Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. října 2021 14:52
Čas čtení 1:06
Tereza Šnajdrová

Do 20 let zmizí všechny africké ledovce, ukazuje nová studie WMO

Do 20 let zmizí všechny africké ledovce, ukazuje nová studie WMO
Zdroj: Unsplash/Sergey Pesterev/volně k užití
NEWS KLIMATICKÁ ZMĚNA
Uložit Uložené

Klimatické změny prý nejvíce zasáhly horský masiv Kilimandžáro.

Světová meteorologická organizace zveřejnila v úterý odpoledne novou zprávu, podle níž kvůli klimatickým změnám do 20 let zmizí všechny africké ledovce. Africký kontinent ke globálnímu oteplování sice přispívá nejméně, ale čekají ho největší změny, kvůli kterým bude výrazně trpět. Nejhorší je prý situace na Kilimandžáru, kde ledovce ubývají neuvěřitelnou rychlostí.

Doporučeno
VIDEO: Princ William nesouhlasí s lety do vesmíru. Miliardáři by podle něj spíše měli investovat do záchrany planety Země VIDEO: Princ William nesouhlasí s lety do vesmíru. Miliardáři by podle něj spíše měli investovat do záchrany planety Země 15. října 2021 18:13

Světová meteorologická organizace novou studii záměrně vydala jen pár dní před klimatickou konferencí, která se bude konat již 31. října v Glasgow. Africký kontinent se podle ní otepluji rychleji než zbytek světa a klimatickou změnou je tak ohrožen nejvíce. Paradoxní je, že právě africké státy se na produkci emisních plynů podílí pouze ze 4 %.

Domů
Sdílet
Diskuse