26. srpna 2021 22:55
Čas čtení 3:19

Slavia v deseti podlehla Legii Varšava 2:1 a v Evropské lize končí. Holeš byl vyloučen již ve třetí minutě

Zdroj: ČTK/PAP/Leszek Szymanski

Sezóna se nevydaří. Vršovičtí neporazili polského mistra a budou chybět v základní skupině Evropské ligy.

Slavia Praha se postavila v posledním předkole Evropské ligy Legii Varšava v Polsku. Zápas, jenž určoval úspěšnou či neúspěšnou sezónu, začal pro vršovický celek velice špatně, když ve 3. minutě dostal červenou kartu Tomáš Holeš. Slavii se nicméně podařilo udržet střely Legie mimo tři Kolářovy tyče, za což byli odměněni gólem do šatny z voleje Ubonga Ekpaie.

Legii ve druhém poločase proto nezbývalo nic jiného než pořádně útočit. Začátek byl ale vyrovnanou partií; Slavia se poté stáhla do bloku a snažila se hrozit z brejků. V 59. minutě se ale domácím podařilo vyrovnat díky hlavičce Emreliho a stav srovnali na 1:1. Po deseti minutách ale Slavia prohrávala již 2:1 gólem koho jiného než Emreliho a ke konci už jí nezbývalo moc sil na vyrovnání. Slavia se tak do Evropské ligy letos nepodívá.