery bez ukázek ze samotné hry (Starfield, Avatar, Redfall a podobně), budeme v tomto článku ignorovat.

 

 

1. Forza Horizon 5 – 9. listopad (PC, Xbox One/Xbox Series X/S – Game Pass)

Vývojáři z Playground Games ukázali jednu z nejkrásnějších her vůbec. Kvalita a detaily jejich prostředí a přírody jsou tak kvalitní, že jsme občas měli dojem, že jde o záběry ze skutečného světa a nikoli z videohry. Horizon 5 možná nebude mít ray-tracing, ale pokud bude hra ve finále vypadat tak krásně jako ukázky níže, bude jízda auty v barvami zalitém Mexiku úžasnou oddychovou záležitostí.

 

Kromě klasických závodů a arkádové hratelnosti budeš moci závodit a bláznit s kamarády v online světě a novinkou bude i velké „sanbox“ hřiště, na kterém si budeš moci vytvářet originální závody či šílené kaskadérské kousky.

 

 

 

 
2. Somerville – 2022 (PC, Xbox One/Xbox Series X/S – Game Pass)

I indie hry s jednoduchým grafickým zpracováním dokáží zaujmout svým vizuálním ztvárněním a kvalitním výtvarným stylem. To je příklad hry Somerville od jednoho z tvůrců her Inside a Limbo, který založil vlastní společnost a Somerville je jejich první hrou. Z nejnovějšího traileru máme dojem, že půjde o mysteriózní sci-fi s dramatickým příběhem a emotivními momenty. Místy nám trailer připomínal i Válku světů. Přesvědč se sám.

 

 

3. Far: Changing Tides – 2021 (PC, Xbox One/Xbox Series X/S, PS4, PS5, Nintendo Switch)

V dubnu jsme ti doporučovali nádhernou adventure logickou hru Far: Lone Sails. Měla vynikající hudbu, kouzelnou prezentaci a v průběhu 3 – 4 hodin se nám opravdu dostala pod kůži. Ovládali jsme malou postavičku v zpustošeném světě a ve vyschlém oceánu. Zlepšovali jsme si vozidlo a odstraňovali překážky z cesty.

 

Podobné bude i pokračování. Tentokrát však žádné vyschlé oceány neuvidíme. V pokračování budeme plavat na vodě, takže se změní herní mechanismy. Těšíme se zejména na geniální spojení hratelnosti, hudby a vizuálu.

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 2231 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny a jeho partnerka nám odpověděli na všechny tvé otázky (Rozhovor)Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny a jeho partnerka nám odpověděli na všechny tvé otázky (Rozhovor)
Zavzpomínej si. Těchto 10 českých her tě vrátí do dětstvíZavzpomínej si. Těchto 10 českých her tě vrátí do dětství
„Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními výkaly. 10 nejděsivějších fotek z historie„Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními výkaly. 10 nejděsivějších fotek z historie
VÍCE

 

 

4. Replaced – 2022 (PC, Xbox One/Xbox Series X/S – Game Pass)

Nádherný pixel-art, brutální souboje, skvělá atmosféra alternativních 80. let minulého století, umělá inteligence, retro futuristický vizuál, skvělá hudba a vlastně vše, což nám tvůrci ukázali, nás zanechalo velmi mile překvapené. Podobně jako Somerville či Far: Changing Tides nebo Replaced dokazuje, že k vytvoření skvěle vypadající hry někdy netřeba desítky milionů dolarů.

 

 

5. Battlefield 2042 – 22. říjen 2021 (PC, Xbox One/Xbox Series X/S, PS4, PS5)

Již několik let jsme se na nový Battlefield netěšili tak velmi jak na 2042. Návrat do moderního zasazení sérii svědčí více než historické války . Přičti si k tomu sílu nových konzolí, které povolí obrovské bitvy se 128 hráči, obrovskou destrukci, největší mapy v sérii a tornáda, které zničí celé město.

 

Hra sice nebude mít kampaň pro jednoho hráče, ale po posledních dvou nezajímavých a nudných kampaních z BF 1 a BF V nás to opravdu netrápí. Při vydání bude dostupných jen sedm map, ale časem se jejich počet výrazně zvýší.

 

 

6. Stalker 2 – 28. duben 2022 (PC, Xbox One/Xbox Series X/S – Game Pass)

Po 15 letech od vydání prvního dílu se konečně dočkáme pokračování. Stalker 2 vypadá jako variace na Metro, což byl vlastně duchovní nástupce Stalkera. Kruh se tedy uzavírá a my máme ze Stalkera 2 velmi dobré pocity. Ukázka ze hry odhalila styl akce, ale i příslib nadpřirozených elementů jak v příběhu, tak i během hraní. Samozřejmostí je radioaktivní povrch kolem Černobylu, mutanti, ostatní stalkeři toužící po zásobách a překvapivě i nádherný vizuál s kvalitními texturami, nasvícením a modely postav.

 


7. Guardians of the Galaxy – 26. říjen 2021 (PC, Xbox Series X/S, PS5)

Hra bude oddělena od filmů a nabídne vlastní příběh s originálním zpracováním postav. Tým strážců bude složen z Gamory, Draxe, Groota, Rockett a Star-Lorda. Star-Lord bude jedinou hratelnou postavou, ale bude umět ovládat některé útoky a schopnosti ostatních členů týmu. Některé jistě potěší možnost ovlivňovat příběh a vztahy s postavami na základě činů a dialogů, které si vyberou v konverzacích. 


