Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
12. listopadu 2021 18:16
Čas čtení 1:22
Tereza Šnajdrová

Ministerstvo zdravotnictví podává na Zlatý špendlík trestní oznámení pro podezření ze sabotáže

Ministerstvo zdravotnictví podává na Zlatý špendlík trestní oznámení pro podezření ze sabotáže
Zdroj: Úřad vlády ČR
NEWS ADAM VOJTĚCH KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil, že resort na iniciativu podá trestní oznámení pro podezření ze sabotáže. Důvodem je výzva k přehlcení hygieny.

Zpěvák Daniel Landa jen před pár dny prostřednictvím iniciativy Zlatý špendlík vyzval odpůrce koronavirových opatření, aby hygieny zahltili zbytečnými dotazy, na něž pracovníci ze zákona musí reagovat. Podle Adama Vojtěcha (ANO) k dnešnímu dni hygieny evidují více než 10 tisíc zbytečných žádostí, na které nyní musí odpovědět a v nemocnicích kvůli tomu skončí více lidí. Ministerstvo zdravotnictví proto na iniciativu podá trestní oznámení pro podezření ze sabotáže, informuje Vojtěch na Twitteru.

Doporučeno
Česko má 10. největší počet nově nakažených na milion obyvatel. Která země je na tom nejhůře? Česko má 10. největší počet nově nakažených na milion obyvatel. Která země je na tom nejhůře? 12. listopadu 2021 17:10

Zatím přišlo na KHS asi 10 tisíc zbytečných žádostí podle zákona 106 od iniciativy Zlatý špendlík. Hygienici je řeší. Ti, co se zapojili do této akce by měli vědět, že díky nim skončí v nemocnicích více lidí,“ uvedl dosluhující ministr zdravotnictví.

Ministerstvo zdravotnictví podává na tuto iniciativu trestní oznámení pro podezření ze sabotáže,“ dodal pak Adam Vojtěch (za ANO).

Domů
Sdílet
Diskuse