Star-Lord bude moci létat a skákat vysoko do výšky, bojovat pěstmi, ale zejména svými zbraněmi. Ve hře navštívíme několik planet s vlastními druhy nebezpečných mimozemšťanů a důraz bude kladen i na humor a příběh. Celkem se těšíme, protože tvůrci mají za sebou sérii Deus Ex.

 

 

8. Elden Ring – 21. leden 2022 (PC, Xbox One/Xbox Series X/S, PS4, PS5)

Hidetaka Miyazaki a jeho talentovaný tým z From Software se po Sekiro: Shadows Die Twice vrhl na pravděpodobně nejambicióznější hru z jejich portfolia. Elden Ring totiž bude rozlohou obrovská JRPG hra, takže tě potěší, že po světě budeš moci jezdit na koni. Už tradičně půjde o náročný titul, ve kterém tě zabijí obyčejní, řadoví nepřátelé, no a na boji s bossy si zase vylámeš zuby. Trailer nabídl pohled na nádherný a barevný svět, avšak plný příšer. Elden Ring projdou zkušenější „soulsborne"“hráči prý i za 30 hodin.

 

 

9. Kena: Bridge of Spirits – srpen 2021 (PC, PS4, PS5)

Vizuálně odzbrojující adventurní plošinovka nás zaujala již při svém odhalení v červnu minulého roku. Od té doby nás pravidelně čeká nějaká nová ukázka. Ty v nás prohlubují pocit, že půjde o úžasný herní zážitek pro jakékoliv věkové skupiny. Ve hře ovládáš odvážné děvče bojující proti zlu v lese. V této roli jí budou pomáhat drobná a milá stvoření jménem Rot, které využiješ jak v boji, tak i při řešení hádanek.

 

Kampaň by měla trvat 10 hodin a podle novinářů má nádherný soundtrack a nesmírně kvalitní animaci (tvůrci předtím vytvářeli animované filmy). Kena: Bridge of Spirits bude stát pouze 40 eur.

 

 

10. Metroid Dread – říjen 2021 (Nintendo Switch)

Po 19 letech od vydání hry Metroid Fusion se dočkáme přímého pokračování. Pátý díl s názvem Metroid Dread vyjde již za pár měsíců a podle nás vypadá výborně. Hru odhalilo Nintendo během své prezentace E3 Direct jako exkluzivní pro konzoli Nintendo Switch od tvůrců skvělé hry Metroid: Samus Returns.

 

Metroid Dread bude 2D akční hra, takže se budeš pohybovat ve 2D prostoru, zabíjet příšery, ale i před nimi utíkat. Velkou novinkou v sérii jsou totiž roboti E.M.M.I., kteří jsou nezničitelní. Můžeš před nimi jen utíkat a skrývat se, minimálně dokud nezjistíš, jak je můžeš porazit. Metroid Dread je povinností pro všechny fanoušky série, ale hru si určitě zamilují i nováčci. Co se týče hratelnosti, vypadá velmi dobře.

 

 

Bonus: The Legend of Zelda: Breath of the Wild sequel

Hodně záběrů z hraní jsme neviděli, ale i tak vypadá pokračování The Legend of Zelda: Breath of the Wild famózně. Hráče potěší nové hratelností elementy a fakt, že se podíváme i do oblak nad krajinu Hyrule, kde nás bude čekat několik lokací. Na pořádné záběry a informace si počkáme ještě dlouho, protože zatím není jisté ani to, zda hru v Nintendu stihnou dokončit do konce roku 2022.

 

 

Nevešly se, ale určitě stojí za zkoušku: 12 Minutes, Chernobylite, Life is Strange: True Colors, Mario + Rabbids: Sparks of Hope, Trek to Yomi, Sifu, Tunic, Black Book, Sable, Planet of Lana, Solar Ash, The Ascent, Unbeatable, Vokabulantis, Toem, Road 96, Last Stop, Axiom Verge 2 a mnohé další.

 

P.S.: Somerville, Stalker 2 a Replaced jsou jen časové exkluzivity pro Xbox a PC. Později se dostanou i na Playstation a Nintendo Switch.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Náhledový obrázek: Bandai Namco
NAHORU
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější články
Nyní
24 hod
7 dní
30 dní
Více z tématu tech
více článků
Sponzorované články
více článků
Další news
před 2 hodinami
před 3 hodinami
Vyšetřování letu českého olympijského týmu do Tokia postoupilo. Na palubě nebyla dodržována protiepidemická opatření.
více news
Mohlo by tě zajímat
Přejít na úvodní stránku
Dnes populární články
Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny a jeho partnerka nám odpověděli na všechny tvé otázky (Rozhovor) Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny a…
„Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními výkaly. 10 nejděsivějších fotek z historie „Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními výkaly.…
Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny a jeho partnerka nám odpověděli na všechny tvé otázky (Rozhovor) Zajímá tě, jak to funguje na swingers party? Majitel Vily Funny a…
„Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními výkaly. 10 nejděsivějších fotek z historie „Živá kostra“ a žena, která žila 25 let v pokoji s vlastními výkaly.…
Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot to Handle po brazilsku je jako swingers party hnaná frustrací Vášnivý sex už v první půlhodině. Too Hot to Handle po brazilsku je…
„Vyměníme si pár zpráv a domů už přicházím nadržená.“ Návod, jak při sexu začít s dirty talkingem „Vyměníme si pár zpráv a domů už přicházím nadržená.“ Návod, jak při…
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Zavřít